arama

Hills Köpek Maması

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Hills Köpek Maması

Köpeklerin beslenmesi özen gösterilmesi gereken bir konudur. Genellikle bir çoğumuz evde baktığımız ya da sokak köpeklerini evimizde kalan artık yemeklerle besleyerek aslında çok yanlış bir şey yapmaktayız. Köpek metabolizmalarıyla bizim metabolizmamız birbirine benzer yapılar gösterse de aslında çok farklıdır. Bizim için sağlıklı olan bir besin köpekler için zararlı olabilir. Ya da bir köpeğin ihtiyacı olan bir besin maddesini biz tüketmediğimiz için evdeki yemeklerimizle beslenen köpekler bu besinlerden mahrum kalacaktır. Bir kaç örnek vermek gerekirse, bizim severek tükettiğimiz çikolatalar köpekler için toksit maddeler içermektedir.

 

Tükettiğimiz tavuk eti ve pirzola gibi ince kemiğe sahip yiyecekler, kemikleri ufak bir basınçla kırılabileceğinden köpeğimizin boğzına kaçma ya da mide ve bağırsak delinmeleri gibi sonuçlar doğurabilir. Şekerli yiyecekler köpeklerin diyabet hastası olması için bir etkendir ve bizden çok daha kolay diyabete yakalanabilirler. Aşırı tuzlu besin tüketmeleri de böbrek rahatsızlıklarını ortaya çıkarmaktadır. Aynı zamanda tansiyon problemleriyle beraber kalp damar hastalıklarına yol açacaktır. Başta da belirttiğimiz gibi köpeklerin beslenmesi özen gösterilmesi gereken bir konudur. Bu özeni de en güzel hazır mamaları kullanmakla sağlayabiliriz. Köpeğimizi evde hazırlayacağımız yemeklerle besleyeceksek de kesinlikle artık yemekleri vermemeliyiz ve köpeğimiz için özel hazırlayacağımız yemeklerde de çok titiz davranmamız gerekmektedir.

 

Köpeklerin gelişimini 4 evrede sınıflandırmak mümkündür. Bunlar emzirme dönemi, yavru dönemi, erişkin dönemi ve yaşlılık dönemleridir. Bu dönemlerin süresi köpeklerin ırklarına göre de değişiklik göstermektedir. Örneğin küçük ırklar 5 yaştan itibaren yaşlılık evresine girerken büyük ırkların yaşlılık evresi 7 yaşından itibaren başlamaktadır. Her köpek her yaşam evrelerinde farklı besine maddelerine ihtiyaç duyar ya da bir evrede az ihtiyaç duyduğu bir besini başka bir evrede daha fazla alması gerekir. Köpek beslenmesinde yaşam evreleri dikkate alınırken ırkları da dikkate alınmalıdır. Dediğimiz gibi her ırkın yaşam evreleri birbirinden farklı olmaktadır.

 

Köpeklerin her evre için ihtiyaç duydukları mamaları evde kendimizin hazırlaması imkansız denebilecek kadar zordur. Belirttiğimiz gibi köpeklerin ihtiyaç duyduğu besin maddeleri bizim ihtiyaç duyduğumuz besin maddelerinden farklı olduğu için köpek için ihtiyaç duyulan bir besin evimizde bulunmamakla birlikte markette vs.de bulunamayabilir. Bu nedenle köpeğimizin sağlıklı gelişimi için mama ile beslenmeleri önemlidir. Kuru ve yaş olmak üzere iki türü olan mamalar köpeklerin her yaşam evreleri için ayrı ayrı üretilmektedir ve her yaşam evresi için ihtiyaç duyabilecek tüm besin maddelerini tam kararında içermektedir. Bu sayede köpekler her yaşam evresinde gelişimlerini sağlık bir şekilde sürdürür, yaşam kaliteleri artar ve yaşam süreleri uzar.

 

Köpek maması üreten bir sürü marka vardır. Hills köpek maması, bu mama üreticilerinden biri olmakla beraber köklü bür geçmişe sahiptir. Hills köpek mamasınin ilk kurucularından olan Dr.Mark Morris ve Sr.Edison 1929 yılında dünyanın ikinci hayvan hastanesi olan Raritan Hayvan Hastanesini açtılar ve ilk mamayı 1948 yılında köpeklerin böbrek hastalığı için konserve şeklinde üretmeyi başardılar. 1949 yılında kedi ve köpeklerin kilo problemleri için ikinci mamaları piyasaya çıktı. 1951 yılında ise bünyelerinde açılan laboratuvar ile köpek mamaları için yapılan araştırmalar hız kazandı. 1968 yılında ise kedi ve köpeklerin her yaş grubu için ayrı ayrı birçok diyet mamalar piyasaya sürüldü.

Hills Köpek Maması

80 yılı aşkın bil birikiminin verdiği tecrübe ile bugün 100’ü aşkın Hills köpek maması bulunmaktadır. Hills köpek maması günümüz teknoloji şartlarında, ürün geliştirilmesinden hammadde teminine kadar, üretimden üretilen ürünlerin paketlenmesine kadar birçok konuda çok iyi bir seviyede bulunmakta olup her yaş grubu köpeğiniz için yüksek kaliteli ürünler sunmaktadır.