arama

HappyDogSupreme Fit &WellSenior Yaşlı Köpek Maması

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

HappyDogSupreme Fit &WellSenior Yaşlı Köpek Maması

HappyDogSupreme Fit &WellSenior Yaşlı Köpek Maması

Köpekler insanlara dost, sevilen canlılardandır. Evi ya da bahçesi uygun olan hayvan severlerin tercih ettiği evcil hayvan ya köpek ya da kedidir. Kedi daha küçük yapılı olduğundan çokça tercih edilmekteyse de köpekler de insana yakınlığı, dostluğu ve duygulu hayvanlar olması sebebiyle tercih edilirler. Bahçenizde bekçiniz, ava giderken iyi arkadaşlarınızdır köpekler. Köpekler ırklarına, cinslerine beslenme şekline, stres altında olup olmamasına, bakımına gösterilen özene bağlı olarak ömür uzunlukları değişmektedir. Bazı ırklar 6–7 yıl yaşasa da birçoğu ortalama olarak 10–13 yıl kadar yaşayabilmektedirler. Küçük ırkların büyük ırklara göre daha uzun ömürlü oldukları bilinir.

 

Küçük ırka ait köpekler 10 yaşına geldiklerinde senior yani yaşlı grubuna girmekte, orta boy ırklarda 9 yaşında, çok büyük ırklar 7 yaşında iken senior grubuna girmektedir. Günümüzde veterinerliğin yaygınlaşması, daha iyi bakım koşullarına sahip olunması nedeniyle evcil köpeklerde ortalama yaş 15–16 yıla kadar uzamıştır. Özenle bakılan, sevgi dolu bir ortamda mutlu yaşayan bir köpek daha uzun yaşamaktadır. Yaşlanmış olan köpeklerde tıpkı insanlar gibi yıpranmalar görülecek, performans, enerji düşüklüğü gözlenecektir. Yaşlı köpeklerin bu dönemlerine yardımcı olacak HappyDogSupreme Fit &WellSenior Yaşlı Köpek Maması iyi bir tercih olacaktır.

 

Yaşlanmış olan köpeklerin beslenmesi konusunda daha dikkatli olmak gerekmektedir. Verilecek mamalar kolay sindirilebilecek özelliğe, yüksek oranda proteine, düşük miktarda yağa sahip olmalıdır. Sağlık kontrolleri de düzenli olarak yapıldığı sürece köpekleriniz bu hassas dönemlerinde rahat edeceklerdir. Yaşlanmayla birlikte böbreklerinde problemler ortaya çıkabileceği bilinmelidir. Besinlerle fazla fosfor alınması böbreklerde ileri düzeyde tahribat yapacaktır. İnsanlarda da olduğu gibi yaşlı köpeklerde de fazla tuz almaları durumunda kan basıncı yükselecek, böbrekler ve kalp olumsuz etkilenebilecektir. Bu sebeplerden dolayı evlerinde yaşlanmış köpekleri olanlar evdeki herhangi bir besinle beslemek yerine yaşlı köpekler için özel üretilmiş mamalarla beslenmelidir.

 

HappyDogSupreme Fit &WellSenior Yaşlı Köpek Maması tam da böyle bir mamadır. Normal miktarda enerjiye ihtiyaç duyanlara yeterli olacak düzeyde protein, fosfor, sodyum içeriği ayarlanmış olan, az miktarda enginar, hindiba gibi sebzelerle mısır pirinç gibi tahıllar içeren, tavuk eti, somon, kuzu eti, yumurta gibi besinlere yer verilen yaşlı köpeklerin ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik olan mamadır. Bu grup mamalarla obeziteye karşı da önlem alınmış olacaktır. Bileşiminde bunlardan başka ayçiçeği yağı, tuz, deniz yosunu, maya, keten tohumu, elma, midye gibi çeşitli besinlere de yer verilmiştir.

 

Yaşlanmış, aktiviteleri azalmış olan köpeklere verilecek besinler yüksek kalorili olmamalıdır. Protein, karbonhidrat ve yağ oranı dengelenmeli, sağlık problemi yaşamalarını da önleyecek tipte bir diyet uygulanmalıdır. Vitamin ve mineral dengesi ayarlanmış, maya katkısıyla da bağışıklığını güçlü tutacak HappyDogSupreme Fit &WellSenior Yaşlı Köpek Maması ile yaşlı köpeklerinizin beslenmeleri sorun olmaktan çıkarılmıştır. Mama içeriğindeki meyve ve sebzeler hem hazmı kolaylaştıracak hem de vitamin ihtiyacını karşılayacaktır. Yeşil dudaklı midye eklenmiş olması nedeniyle de kemik ve eklemleri daha güçlü olacaktır. Kalsiyum ve fosfor gibi madensel tuzlar iskelet sistemini güçlü tutacak düzeydedir.

HappyDogSupreme Fit &WellSenior Yaşlı Köpek Maması

Mamalarda tüylerinin daha parlak ve sağlıklı olmasını sağlayacak Omega 3 ve Omega 6 takviyesi yapılmıştır. Dengelenmiş ürünlerden oluşan, ideal formüle sahip HappyDogSupreme Fit &WellSenior Yaşlı Köpek Maması ile köpekleriniz sizin yanınızda hem sağlıklı hem de mutlu olarak yaşamaya devam edeceklerdir. Mamaların son kullanma tarihlerine dikkat edilmesi, önerilen ortam ve ısıda saklanması gerekmektedir.