arama

Hills Active Mature +7 Tavuklu Yaşlı Kuru Köpek Maması

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Hills Active Mature +7 Tavuklu Yaşlı Kuru Köpek Maması

Yaşlanan köpekler aynı insanlar gibi yavaşlaşır, unutkanlaşır, hastalıklara daha yatkın hale gelir ve tüylerinin sağlığı azalır. Son yıllarında sağlığına daha çok dikkat etmek, kontrollerini aksatmamak ve beslenmelerine daha çok dikkat etmek gerekiyor. O neşeli, oyuncu köpek gider yerine huysuz, çabuk yorulan, tuvaletini kaçıran ve size muhtaç bir hayvan geliyor. Daha çok üşüyen, merdiven bile çıkamayan resmen minik bir bebeğe dönüşür.

 

Köpeklerin yaşam süreleri genetik yapılarına, bakım ve beslenmesindeki özene, egzersiz kalitesine, aşılama ve sağlık kontrollerinin düzenli yapılmasına bağlıdır.

 

Yaşlı hayvanların, rutin olarak kan ve idrar tahlilleri yapılmalıdır. Yaşlılıkta aktivite azalması ve buna bağlı obeziteye yol açabilir. Bu yüzden kalorisi dengelenmiş, kaliteli proteinler içeren ve selüloz oranı yüksek mamalarla öğünlere bölünerek beslenmelidir. Ek gıdalar verilmeden mutlaka veterinere danışılmalıdır.Yaşlı köpekler için özel olarak hazırlanmış Hills Active Mature +7 Tavuklu Yaşlı Kuru Köpek Maması hassas dostunuz özel olarak üretilir. Yaşlı hayvanların görme, işitme, tatma ve koklama duyuları zayıflar. Sürekli uyurlar ancak uyku kaliteleri düşmüş olabileceğinden, sinirli ve gergin olabilirler. Eklem hasarlarından dolayı hareketleri zorlaşır. bu yüzden Hills Active Mature +7 Tavuklu Yaşlı Kuru Köpek Maması eklemler için özel yağlar ve proteinlerle eklemlere bakım yapar. Yaşlı hayvanların kilo hareketleri kontrol altına alınamayacağından Hills Active Mature +7 Tavuklu Yaşlı Kuru Köpek Mamasının içeriği köpeğin kilo kontrolüne yardımcı olur. Yaşlı hayvanlar diş problemlerine daha kolay yakalandığı için özel mama taneleri dişlere zarar vermeden dişleri korumaya yardımcı olur.

 

Diş çürümelerini yavaşlatarak diş kayıplarına engel olur. Yaşlı hayvanların derileri kalınlaşır ve elastikiyetini kaybeder. Omega 6 ve esansiyel yağlarla deriyi besler ve nemlendirir. Sindirilemeyen fazla yağ, bağırsaklardaki fazla suyu çekerek köpeğinizi halsiz duruma düşürebilir. Hills Active Mature +7 Tavuklu Yaşlı Kuru Köpek Maması selüloz oranıyla sindirimi ve bağırsak hareketlerini düzenler ve mamanın su çekmesini engeller. Her ne kadar mama köpeğinizin dişlerine baksa da köpeğinizin dişlerinizi fırçalamanız onu rahatlatacaktır. Hills Active Mature +7 Tavuklu Yaşlı Kuru Köpek Maması köpeklerin kemiklerini güçlendirecek özel bir içeriğe sahiptir.

 

 

Yaşlı köpeğiniz tüylerini eskisi kadar sık yalayamaz ve temizleyemez Hills Active Mature +7 Tavuklu Yaşlı Kuru Köpek Maması tüylere ve tüy köklerine bakım yaparak köpeğinizin tüy dökümünü azaltır. Herhangi bir karaciğer, böbrek vb. iç organları rahatsızlıklarına karşın Hills Active Mature +7 Tavuklu Yaşlı Kuru Köpek Maması köpeğiniz için zararlı bileşenler içermez ve tüm içerik yaşlı dostlarınızın konforu ve sağlığı için özenle seçilmiştir.

 

Köpeğinizin mamasının yanına her zaman bol su koymanız gerekiyor. Dikkat etmeniz gereken konuysa su kabını çok alçağa koymamanız gerekiyor. Artık eklemlerinin hareket alanı kısıtlanmış olan dostunuz eğilip kalkarken zorlanabilir ve bu da yemek yemek istememesine yol açabilir. Ayrıca yaşlanan köpeğinizi çok iyi gözlemlemeniz gerekiyor çünkü merdiven çıkmak, oturup kalkmak gibi hareketler canının yanmasına yol açabilir. Yerleriniz mermer veya parkeyse kaymaması için yaşadığı yeri de düzenlemeniz gerekiyor.

Hills Active Mature +7 Tavuklu Yaşlı Kuru Köpek Maması

Köpeğin yaşadığı odaya kaymaz zemin veya halı koymak uygun ve pratik bir çözüm olabilir. Eğer köpeğinizin ağları olduğunu düşünüyorsanız veterinerinize danışıp dostunuz için ağrı kesiciler isteyebilirsiniz. Yaşlı dostunuz her zamankinden özel, özenli ve sabırlı bir bakım istediğini unutmayınız. Yaşlandığında size her zamankinden daha fazla ihtiyacı olacaktır dolayısıyla Hills Active Mature +7 Tavuklu Yaşlı Kuru Köpek Maması gibi yaşlı köpekler için özel olarak tasarlanmış mama ve ürünler kullanınız.