arama

Hills Canine Mature Adult 5+ Active Longevity Large Breed 5 yaş Üzeri Yetişkin Köpek Maması

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Hills Canine Mature Adult 5+ Active Longevity Large Breed 5 yaş Üzeri Yetişkin Köpek Maması

Hills Canine Mature Adult 5+ Active Longevity Large Breed 5 yaş Üzeri Yetişkin Köpek Maması, 5 yaş üzeri köpekler temel alınarak büyük ırklara özel formülize edilmiş zengin protein kaynağı olarak taze ve doğal tavuk etinden üretilmiştir.

 

Hills firması mama üretimi sürecinde edindiği ilkeleri kısaca açıklamaktadır. Bunlar:

 

l Sağlıklı, dengeli ve doğru bağışıklık sistemi yapılanmasını sağlayan ve bir çok testle kanıtlanmış antioksidan formül

l Sağlıklı yaşam için hayati önem taşıyan kalp, böbrek, dalak, pankreas, beyin, deri gibi bir çok organın sağlığını korumak için düşürülmüş düzeylerde protein, kalsiyum, fosfor, sodyum, nitrat oranları

l Köpeklerde önemli bir rolü olan eklem sağlığını desteklemek ve düzenlemek için Glikozamin ve Kondroitin içerikleri

l Köpeklerde aşırı kilo alımını engellemeye destek olmak için L-karnitin katkısı

 

Bağışıklık sistemini destekleyen, sürdürülebilirliğini sağlayan ve uygulanan aşının faaliyetini arttıran etkinliği uzman klinikler ve veteriner hekimler tarafından kanıtlanmış antioksidan formül mama içeriğinde mevcuttur.

 

            Hills Canine Mature Adult 5+ Active Longevity Large Breed 5 yaş Üzeri Yetişkin Köpek Maması Nasıl Saklanmalıdır?

 

Hills Canine Mature Adult 5+ Active Longevity Large Breed 5 yaş Üzeri Yetişkin Köpek Mamaları için saklamaya yönelik tavsiyeler üretici firma tarafından sunulmaktadır. Mamanın yüksek sıcaklıkta, yüksek nem oranına sahip ortamlarda ve güneş ışığına maruz kalan bir yerde saklamaması önerilmektedir. Köpek maması olarak kuru mama kullanılması halinde olası sindirim problemlerini engellemek amacı ile kuru mama ile birlikte daima taze ve temiz içme suyu bulundurulması kesinlikle önerilmektedir. Ürünün ambalajında ürün içeriği yer almaktadır. Fakat firma mamalarda yaptığı geliştirme doğrultusunda ambalajı aynı kalsa bile içeriğinde değişiklik yapabilir.

Mama satın alınırken her defasında içeriğin kontrol edilmesinde fayda olduğu bildirilmektedir. Bu durum tüketicinin lehine bir durum oluşturabileceği gibi aleyhine bir durum da oluşturma ihtimali vardır.

 

Hills Canine Mature Adult 5+ Active Longevity Large Breed 5 yaş Üzeri Yetişkin Köpek Mama içeriği şu şekilde özetlenebilir. Özellikle kuzu eti ile beraber zenginleştirilmiş hayvansal yağ ve proteinler, pancar, keten tohumu, kuş burnu gibi bağışıklık sistemini destekleyici elementler, omega 3 ve omega 6 içeriklerinin yanında gerekli olan bir çok mineral ve vitamin bulunmaktadır. İçeriğin tazeliği ön plandadır. Yöresel ve günlük olarak tedarik edilen ve kalitesi denetlenen mamalar kullanılmaktadır.

 

Mama Miktarına Göre Beslenme Değerleri

 

Mama miktarına göre beslenme değerleri uzman veterinerler tarafından sunulmaktadır. Beslenme değerleri aşağıdaki gibi özetlenmektedir.

 

5 kg ağırlığındaki bir köpek için 60-90 gram mama, 10 kg ağırlığındaki bir köpek için 120-160 gram mama, 20 kg ağırlığındaki bir köpek için 180-280 gr mama, 30 kg ağırlığındaki mama bir köpek için, 240-390 gram mama, 40 kg ağırlığındaki bir köpek için 320-480 gram mama, 50 kilogram ağırlığındaki bir köpek için 360-560 gram mama, 60 kg ağırlığındaki bir köpek için 420-640 gram mama önerilmektedir.

 

Yukarıdaki günlük beslenme miktarları, köpeğinizin günlük aktivitesine, egzersiz faaliyetlerine, çevre durumuna, karakterine ve strese bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Yukarıdaki miktarlar en uygun vücut ağırlığı sağlamak için gerektiği takdirde arttırılabilir veya azaltılabilir. Bu durum kişinin tercihine bağlıdır.

Hills Canine Mature Adult 5+ Active Longevity Large Breed 5 yaş Üzeri Yetişkin Köpek Maması

Hills Canine Mature Adult 5+ Active Longevity Large Breed 5 yaş Üzeri Yetişkin Köpek Maması 5 yaşından büyük yetişkin büyük, orta veya küçük ırk yetişkin köpeklerin topyekün beslenmeli, ihtiyaçlarını karşılamak için uzman veteriner hekimler tarafından tasarlanan bir kuru mama olarak ön plana çıkmaktadır.