arama

Hills Science Plan Canine Adult Light Yetişkin Köpek Kuru Maması

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Hills Science Plan Canine Adult Light Yetişkin Köpek Kuru Maması

Ülkemizin pek çok yerinde çeşitli hayvan severler evlerinde ve evlerinin bahçelerinde çeşitli evcil hayvanlar beslemektedir. Evcil hayvanlar arasında en çok beslenen hayvanlardan bir tanesi de köpeklerdir. Birçok kişi gerek köpeklerin kendilerine sağladığı güven için, gerekse hayvan bakımı konusunda gönüllü oldukları için köpeklerin bakımını üstlenmektedir. Ancak köpek bakacak olan kişilerin köpek bakımının çok önemli bir konu olduğunu bilmeleri gerekiyor. Köpek bakımı söz konusu olduğunda göz önüne alınması gereken onlarca konu bulunuyor. Hayvan severlerin köpek bakmadan önce mutlaka bu konular ışığında hareket edeceklerini bilmeleri gerekiyor.

 

Köpeklerin günlük, haftalık ve aylık olarak bakımlarının yapılması köpeklerin sağlıklı bir şekilde hayatına devam edebilmelerini sağladığı için bu bakımların aksatılmadan yapılması gerekiyor. Köpek bakımı arasında yer alan günlük bakımlarda ön plana çıkan ilk şey elbette köpeklerin beslenmesidir. Köpeklerin beslenmesi için yararlanılan köpek mamalarını seçerken de birçok konuya özen gösterilmesi gerekir. Aksi halde hem köpek mamaları için verilen ücretler gereksiz yere verilmiş olur, hem de köpeklerin kullanılan mamalardan dolayı sağlık sorunları ile karşılaşmaları söz konusu olur. Bu yüzden köpek maması almadan önce ayrıntılı bir şekilde düşünmek ve en doğru mamayı tercih etmek gerekiyor.

 

Yaş Mama Mı, Kuru Mama Mı?

 

Köpeklerin beslenme için kullandığı mamalar iki farklı çeşitte üretiliyor. Bu mamalardan bazıları kuru olarak üretilirken, bazıları ise yaş olarak üretiliyor. Ancak köpeklerin sürekli olarak tek tip mama ile beslenmesi de iyi bir şey değildir. Bu nedenle köpeklerin cinslerine, yaşlarına ve beslenme düzenine göre mama seçiminin yapılması gerekir. Köpek sahiplerinin birçoğu hayvanlarının beslenmesi için kuru mamayı tercih ediyor. Kuru mama köpeklerin sağlıkları için oldukça idealdir. Ancak yine de uzun süre aynı tip mama ile beslenirken arada yaş mamanın da kullanılmasında fayda bulunmaktadır. Kuru mamalar arasında gayet kaliteli olan mamalardan bir tanesi de Hills Science Plan Canine Adult Light yetişkin köpek kuru maması çeşididir. Sizlerde köpeğinize bu mamayı gönül rahatlığı ile verebilirsiniz. Kuru mamalarının köpekler için sağladığı en önemli avantaj diş sağlığına iyi geliyor olmasıdır. Uzun süre kuru mama kullanan köpeklerin diş sağlıkları korunur ve köpekler farklı sertlikteki mamaları tüketerek uzun süre sağlıklı dişlere sahip olurlar. Yaş mamalar hakkında söylenebilecek olumsuz durumlardan birisi de köpeklerin sindirim sistemlerinin bozulmasına etkisidir.

Yani özetlememiz gerekirse köpek sahipleri köpeklerine aralıklarla yaş mama vermek suretiyle devamlı olarak kuru mama verebilir, ancak köpeklerin sürekli olarak yaş mama tüketmesi farklı sağlık sorunlarını da beraberinde getirir. Ancak köpek mamasına karar vermeden önce yine de köpeğinizin sahip olduğu özelliklere ve beslenme alışkanlıklarına göre hareket etmekte fayda vardır.

 

Hills Scince Plan Canine Adult Light Maması Ayrıcalıklarından Köpeğiniz De Yararlansın

Hills Science Plan Canine Adult Light Yetişkin Köpek Kuru Maması

Köpeklerin sürekli olarak tükettiği mamalardan birisi de Hills Science Plan Canine Adult Light yetişkin köpek mamasıdır. Birçok köpeğin severek tükettiği mamalardan birisi olan bu mamanın köpekler için sağladığı birçok özellik bulunuyor. Köpek mamasının en önemli özelliği arasında çok fazla kalori içermediği için hayvanların kilo kontrolünü sağlıyor olması gelmektedir. Bu nedenle kilo sorunu olan ve az miktarda mama yese bile sıklıkla kilo alan köpeklerin sahipleri genellikle mamanın etkilerinden yararlanmak için mamayı tercih etmektedir. Köpeklerin tüm besin ihtiyaçlarını karşılayan mamanın içeriğinde birçok besin kaynağı bulunuyor. Üstelik mamanın fiyatı da oldukça uygundur. Piyasada kolaylıkla Hill Science Plan Canine Adult Light mamasını bulmak mümkündür.