arama

Hills İdeal Balance İri Tavuklu Pirinçli Yetişkin Köpek Maması

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Hills İdeal Balance İri Tavuklu Pirinçli Yetişkin Köpek Maması

Köpeklerin beslenmesi için oldukça önemli olan köpek mamalarının seçimine her zaman için çok dikkat etmek gerekiyor. Çünkü köpeklerin gelişimi ve sağlıklı bir şekilde yaşaması için kullanılan köpek mamalarının mutlaka kaliteli olması gerekir. Eğer kullanılan köpek mamalarına özen gösterilmez ve sıradan köpek maması kullanılırsa köpekler farklı sağlık sorunları ile mücadele etmek zorunda kalabilirler. Piyasada farklı köpek türlerinin ve cinslerinin kullanabileceği çok sayıda köpek maması bulunuyor. Bu köpek mamaları arasında hangi köpek mamalarının güvenilir olduğunu, hangisinin besin içeriklerinin oldukça zengin olduğunu köpek maması konusunda biraz bilgi sahibi olarak öğrenebilirsiniz. Bu konuda tercih edebileceğiniz köpek mamalarından bir tanesi de Hills İdeal Balance markasına aittir. Hills İdeal Balance iri tavuklu pirinçli yetişkin köpek maması birçok hayvan sever köpeklerinin sağlıklı bir şekilde beslenmesi için tercih ettiği mamalardandır.

 

İri Tavuklu Pirinçli Yetişkin Köpek Mamasının Özellikleri

 

Köpeklerin damak lezzetine uygun olarak üretilen köpek maması piyasada birçok yerde rahatlıkla bulabileceğiniz mamalardandır. Bu yüzden sizlerde köpeğiniz için güvenilir ve kaliteli bir köpek maması arıyorsanız Hill İdeal Balance markasına ait bu mamayı köpeğiniz için alabilirsiniz. Köpeklerin severek tükettiği mamalardan birisi olan bu mamanın birçok özelliği bulunuyor. Ancak en önemli özelliklerinden bir tanesi içerisinde hiç bir şekilde renklendirici, koruyucu ve yapay koruyucunun kullanılmamış olmasıdır. Böylece köpekler bu mamayı tükettiklerinde hiç bir şekilde sağlık sorunları ile karşılaşmazlar. Mamanın bir diğer özelliği ise tabi ki içeriğidir. Köpeklerin gelişimi için uygun olan içeriklerin tamamının mama içerisinde olduğunu söyleyebiliriz. Tamamen doğal olarak üretilen köpek mamasının içerisinde köpekler için eşit miktarda protein, vitamin ve mineral içeren besinler bulunduğu için oldukça özel olan bu mamayı rahatlıkla köpeğinize verebilirsiniz.

 

Köpekleriniz için mama seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken önemli bir konu da şüphesiz mamanın miktarıdır. Köpeğinizin ağırlığı ve yaşı kaç ise mama miktarını da buna göre belirlemeniz gerekiyor. Bu konudaki tabloyu köpek mamasının arka kısmında rahatlıkla bulabilirsiniz. Diğer birçok mamada olduğu gibi bu mamamın beslenme talimatları içerisinde de uyulması gereken konu mamanın bir seferde değil, birkaç kez eski mama ile karıştırdıktan sonra köpeğe verilmesi gerektiğidir. Çünkü birçok köpek, köpek mamasına bir kerede alışamayabiliyor. Ayrıca köpek yeni köpek mamasının bir seferde aldığı zaman bazı sağlık sorunları ile karşılaşabilir.

 

Mamaların direkt olarak köpeklere verilmesi sonucunda birçok köpeğin karşılaştığı problemler arasında kabızlık ve ishal gibi sindirim sorunları yer alıyor. Bu sindirim sorunları ise beraberlerinde köpeklerin daha ciddi sağlık sorunları ile karşılaşmalarına neden oluyor. Bu nedenlerden dolayı köpeklerin mamasını verirken belirli bir süre önce sadece yeni mamadan değil, eski mama ile birlikte karıştırarak mamaların verilmesi gerekir. Bu durum köpeğin mamaya daha kolay adapte olmasını sağlıyor. Bir hafta boyunca köpeklerinize bu konuda bir beslenme düzeni uygularsanız sorunsuz bir şekilde köpeğinizin yeni mamaya alışma sürecini tamamlayabilirsiniz.

Hills İdeal Balance İri Tavuklu Pirinçli Yetişkin Köpek Maması

Tavuk ağırlıklı bir içeriğe sahip olan Hills İdeal Balance iri tavuklu pirinçli yetişkin köpek maması özellikle tavuk ağırlıklı bir mamadır. Bu nedenle köpekler ihtiyaç duydukları protein kaynaklarının büyük bir kısmını mama sayesinde karşılayabilirler. Ayrıca köpek mamasının içerisinde kepekli pirinç, arpa, kırık pirinç ve hayvansal yağ gibi farklı besinler de bulunuyor. Yukarıda bahsettiğimiz gibi köpeklerin mamaya geçiş aşamasında belirttiğiniz beslenme planını uygularsanız köpeklerinizin sağlıklarını kontrol altına almış olur ve köpeğinizin severek bu mamaya geçiş yapmasını sağlamış olursunuz.