arama

Hills Puppy Small & Miniature Chicken Küçük Irk İçin Tavuklu Köpek Maması

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Küçük Irktan Hassas Köpekler ;

Hills Puppy Small & Miniature Chicken Küçük Irk İçin Tavuklu Köpek Maması

Gelişim evrelerinde canlılar için büyüme ve gelişimleri için bir takım önemli besin gıdaları vardır. Bu gıdalar genel olarak tüketilmekte ve onun yerini karşılayacak farklı besinlerin tüketilmesi sağlanmalıdır. Örneğin; et ürünü gelişim aşamasındaki her canlı için gerekli bir protein deposudur. Et ile beslenmeyen bazı hassas canlılar etin yerine besin değerini karşılayacak başka besin gıdaları tüketmeleri amaçlanmalıdır. Aksi halde besin zinciri oluşumu eksik yapıda gelişirken büyüme ve sağlıklı bir bağışıklık sisteminin kazanılması güçleşecektir.

 

Özellikle özel ırktaki köpekler için besin bileşenleri daha dikkatli seçilmelidir. Diğer ırklara göre daha hassastırlar. Küçük ırktaki köpekler genel olarak et içeriklerini çiğ tüketemez. Doğaları gereği diğer ırklara göre etten karşılayamadığı besinleri ot ve sebze liflerinden karşılayabilirler. Ev ortamına alınmış küçük ırk köpeklerine et ve et ürünleri verilirken etin çiğliğine dikkat edilmesi gerekmektedir. Aksi halde alerjik reaksiyonlara karşı bağışıklık sistemi savunmasız kalabilmektedir.

 

Mama İçeriği Hakkında Bilmeniz Gereken Önemli Detaylar ;

 

Yağ oranı ve karbonhidrat miktarı azaltılmış protein depolu besin bileşenlerinden oluşmuş kuru mamadır. Küçük ırkların fizyolojik yapısına göre üretilmiştir. Bu yüzden mama içeriği tanelidir. Taneli mamalar kolay ve rahat çiğnemeyi sağlarken aynı zamanda sindirimi çabuk hale getirecektir. Hazımsızlığın ortadan kalkmasına sebep olacaktır.

 

Tahıl besinlerin yararlanılmamıştır. Tahıl glutenleri hassas ırktaki köpekleri alerjik reaksiyona sokabilir. Dış ortamdaki küçük ırktaki köpeklerin bu yüzden yaşamları uzun ömürlü olmamaktadır. Ev ortamına girdiklerinde besin ihtiyaçlarını karşılayabildikleri için tahıl gereksinimine ihtiyaç duymazlar. Her eti tüketemeyen küçük ırklar genel itibari ile tavuk eti ve kümes hayvan etlerinin tüketimini gerçekleştirirler.

 

 

Besin şekerlemeleri ve tatlandırıcıları mama içeriğinde kullanılmadığı için, organik esmer pirinçlerden sağlanan karbonhidrat hem sağlıklı hem günlük enerji aktifliğini sağlayacak oranda eklenmiştir. Böylelikle kimyasal tatlandırıcı içerikli besin ilavelerine gerek kalmadan günlük %20’lik enerji aktifliğini yakalayacaktır.

 

Tahıl olarak en sağlıklı olduğu bilinen ve uzman veteriner hekimlerce onaylanan yulaf ezmesi kullanılmıştır. Öğütülmüş yulaf hem tokluk hissi yaratır hem fazla besin yemeyi önleyerek yağlanmayı en aza indirecektir. Tahıl gluteninin sebep olduğu rahatsızlıkları önleyecektir.

 

L-karnitin içeriği ile günlük aktiflik süresini 2 katına çıkarırken tüketilen besinlerin iki katı daha hızlı yakılmasını sağlayacaktır. İdeal olan kilonun korunması küçük ırklar için daha önemlidir. Çünkü yapı olarak küçük bünyeye sahip oldukları için obeziteye ve diyabete yakalanma riskleri daha fazladır.

 

Mama İçeriğindeki Besin ve Besin Bileşenleri Nelerdir ?

 

Kurutulmuş tavuk eti,tavuk eti proteinleri,tavuk yağı,hidrolize edilmiş tavuk yağı proteini,kuzu eti, kuzu ciğeri, kuzu yağı, doğal organik besinler, öğütülmüş yulaf, esmer pirinç, şekerpancarı küspesi, pancar posası, bira mayası, yaş maya, kuru maya, bütün halde kurutulmuş kümes hayvan yumurtaları, yeşil elma ve kırmızı elma, mineral ve vitamin bileşenleri, glukozamin, sulfat, L-karnitin, lizin, oligosakkarit bileşenleri, selenyum, nisasin, kalsiyum, antioksidanlar, folik asitler, A vitamini, H vitamini, B1 vitamini, D vitamini, E vitamini, C vitamini, B12 vitamini, B vitamini, magnezyum, manganez, mangan, fosfor, potasyum, potasyum klorür, sodyum, sodyum klorür, hidrolize edilmiş su, narenciye lifleri, ham protein, ham yağ, ham seluloz, ham lif, nem

Hills Puppy Small & Miniature Chicken Küçük Irk İçin Tavuklu Köpek Maması

Yukarıdaki besin ve besin bileşenleri kuru mamanın uzun ömürlü ve ambalajı açıldıktan sonra tazeliğini koruması için hazırlanarak ilave edilmiştir. Hills Puppy Small & Miniature Chicken Küçük Irk İçin Tavuklu Köpek Maması kullanım miktarı olarak küçük ırk köpekler olduğu için bu oran günlük 3 porsiyondur.