arama

Hills Puppy Medium Orta Irk Tavuklu Yavru Köpek Maması

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Hills Puppy Medium Orta Irk Tavuklu Yavru Köpek Maması

Hills Science Plan, ABD eyaletlerinden biri olan New Jersey’ de faaliyete geçmiş, kedi köpek maması sektöründe belki de en eski firmalardan biridir. Dünyanın ikinci evcil hayvan hastanesini 1929’ da açarak büyümüştür. Takip eden yıllarda böbrek hastalığı olan bir evcil hayvanın tedavisinde kullanılmak ve obezite sorununu aşmak üzere konserve maması üretmiştir. Belki de ürünlerin kalitesinde dönüm noktası olan araştırma laboratuarını kurmuştur. Bu laboratuardan sonra duyu merkezi ve genlerin fonksiyonel protein yapılara dönüşüm süresini inceleyen ve bu incelemeler sayesinde, her bir tür ve bu türlerde bulunan özel durumlar için uygun besin içeriğinde iyileştirmeler yapan nutrigenomik laboratuar ve araştırma merkezini açmıştır. Hills’ in geçmişindeki başarıları elbette göz ardı etmek mümkün değildir. Ancak bir canlı besliyor olmanın sorumluluğu, yalnızca başarılı bir geçmişe dayanarak alınacak kadar kolay değildir.

 

Alınacak mamanın isminin anlamını bilmek her tüketicinin ürünleri daha iyi anlamasına yardımcı olacaktır. Bu ürün, satın alınırken Hills Science Plan puppy medium tavuklu orta ırk ismiyle rahatlıkla bulunabilir. Yavru köpeklerin beslenmesinde önemli olan bazı faktörler bulunmaktadır. Köpeğinizin yetişkinlik dönemine (1-6 yaş) girene kadar alması gereken besinleri, genellikle verilen süt ve süt ürünleri, kemik ve et türevleri kesinlikle karşılamayacak, üstelik hayvanınızın sağlığını ve gelişimini olumsuz etkileyecektir. Alması gereken besinler, köpeğinizin anne sütünden kesilmesinin hemen ardından, onun enerjisini, protein, mineral ihtiyacını, kemik ve sindirim sisteminin gelişimini sağlamalıdır. Tüm bunların karşılanması için en genel ifadeyle taurin, niacin, esansiyel yağ asitleri ve çinko gibi besinlere ihtiyaçları vardır. Taurin eksikliğinde körlük ve üreme ile ilgili sorunlar, niacin eksikliğinde tüy dökümü, solunum bozukluğu ve iştahsızlık gibi etkiler, esansiyel yağ asitleri, karaciğer sirozu ve deri hastalıkları etkileri görülmektedir. İster yaşlı olsun isterse genç, hangi maddelerin ne kadar olması gerektiği ve miktarların sebep olacağı durumlar aşağıda ki tablodaki gibidir.

 

Besin Miktarı

 

Protein

 

Yağ

 

Mineral

 

Vitamin

 

Lif

 

Çok

 

Gaz

 

Kilo alımı

 

Mesane taşı

 

İskelet sıkıntısı

 

Dışkı

 

Az

 

Az büyüme

 

Deri, tüy

 

Zayıflık

 

Yorgunluk

 

Dışkı

 

 

 

 

Yavru köpeğiniz için gerekli olanlar ve markanın genel profili göz önündedir. Peki, Hills puppy medium orta ırk tavuklu yavru köpek maması yeterince uygun mu?

 

Öncelikle firma tarafından açıklanan ürün içeriğinde bakıldığında, her şeyin detaylı bir şekilde anlatıldığını, ek olarak miktarlarının da yazıldığı görülmektedir. Bakıldığı zaman miktarlar hem Avrupa standartlarına hem de Türkiye’ de bulunan standartlara uygundur. Sınır değerleri oldukça iyi ayarlanmıştır. Vitamin ve mineral oranı dengeli, kemik ve kas yapısını %32’ye kadar geliştirecek düzeyde protein bulunmaktadır. Doğal antioksidan kombinasyonu ve arjinin bağışıklık sistemini korumada görevlendirilmiştir. Ayrıca yavru köpeklerdeki konstipasyon yani dışkılama süresi, dışkının kıvamı gibi konuları düzenlemek amacıyla selüloz seviyesinin yükseltilmiş olduğu görülmektedir. Elbette dışkılama canlıdan canlıya değişim gösterir. Ancak Hills puppy medium orta ırk tavuklu yavru köpek maması ismiyle bu marka ortalama olarak her bir canlıda aynı düzenlemeyi yapacak şekilde tasarlanmıştır. Tüm bunlar doğrultusunda açıkça görülmektedir ki, hem marka hem de seçilen Hills puppy medium orta ırk tavuklu yavru köpek maması köpeğiniz için tüm ihtiyaçları karşılamakta ve yavru döneminin yukarıda bahsedilen sıkıntılarını çekmeksizin köpeğinize uygun bir yaşam koşulu sağlamaktadır.

Hills Puppy Medium Orta Irk Tavuklu Yavru Köpek Maması

Evcil hayvanınız için oldukça faydalı olan ürünün belki de en büyük artılarından biri fiyatıdır. Fiyat listeleri araştırıldığında görülmektedir ki hep pahalı gözüyle bakılan birçok markaya göre, hem içeriği oldukça üstündür hem de bu dengeli bileşime rağmen fiyatı uygundur. Aslında bu karşılaştırma, yaklaşık olan eşdeğerleriyle yapıldığında sonuç böyledir. Yoksa elbette markette satılan ürünlerle mukayese edildiğinde fiyatı muazzam derecede fazla görünecektir.