arama

Hills Science Plan Adult Large Breed Chicken Yetişkin Köpek Kuru Maması

  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Hills Science Plan Adult Large Breed Chicken Yetişkin Köpek Kuru Maması

Hills Science Plan Adult Large Breed Chicken Yetişkin Köpek Kuru Maması

Yemler yani mamalar çeşitli özellikleri göz önün de bulundurularak farklı biçimler de sınıflandırılmıştır. Bu sınıflamaya göre mamalar 3 farklı grupta incelenmektedir. Kaba yemler konsantre yemler ve yem katkı maddeleri olarak 3 ayrı grupta yer alır.

 

Yemlerin değerliliği yarama potansiyeline göre değerlendirilir. Bu amaçla besleyici değerler ve besin maddesi değeri şekillerin de iki kavram karşımıza çıkmaktadır. Günlük yaşantımızda ki konuşmalar da çoğu defa besin değeri ya da besleyici değeri aynı anlama gelmektedir. Oysa bu iki kavram bazı konularda ve durumlar da birbirlerinden oldukça farklılık göstermektedirler. Yemlerin hayvanlar üzerin de değerliliği ve yarayıp yaramadığı dört ana grupta incelenir. Bunlar: fiziksel değerlendirme, kimyasal değerlendirme, biyolojik değerlendirme, mikrobiyolojik değerlendirmelerdir.

 

Fiziksel değerlendirme, bu yöntem için ele alınan yem maddesi fiziksel olarak değerlendirilir. Bunun ile birlikte yemlerin tadı kokusu, rengi kıvamı gibi özellikleri üzerinde durularak yapılır. Kimyasal değerlendirme de ise yemler kendi içeresinde bulunan besin maddelerinin saptanması amacı ile yapılan değerlendirme türüdür. Biyolojik değerlendirme ise, Yem maddelerinin yani mamalarının hayvanlar üzerinde ki etkilerinin daha iyi ve en doğru biçim de anlaşılması amacı ile hizmet eden bir yöntemdir. Mikrobiyolojik değerlendirmeler ise, yemler de olabileceği tahmil, edilen muhtemel mikroorganizmaların ya da bunların toksin adı verilen zararlı metabolitlerin varlığının ve ne düzeyde olduğunun belirlenmesi amacı ile kullanılmaktadır.

 

Tüm bu kontroller yapılmış ve her hangi bir sıkıntı sorun ile karşılaşılmamış ve her zaman müşteri ve evcil hayvan güvencesi ile Hills Science Plan Adult Large Breed Chicken Yetişkin Köpek Kuru Maması sizin ve köpeğiniz için ideal bir mamadır. Hills birçok yıllardır. Hayatımızda evcil hayvanlar konusun da mama üretimi konusunda yer almaktadır. Hills ilk olarak laboratuvar açmıştır. Kendi hayvanlarını deneklerini kendi gözetimin de tutabilmek adına olabildiğince profesyonel davranmıştır. Bunun sebebi ise tüm halkın güvenini sağlayan üretmiş olduğu mamalardır.

 

Hills Science Plan Adult Large Breed Chicken Yetişkin Köpek Kuru Maması 12 kg olarak satıştadır. Ve her hangi bir hava almadığı sürece bozulma gibi bir konu söz konusu değildir. Aynı zaman da, iade şansınız da bulunmaktadır. 1 ile 5 yaş arası için uygun olan tavuk etli yetişkin köpek maması ile 25 kg ve üstü tüm yetişkin köpeklerin bütün besin ihtiyaçlarını karşılamak adına formüle edilmiştir. Köpeğiniz de ömür boyu on nefesini verene kadar sağlık ve canlılık için de üstün beslenme sağlamaktadır.

 

Büyük ırk köpeklerin en çok yaşadığı problemlerden biri olan eklem problemlerine yatkın oldukları için Hills Science Plan Adult Large Breed Chicken Yetişkin Köpek Kuru Maması glukozamin ve kondroitin sülfatla zenginleştirilmiştir. Vücut ağırlığının kontrolü ve yağsız bir kas külesi için Hills Science Plan Adult Large Breed Chicken Yetişkin Köpek Kuru Maması içine L-carnitine eklemiştir. Bu mama sayesinde gereksiz yağların alımı durdurulmuş olur. Hills Science Plan Adult Large Breed Chicken Yetişkin Köpek Kuru Maması yetişkin köpek mamaların da kullanılan yüksek ve en yüksek seviyede olan kalite bakımından içeriği en kaliteli olan köpeğinizin sevimli dostunuzun sindirimini kolaylaştırıp dışkısını rahat bir şekilde çıkarmasına yardımcı olur.

Hills Science Plan Adult Large Breed Chicken Yetişkin Köpek Kuru Maması

Ve dışkısını gözle görülür bir fark ile azalttığını göreceksiniz. Bir köpeğin devamlı dışkı çıkarması da uygun değildir. Yediği mamanın boşa gittiğinin işaretidir. Hills Science Plan Adult Large Breed Chicken Yetişkin Köpek Kuru Maması içeridiği omega 6 ve omega 3 sayesinde deri ve tüy sağlığını en yüksek seviyede korumaktadır. Hills Science Plan Adult Large Breed Chicken Yetişkin Köpek Kuru Maması sayesinde köpeğinizin sağlıklı kas yapısı için yüksek kalitede protein almasına yardımcı olacaksınız.