arama

Hılls Köpek Konserve Maması

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Hılls Köpek Konserve Maması

Köpek sahibi olamaya karar vermek, kesinlikle sorumluluk sahibi insanlar açısından, kolay verilebilecek bir karar değildir. Köpekler, kedilerden farklı olarak, evde fazla yalnız kalamayan, sürekli dışarı çıkarılıp gezdirilmesi gereken evcil hayvanlardır. Köpeklerin bakımı, zahmet isteyen bir sorumluluktur. Köpek sahibi olmak isteyen kişilerin, sadece heveslendikleri için, bu kararı vermeleri, emin olmadan köpek sahibi olmaları, sonrada hem köpek için, hem de kendisi için çok zor bir hayatı da beraberinde getirecektir. Köpekler, sahiplerini ve yeni evlerini çabuk benimser ve sahiplenirler.

 

Köpeğini bir heves eve alıp bakmaya başlayan, sonrasında da, ağır gelen sorumluluklar nedeniyle de sokağa atan köpek sahipleri, köpeklerine ciddi bir şeklide zarar vermiş olurlar. Evde yaşamaya alışan köpekler, sokakta yaşayamaz, hayatlarını devam ettiremezler. Bununla birlikte, sokaktaki hayata uyum sağlayamazlar, evlerini ve sahiplerini özlerler. Eğer köpek sahibi olmak istiyorsanız, öncelikle çok iyi düşünmeli ve köpeğinize bunları yaşatmaktan kaçınmalısınız. Köpeğinizin bakımını sağlayamayacaksanız, bir köpeğe sahip olmamalısınız. Ayrıca alacağınız köpekle ortalama 15 yıl birlikte yaşayacağınızı düşünüp, daha ciddi bir şekilde karar vermelisiniz.

 

Köpek almaya karar verdiğinizde, köpeğinize evde bakacaksanız, evde bakımı kolay yapılabilecek, küçük ırk köpekleri tercih etmeniz gerekecektir. Köpeğinizi evinize getirdiğiniz ilk gün, köpeğinizin size, ailenize ve ortama alışmasının biraz zaman alacağını da fark edeceksiniz. İlk defa geldiği bir ortamda, tanımadığı ve güven duymadığı insanlar arasında, biraz huysuzluk yapacak olan ve sinirli davranan köpeğinize karşı anlayışlı olmanız, köpeğinizin size güven duyması açısından, ilk adım olacaktır. Köpeğinizin yeni evinin ortamına alışması için, ona sevgi ile yaklaşmalı ve ilginizi esirgememelisiniz.

 

Ona karşı olan sıcak davranışlarınız, size ve ailenize yakınlaşmasını, güven duymasını ve kendini artık evinde hissetmesini sağlayacaktır. Köpeğinizle beraber, evde daha uyumlu ve mutlu yaşamanız için, köpeğinizin eğitimine hemen başlamalı, evinizin kurallarını öğrenmesi için biraz çaba göstermelisiniz. Aynı zamanda, köpeğinizin sosyalleşmesini de sağlamalı, çevresi ile uyumlu olmasını, insanlara zarar vermemesini sağlamalısınız. Eğitimi gerektiği gibi verilen köpekler, sahibini üzmeyen ve sahibiyle paylaştığı evde mutlu olan köpeklerdir. Köpeğinizin sağlık kontrollerini aksatmamanız, köpeğinizin sağlığı için çok önemlidir. Bu nedenle, size güven verecek bir veteriner hekim bulmalı ve köpeğinizin rutin kontrollerini zamanında yaptırmalı ve aşılarını ihmal etmemelisiniz.

 

Aksi takdirde, birçoğu bulaşıcı olan köpek hastalığına yakalanma riski yüksek olacaktır. Köpeğinizin tuvalet eğitiminin de bir parçası olacak yürüyüşlere önem vermeli ve evde hareketleri kısıtlanan köpeğinizin yürüyüşlerle hem fazla enerjisini atmasını, hem de tuvalet alışkanlığını kazanmasını sağlamak adına, beraber yapacağınız uzun yürüyüşlere zaman ayırmalısınız. Köpeğinizin beslenmesi de, sağlığını doğrudan etkileyen faktörlerden biri olduğu için, köpeğinize beslenmesi konusunda doğru bir şeklide yardımcı olmalısınız. Köpeğinizi hastalıklardan koruyacak, bağışıklık sistemini güçlendirecek ve gelişimini tamamlamasına yardımcı olacak olan beslenme, dengeli bir şekilde uygulanmalıdır.

 

İlk defa köpek sahibi olduysanız, beslenme konusunda bilmeniz gereken en önemli şey, köpeğinizi artık yemeklerle beslememenizin önemli olduğudur. Köpeğinizin ihtiyaç duyduğu hiçbir besin değerini karşılamayacak olan artık yemeklerle yapılan beslenme, köpeğinizde obeziteye de neden olacaktır. Köpeğinizi beslemenizin en doğru şekli, kaliteli bir köpek mamasıdır. Ancak, köpeğiniz için piyasada bulunan köpek mamalarından birini alıp, köpeğinizi beslemeniz, köpeğinize yarar yerine zarar verecektir. Çünkü piyasadaki her mama kaliteli değildir ve köpeğinizin ihtiyaçlarını karşılama konusunda yeterli olmayabilir. Piyasada satışa sunulmuş olan köpek maması markalarından biride, Hills köpek mamasıdır.

Hılls Köpek Konserve Maması

Hills Köpek Konserve Maması, içeriği ve sağlıksız olması nedeniyle, uzmanlar tarafından, köpeklerin beslenmesinde önerilmeyen bir mama markasıdır. Hills köpek konserve maması içinde aynı şeyi söylememiz mümkündür. Bu marka mamaların tahıl oranı çok yüksektir. Köpekler için zararlı olan tahılların, köpek beslenmesi için çok uygun olmadıkları bilinmektedir. Protein ve yağ dengesinin uygun olmadığı mamada, et oranı çok düşük, karbonhidrat oranı çok yüksektir. Bu durum köpeklerde obeziteye neden olacaktır. Mamanın içeriğinde, şeker pancarı küspesi, soya, mısır glüten unu, yapay maddeler, dijitse gibi köpek sağlığı için olumsuz etkiye sahip, birçok zararlı besin grubu bulunmaktadır.