arama

Happy Dog Supreme Sensible Neuseeland Kuzulu Pirinçli Yetişkin Köpek Maması

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • admin
 • 1 Yıldız
  Loading...

Happy Dog Supreme Sensible Neuseeland Kuzulu Pirinçli Yetişkin Köpek Maması

Piyasaya öyle mamalar sürülmeye başlandı ki adeta köpek terörü estiriliyor. Bazı mamaların doğal olmaması, sağlıklı ortamlarda üretilmemesi köpeklerin acılı ve sancı dönemler geçirmesine,son olarak da ölümüne kadar yol açabiliyor. Bu nedenle köpeklerinize mamalarını seçerken olabildiğince titiz ve dikkatli olmalısınız. İyice araştırmadığınız bir mamayı asla ve asla ucuz diye köpeğinize servis etmemelisiniz. Köpeklere karşı olan sevgimden kaynaklanan sebeplerden dolayı aslında bu yazıyı yazma gereksinimi duydum ve sizde şuanda bu yazıyı okuduğunuza göre köpeğinizi çok seviyorsunuz ki araştırmaya başlamışsınız. Bu yazımda sizleri Happy Dog Supreme Sensible Neuseeland Kuzulu Pirinçli Yetişkin Köpek Maması hakkında bilgilendirmek istedim. Gelin birlikte Happy Dog Supreme Sensible Neuseeland Kuzulu Pirinçli Yetişkin Köpek Maması hakkında detaylı inceleme yapalım.

 

             Happy Dog Supreme Sensible Neuseeland Kuzulu Pirinçli Yetişkin Köpek Maması öncelikle 11 kg ve üzeri olan tüm ırklardan yetişkin köpekler için uygundur. Bunu belirterek başlamak isterim. Köpeğinizin görüntüsü için içeriğinde keten tohumu, çinko, Omega 3 ve Omega 6 bulunmaktadır. Bu içerik sayesinde köpeğiniz parlak ve sağlıklı tüylere sahip olur. İçeriğinde protein kaynakları olarak ise % 21 oranında kuzu eti ve Yeni Zelanda midyesi bulundurmaktadır. Protein köpekler için ne kadar önemli olduğunu tartışmaya gerek bile olmadığını düşünüyorum. Çoğu köpekte bağışıklı sistemi sıkıntısı köpeğimizin sancılanmasına ve acılar çekmesine sebep olur. Mama içeriğinde bulunan maya, köpeğinizin bağışıklık sistemini düzenler ve rahat bir yaşam sürmesini sağlar. Tahıl ürünleri içerisinden nişasta ayıklanıp, alındıktan sonra geriye yapışkan bir madde kalır. Yapışkan madde olması bile zararlı olduğunu gösterir. Bu yapışkan maddeye ise ”Gluten” denir. Bu mamanın içeriğinde ise kesinlikle ama kesinlikle Gluten bulunmamaktadır.

 

Sindirim sağlığı köpekler için bir diğer önemli faktördür. İnsanlarda dahil tüm canlılarda sindirim sıkıntısı zaman zaman görülmektedir. Biz sindirim sıkıntısı yaşadığımızda hemen bir soda açıp içeriz. Köpeğe de soda mı vereceğiz? Tabi ki hayır. Happy Dog Supreme Sensible Neuseeland Kuzulu Pirinçli Yetişkin Köpek Maması içerisinde bulundurduğu elma sayesinde hazmı kolaylaştırır ve sindirim sistemi sağlığının korunmasına yardımcı olur. Ayrıca içerisinde glukozamin kaynağı olarak bilinen yeşil dudaklı midye bulundurmaktadır. Peki nedir bu glukozamin? Ne işe yarar? Köpeğinizin iskelet ve eklem yapısının geliştirilmesinde etkin rol oynamaktadır. Bu nedenle glukozamin’in köpeğiniz için çok önemli olduğu yadsınamaz bir gerçektir. Yine içerisinde bulundurduğu kalsiyum ve fosfor sayesinde dişlerinin ve kemiklerinin gelişimini sağlar.

Bu sayede de köpeğiniz son derece güçlü diş ve kemiklere sahip olur. Yine içerisinde E vitamini bulundurması sebebiyle köpeğinizin savunma mekanizması güçlendirilir ve hastalıklarla göğüs göğse çarpışarak hasar almadan harpten galibiyetle ayrılır.

 

Happy Dog Supreme Sensible Neuseeland Kuzulu Pirinçli Yetişkin Köpek Maması mamasında minimum yağa ve maksimum protein bulundurur. Mama için köpek dostu diyebiliriz yani. Ayrıca mamadaki enerji azaltılarak köpeğinizin obez olmasının önüne geçip, eklem problemleri yaşamasının da önüne geçer. Ha diyeceksiniz ki içerisinde enerji olmaması sıkıntı olmaz mı? İçerisinde enerji hiç yoktur değil, sadece azaltılmıştır. Ayrıca içerisindeki enerji miktarı köpeğinize yeterli miktardadır. Sadece fazlaya kaçılmamıştır enerji konusunda. Son olarak da Almanya’da üretildiğini belirtip içeriğine geçelim.

 

İÇERİĞİ;

Ürün içerik olarak, Kuzu eti, pirinç unu, pirinç, mısır, mısır unu, kanatlı katı yağı, hidrolize ciğer, pancar lifi, elma posası, ayçiçeği yağı, kolza yağı, yumurta tozu, sodyum klorür, maya, potasyum klorür, deniz yosunu, keten tohumu, bitkisel karışım, midye, maya özütü içermektedir. Gayet sağlıklı ve zengin içeriğe sahip olduğu görünmektedir.

Happy Dog Supreme Sensible Neuseeland Kuzulu Pirinçli Yetişkin Köpek Maması

GEREKLİ ORANLAR;

 • 11 kg = 150 gr – 165 gr
 • 15 kg = 200 gr – 220 gr
 • 20 kg = 250 gr – 275 gr
 • 25 kg = 290 gr – 320 gr
 • 30 kg = 330 gr – 360 gr
 • 35 kg = 375 gr – 410 gr
 • 40 kg = 415 gr – 455 gr
 • 45 kg = 450 gr – 495 gr
 • 50 kg = 490 gr – 540 gr
 • 60 kg = 560 gr- 615 gr
 • 70 kg = 630 gr – 690 gr
 • 80 kg = 695 gr – 765 gr

(Köpeğinizin düşük aktiviteli yada yüksek aktiviteli olarak düşünerek, o aralıkta oran uygulayınız) Köpeğinizle sağlıklı ve mutlu uzun ömürler dilerim…