arama

Happy Dog Supreme Medium Junior 25 Orta Irk Genç Köpek Maması

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Happy Dog Supreme Medium Junior 25 Orta Irk Genç Köpek Maması

İnsanların hayatında hayvanların gerçekten çok büyük bir yer kapladığı yadsınamaz bir gerçektir. Tabi bu güzel hayvanlarımızın büyük bir kısmı evcildir ve bakıma muhtaçtır. Günümüzde artık evcil hayvan beslemek çok yaygın bir durum haline gelmiştir. Fakat evcil hayvanı eve almakla iş bitmiyor. Hayvan bakımında dikkat edilmesi gereken birçok husus vardır. Bunların belki de en önemlisi hayvanın doğru beslenmesidir. Bu hayvan besleme görevini ise en doğru en güzel şekilde yerine getiren ürünler ise hiç şüphesiz mamalardır. Bilindiği üzere çok büyük bir ürün yelpazesine sahip mamalar da çok fazla çeşit ve marka halinde piyasada bulunmaktadır.

 

Ben bu yazımda evlerimizde daha çok bulunan evcil bir hayvan olan köpeklere ve onların beslenmesinde çok önemli olan mamalara dikkat çekmeye çalışacağım.

 

Köpek Mamaların İçeriği:

 

Evcil köpekler genel kanı olarak etobur sanılabilir fakat durum tam olarak öyle değildir. Evcil köpekler hem etobur hem de ot oburdur. Yani kaliteli bir köpek maması hayvansal kaynaklı besinlerin yanında bitkisel kaynaklı besinleri de içermelidir. Tabi sadece bunlar da yetmemektedir. İyi bir köpek mamasında hayvansal proteinler ve bitkisel proteinlerin yanı sıra vitaminler ve mineraller de yeterli miktarda bulunmalıdır. Bu bulunması gereken içeriklerin yanında bulunmaması gereken hatırı sayılır miktarda madde de vardır. Köpek mamalarında bulunmaması gereken bu zararlı maddelerin başında mısır glüten unu, soya, kurutulmuş pancar kökü(pancar küspesi) ve yapay antioksidan olarak da bilinen koruyucu maddeler olan tokoferoller gelmektedir. Karbonhidrat değerinin gereğinden yüksek veya et oranının gereğinden düşük olması da mamalarda istenmeyen özelliklerdir.

 

Faydaları:

 

Köpek mamaları tüm kullanıcılar için çok büyük faydalar sağlar. Bu hem hayvan sahibine hem de hayvana fayda demektir. Hayvana faydası tüm besin maddelerini tek yerden ve eksiksiz bir şekilde karşılamasıdır. Hayvan sahibine faydası ise kolay ve pratik bir şekilde hayvanını besleyebilme fırsatını kişiye vermesidir. Ayrıca maddi yönden de hayvan sahibine kazanç sağlar, yani ekonomiktir.

Çünkü köpek sahibi kendi mamasını kendi evinde malzeme alıp hazırlamaya çalışsa hem bunun için çok fazla malzeme gerekecek hem de mutlaka besin değerlerinde bir eksiklikle karşılaşacaktır. İşte bu sebeplerden dolayı köpek mamaları köpekler için en uygun besin olarak görünmektedir.

 

Markalar Hakkında:

 

Köpek mamaları dediğimiz gibi çok fazla çeşit ve marka içermektedir. Her köpek yaş grubu için, her köpek cinsi için sadece o gruba ait bile onlarca belki yüzlerce seçenek bulunmaktadır. İşte tam burada belli bir evcil köpek yaş ve cins grubu için bir önerimiz var: Happy Dog Supreme Medium Junior 25 Orta Irk Genç Köpek Maması. bu ürün 6. Aylarından itibaren orta ırk genç köpeklerin tüm besin ihtiyaçlarını eksiksiz karşılamak için tüm besin ihtiyaçlarına özel olarak hazırlanmış tam, besin yönünden eksiksiz ve dengeli olarak hazırlanmış bir üründür. Üstelik fiyat yönünden de kalitesine göre gayet iyi bir fiyata satıcılardan temin edilebilmektedir.

Happy Dog Supreme Medium Junior 25 Orta Irk Genç Köpek Maması

Ürünü internet üzerinden, marketlerden veya pet shop tarzı satış mağazalarından temin edebilirsiniz. Ürün hem sizi mama arama veya hazırlama zahmetinden kurtaracak hem de köpeğinizin tüm besin ihtiyacını eksiksiz ve dengeli olarak karşılayacaktır. Üstelik ürün içermemesi gereken zararlı maddeleri de içermediği için köpeğinize zarar vermeden kıymetli evcil hayvanınızın karnını doyurabilir, gelişiminin en doğal ve sağlıklı yollardan olmasını sağlayabilirsiniz.Eğer evcil köpeğinize değer veriyorsanız, Happy Dog Supreme Medium Junior 25 Orta Irk Genç Köpek Maması ürünümüzü mutlaka denemelisiniz