arama

Hills Sensitive Skin Yetişkin Köpek Maması

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Hills Sensitive Skin Yetişkin Köpek Maması

Hills Science Plan, ABD eyaletlerinden biri olan New Jersey’ de faaliyete geçmiş, kedi köpek maması sektöründe belki de en eski firmalardan biridir. Dünyanın ikinci evcil hayvan hastanesini 1929’ da açarak büyümüştür. Takip eden yıllarda böbrek hastalığı olan bir evcil hayvanın tedavisinde kullanılmak ve obezite sorununu aşmak üzere konserve maması üretmiştir. Belki de ürünlerin kalitesinde dönüm noktası olan araştırma laboratuarını kurmuştur. Bu laboratuardan sonra duyu merkezi ve genlerin fonksiyonel protein yapılara dönüşüm süresini inceleyen ve bu incelemeler sayesinde, her bir tür ve bu türlerde bulunan özel durumlar için uygun besin içeriğinde iyileştirmeler yapan nutrigenomik laboratuvar ve araştırma merkezini açmıştır. Hills’ in geçmişindeki başarıları elbette göz ardı etmek mümkün değildir. Ancak bir canlı besliyor olmanın sorumluluğu, yalnızca başarılı bir geçmişe dayanarak alınacak kadar kolay değildir.

 

Hills Science Plan Sensitive Skin Adult Canine isminin yetişkin köpeklerde hassas deri için olduğunu bilmek her tüketicinin ürünleri daha iyi anlamasına yardımcı olacaktır. Bu ürün, satın alınırken Hills Science Plan Sensitive Skin Adult Canine ismiyle rahatlıkla bulunabilir. Köpekler, ırklarına göre deri ve tüy ile ilgili sıkıntılar yaşayabilmektedir. Bu problemleri yaşama olasılığı olan yetişkin köpekler için uygun beslenme oldukça önemlidir. Hills Sensitive Skin yetişkin Köpek Maması, derinin kurumasını, kaşınmasını ve dökülmesini önlemek için deriyi güçlendiren esansiyel yağ asitleriyle hazırlanmıştır. Markanın beyanına göre 30 gün içinde deri ve tüyleri sağlıklı hale getirecek düzeyde vitamin ve protein ilave edilmiştir. Eklenen bu yüksek kalite protein ve vitaminler sindirimi kolaylaştırır ve dışkılamayı azaltır. Elbette dışkılama canlıdan canlıya değişim gösterir. Ancak Hills easy croc yetişkin köpek maması asıl ismiyle Hills Science Plan easy croc Adult canine, ortalama olarak her bir canlıda aynı düzenlemeyi yapacak şekilde tasarlanmıştır.

 

Öncelikle firma tarafından açıklanan ürün içeriğinde bakıldığında, her şeyin detaylı bir şekilde anlatılmadığını, ek olarak miktarlarının da yazılmadığı görülmektedir. Ancak bakıldığı zaman içerikler hem Avrupa standartlarına hem de Türkiye’ de bulunan standartlara uygundur. Sınır değerleri ile ilgili ise firma tarafından etiket üzerinde yeterli açıklama yapılmadığından yorum yapmak olanaksızlaşmıştır. Yine de belirli olan açıklamalar ışığında, vitamin ve mineral oranı dengeli, kemik ve kas yapısını geliştirecek düzeyde protein bulunmaktadır. Doğal antioksidan kombinasyonu ve arjinin bağışıklık sistemini korumada görevlendirilmiştir. İçeriklere bakıldığında, tavuk ve hindi, pirinç unu, tavuk ve hindi unu, mısır glüteni, kurutulmuş yumurta, bitkisel yağ, keten tohumu, dijest, hayvansal yağ, potasyum klorid, DL-metionin, tuz, L-lisin hidroklorid, L-triptofan, vitaminler ve iz elementler, doğal karıştırılmış tosoferoller, sitrik asit ve kuşburnu özü bulunmaktadır. Tüm bunlar doğrultusunda açıkça görülmektedir ki, hem marka hem de seçilen Hills easy croc yetişkin     köpek maması köpeğiniz için tüm ihtiyaçları karşılamakta ve deri, tüy ile ilgili sıkıntılı döneminin sorunları çözerek köpeğinize uygun bir yaşam koşulu sağlamaktadır.

 

Hills tarafından beyan edilen sonuçlara varabilmek için hem markanın verdiği başlangıç miktarlarına hem de özel amaçlı olması nedeniyle veterinere başvurmak gereklidir. Verilmesi miktar ideal kilolara göre marka tarafından şu şekilde belirlenmiştir.

 

Mama (g)

 

50-70

 

85-115

 

140-190

 

235-325

 

315-440

 

395-545

 

465-640

 

10/kg

 

Ağırlık (kg)

 

2.5

 

5

 

10

 

20

 

30

 

40

 

50

 

60+

 

 

Hills Sensitive Skin Yetişkin Köpek Maması

Evcil hayvanınız için oldukça faydalı olan ürünün belki de en büyük artılarından biri fiyatıdır. Fiyat listeleri araştırıldığında görülmektedir ki hep pahalı gözüyle bakılan birçok markaya göre, hem içeriği oldukça üstündür hem de bu dengeli bileşime rağmen fiyatı uygundur. Aslında bu karşılaştırma, yaklaşık olan eşdeğerleriyle yapıldığında sonuç böyledir. Yoksa elbette markette satılan ürünlerle mukayese edildiğinde fiyatı muazzam derecede fazla görünecektir.