arama

Hills İdeal Balance Tavuklu Esmer Pirinçli Yavru Köpek Maması

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Hills İdeal Balance Tavuklu Esmer Pirinçli Yavru Köpek Maması

Hills İdeal Balance Tavuklu Esmer Pirinçli Yavru Köpek Maması

Yavru köpeklerin gelişimin bakımları ve beslenmeleri oldukça önemlidir. Beslenmelerinde,  gelişimlerine uygun mamalar tercih edilmelidir. Köpekler yavru ya da erişken ise dahi tavuk eti tüketimlerini severler ve beslenmelerinde mamada tavuk etinin bulunması da onların bu tarz ürünleri severek ve isteyerek tüketmesine yardımcı olacaktır. Özellikle yavru köpeklerin gelişim aşamasındaki beslenmelerinin doğru yapılması gelecekte köpeğin daha sağlıklı olmasını sağlamaktadır. Beslenmeleri kadar diğer bir husus ise bakımlarıdır. Sürekli olarak vücut temizliklerine önem göstermeli,  aşılarını eksiksiz bir şekilde yaptırmak için takipçisi olmalıyız. Köpekler genelde açık alanda yaşamayı severler. Çünkü koşmak,  oynamak için bu tarz kendilerine uygun ortamlarda huzurlu olurlar. Bu sebep ile mümkün olduğunca bu tarz ortamlar sağlamamız gerekmektedir.

 

Hills İdeal Balance Tavuklu Esmer Pirinçli Yavru Köpek Maması İçeriği;

Taze tavuk eti,

Arpa,  Kepekli pirinç,  yulaf,  kırık pirinç,  hayvansal yağ, meyve sebze karışımı,  tavuk unu,  seker pancarı küspesi,  dijitse gibi ürünlerden oluşmaktadır. Bu ürünlerin yapısında bulunan nem,  protein,  ham lif,  ham kül,  vitamin d3,  demir gibi vücudun ihtiyaç duyduğu destekleyici faktörleri ön plana çıkarır.

 

 Faydaları;

 

Köpeğin gelişiminde sağlıklı olmasını sağlar.

Sadece tokluk hissini gidermez,  vücut için gerekli bütün ihtiyaçları eksiksiz karşılar.

Protein içermesi nedeniyle sindirimi kolaylaştırır.  Köpekler çiğneme konusunda yetersi kaldıkları için bu durum oldukça önemlidir.

Köpeğin,  tüylerini daha canlı yapar,  gözlerine parlaklık katar,  ağızda oluşacak tır tırları yok eder.

Kas gelişiminde önemli bir yer edinir.

Uzun bir süre açlık hissi oluşturmaz. Bunun nedeni içeriğindeki protein’ in kolayca sindirilebilir olmasıdır.

Açlık hissi uyandırmadığından,  köpeğin gün içerisinde daha huzurlu olmasına yardımcı olur.

 

İçeriğinde aroma,  renklendirici gibi kimyasal maddeler içermediğinden ve tamamen doğal olduğu için,  kimyasal gıdaların oluşturacağı zararlardan engeller.

Alerjik durumları ortaya çıkarmaz.  Doğal yapısı bunun önemli özellikleri arasındadır.

Kaliteli ürünlerden oluşturulduğu için,  insanların dahi tüketebileceği bir gıda kalitesindedir.

Köpeğimizin ideal kilosunu korumasına yardımcı olur.

Hills İdeal Balance Tavuklu Esmer Pirinçli Yavru Köpek Maması

 Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

 

Genellikle paket üzerinde yaş gruplarına,  kilo durumlarına göre bir şablon yer almaktadır. 1 ila 6 yaş arası köpekler için tam mama yerine kullanılır. İlk kez tükettirilecekse,  ilk 7 günlük zaman zarfında eski ve yeni mamayı karıştırarak ve zamanla yeni mama miktarı artırılarak verilmelidir. Tüketimi esnasında temiz ve taze su yanında bulundurulmalıdır. Belirli bir zaman içerisinde tüketilmesi sağlanmalıdır. Bu süreç üretim ile son kullanım arasındaki süreçtir. Bunu paket üzerinden kontrol ederek tüketmek durumundayız. Uzun ömürlü olması için,  nemden korunmalı ve serin kuru bir ortamda saklanmalıdır.

 

Temin edilmek istenirse petshop ve büyük marketlerden alınabilir. Bunlar dışında satışı uygun olmayan yerlerden alınmamalıdır. Tüketim tarihleri alım esnasında kontrol edilmelidir. Zaman geçmiş bir mama köpekte zehirlenmeye sebep olabilir.

 

 Markalar;

 

Aynı içeriğe sahip bir çok marka altında satılmaktadır. Marka tercihi yaparken içeriğindeki unsurlar incelenmeli ve en çok tercih edilen markalar alınmalıdır. Piyasada, bonnie, spectrum, friskies, profine gibi ismi ve kalitesi tescillenmiş ürünler bulunmaktadır. Paketlerin ağırlıkları markanın tercihine göre farklılık gösterilmektedir. Genelde 12 kg ile 17 kg aralığında farklı paketler mevcuttur. Fiyat olarak satıldığı yere değişkenlikler göstermektedir.

 

Bakımı ve beslenmesi konusunda gerektiği kadar ilgi ve alaka gösteremeyeceksek,  maddi olarak ta bu imkanlara sahip durumda değil isek bir köpek edinmemeliyiz. Çünkü köpeklerde birer canlı varlık olup,  insanlar gibi hislerle yaşamakta,  acıyı da hissedebilirler,  açlık tokluk hissine sahipler,  duygusallıkta yaşayabilmektedirler.  Onlarda belirli bir yaşam standartına göre yaşamaktadırlar.  Alıp bir köşeye bağlamak,  sahip edinmiş olduğumuz anlamını taşımaz.