arama

Hills Canine Light Yetişkin Köpek Kuru Maması

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

 Hills Canine Light Yetişkin Köpek Kuru Maması

Merhaba sevgili hayvansever dostlarım. Çağımızda hemen hepimiz evimizde bahçemizde yada yaşadığımız yerlerin uygun olan bölümlerinde kendimize yakın hissettiğimiz ve hayatımızın her anında bize eşlik edebilecek ve sadık olacak bir canlı besliyoruz. Kimimiz bir kuş kimimiz bir kedi kimimiz bir kaplumbağa kimilerimiz de bir köpek.

 

Şüphesiz ki insanların hayatında en büyük yere sahip olan ve sahibine en içten bağlarla bağlı olan hayvan köpektir. Onlar bizim sadık can dostlarımızdır. Yeri gelir hiç korkmadan geri adım atmadan bir tehlike anında kendinden önce sahibini korur köpekler. Bu sebepledir ki tarih boyunca insan hayatının hep bir kısmında yer almışlardır.

 

Köpeklerde insanlar gibi yeme içme barınma ve tuvalet yapma gibi şeylere ihtiyaç duyarlar ki bunların en önemlisi şüphesiz sağlıklı bir yaşam sürmeleri için beslenmedir. Peki bu can dostlarımıza ne yediriyoruz yada yedirdiğimiz şeylerin onların kimyasına cinsine ırkına ne kadar faydalı olduğunu bizim onlara yedirdiğimiz şeylere onların ne ölçüde ihtiyacı var bunları ne kadar biliyoruz?

 

Piyasada can dostlarımız olan köpekler için çeşit çeşit isimler altında çok çeşitli mamalar vardır. Kimisi kilo almaları için kimisi vitamin eksikliği için kimileri de hiçbir faydası olmadan sadece doymaları için.

 

Beslemiş olduğunuz köpeğinizin sağlığı için onun vücut anatomisini ve genetiğinde bulunan özellikleri ve eğilimlerini çok iyi bilmelisiniz. Eğer beslemiş olduğunuz köpeğiniz kilo almaya eğilimli bir köpekse ona kesinlikle kilo yapıcı ve yağlı besinler mamalar yedirmemelisiniz. Aksi halde bu köpeğinizin aşırı ve dengesiz kilo almasına biçimsiz bir şekilde yağlanmasına bunun akabinde de sağlığının bozulmasına sebebiyet verecektir.

 

Kilo almaya eğilimli köpekler için piyasada bulunan mamalar arasında gerek içeriğinde bulunan bileşenler ve vitaminler gerekse de besleyiciliği açısından Hills Canine Light Yetişkin Köpek Kuru Maması kullanmanızı tavsiye ederim. Sadık dostunuz olan köpeğiniz için önemli olan bu mama çeşidinin özelliklerine bir bakalım isterseniz;

 

 

– Köpeğinizin aşırı kilo almasını engelleyerek kalorili beslenme sağlar ve bu sayede köpeğinizin hem daha sağlıklı bir yapısı ve daha uzun bir ömrü olur.

– Köpeğinizin vücudunda aşırı yağ depolanmasını önler ve içerdiği L-CARNİTİNE elementi ile yağsız ve güçlü bir kas dokusuna sahip olmuş olur.

– Zengin lif içeriğine sahiptir ve köpeğinize bu sayede çok fazla kalori almadan doygunluk hissi verilmesini sağlar.

– Zengin bir kalsiyum kaynağıdır ve içerdiği kalsiyum sayesinde köpeğinizin kemik ve diş yapısını korumasına yardımcı olur.

– Ayrıca köpeğinizin tüy sağlığı açısından önemli olan omega3 ve omega6 vitaminlerine de sahiptir.

HİLLS CANİNE LİGHT YETİŞKİN KÖPEK KURU MAMASI içeriğinde bulunan zengin antioksidanlı formül ile köpeğinizin bağışıklık sistemine katkıda bulunur.

 

Eğer sizinde köpeğiniz kilo almaya eğilimli bir yapıya sahipse ve hele ki birde boğazına düşkünse o zaman kesinlikle tavsiye etmiş olduğum bu mama çeşidini denemelisiniz. Köpeğinizin bakışlarında ve size yaklaşımında dahi teşekkür edercesine olan o bakışları göreceksiniz.

 

Tabii ki hayvanlarımızın sağlığını korumak ve onlara rahat bir yaşam sürmelerinde yardımcı olmak için sadece yediklerine içtiklerine dikkat etmek yeterli olmaz. Unutulmamalıdır ki onlar da bir canlı ve onlarında çok çeşitli ihtiyaçları yapmaktan hoşlandıkları ve hoşlanmadıkları şeyler var. Bizden tek farkları istek ve arzularını dile getiremiyor olmaları sevgili hayvansever dostlarım.

Hills Canine Light Yetişkin Köpek Kuru Maması

Unutmamalıyız ki onların tüm sorumlulukları bize ait ve yaptıkları her şeyden iyi yada kötü bizler sorumluyuz. Sağlıklı bir yaşam sürmeleri de hayatlarının bir zindana dönüşmesi de bizim elimizde. Dostlarımıza eziyet etmeyelim. Sağlıkları için en uygun olan neyse onları yedirmeye dikkat edelim. Sevdiğiniz canla beraber daha güzel nice sağlıklı uzun yıllara inşallah.