arama

Happy Dog Supreme Fit & Well Adult Maxi İri Irk Yetişkin Köpek Maması

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Happy Dog Supreme Fit & Well Adult Maxi İri Irk Yetişkin Köpek Maması

Köpek sahipleri mama tercihi yaparken öncelikle köpeğinizin sağlıklı ve doğru bir şekilde beslenebileceği, ihtiyaçlarını karşılayabilecek mamalar seçmeye özen göstermelidirler. Mama seçerken ilk olarak kalsiyum, demir, fosfor gibi maddelerin mamanın içinde yer almasına dikkat edilmelidir. Köpeğinizin ihtiyaçlarını iyi bir şekilde bilmeniz ve ihtiyaçlarını tam olarak karşılayabilecek düzeyde mamalar tercih etmeniz önemlidir.

 

Mama seçimleri köpeklerin köpeğinizin bireysel ihtiyaçları göz önünde bulundurularak yapılmalıdır. Alerjik problemleri, yağlanma veya obezite gibi sorunları olan köpekler için üretilmiş mamaları seçebilirsiniz. Mamanın içeriğinde GDO’lu ürünlerin ve koruyucu maddelerin bulunması zaman içinde birçok sağlık sorunun oluşmasına neden olacaktır. Sağlık sorunlarıyla karşılaşmamak için mamanın içeriğini iyi araştırmalı ve GDO ve koruyucu maddelerin bulunmadığı mamaları tercih etmelisiniz.

 

Köpeklerin doğaları gereği et obur hayvanlar olduğunu unutmamalı, protein ağırlıklı beslenmelerine ve mamalardaki hayvansal gıdaların miktarına önem verilmemesi gerekmektedir. Köpeğinizin sürekli olarak aynı mama ile beslenmesi zaman içerisinde sıkıntı çekmenize neden olacaktır. Uzun süre aynı mamayı kullanan köpekler farklı mamalara mesafeli durmakta, zevk almadan beslendikleri gözlemlenmektedir. Bu nedenle belli aralıklarla mamada değişiklik yapmak veya arada ıslak mama kullanmanız ilerleyen dönemlerde sıkıntı çekmemenizi sağlayacaktır.

 

Köpeklerin orantılı bir şekilde beslenebilmesi için aşırı mama tüketimi veya eksik mama tüketimi obezite, eklem problemleri, deri ve tüy yapısında bozulmalara neden olabileceği gibi yaşam süresine de kısaltacaktır.

 

            Happy Dog Supreme Fit & Well Adult Maxi İri Irk Yetişkin Köpek Maması iri ırk ve yetişkin köpekler için üretilmiş olan, iri taneli köpek mamasıdır. İri ırk ve yetişkin köpeklerin ihtiyaç duyduğu besin miktarını tam ve dengeli bir şekilde karşılayan mama, özel olarak formüle edilmiştir.

 

           

 

            Happy Dog Supreme Fit & Well Adult Maxi İri Irk Yetişkin Köpek Maması omega 3 ve omega 6 yağ asitleri ile deri ve tüy yapısını korumayı amaçlamakta ve bu yağ asitlerini hayvansal ve bitkisel kaynaklardan elde etmektedirler. Özellikle aktif köpeklerin ihtiyaçlarını karşılamak için üretilen mama, egzersiz ve yürüyüş sorunları çeken köpekler için geliştirdiği özel formülü ile kilo alımı ve eklem şikayetleri gibi rahatsızlıkları engelliyor.

 

            Happy Dog Supreme Fit & Well Adult Maxi İri Irk Yetişkin Köpek Maması Almanya’da üretilen Happy Dog mamalar, ürünlerinin tamamında kaliteli ve doğal ham maddeleri kullanmakta ve tüm hayvansal ürünleri taze kesilmiş hayvanlardan elde etmektedir. Happy Doğ üreticisi ürünlerinde soya kullanmamakta ve renklendiriciler, koruyucular ve yapay aromalar kullanmamaktadır. Almanya’da yer alan çiftliklerde yetiştirilen hayvanları ve bitkileri kullanan firma hayvanlar üzerinde deneyler yapmamaktadırlar.

 

            Happy Dog Supreme Fit & Well Adult Maxi İri Irk Yetişkin Köpek Maması tavuk eti, tavuk yağı,balık eti, balık unu,yumurta, kuzu eti, pirinç unu, mısır, ayçiçek yağı, kolza yağı, kuzu proteini, Kümes hayvanları protein, elma prina, sodyum klorür ve potasyum klorür, yosun, keten tohumu, enginar, karahindima, midye eti, papatya, ısırgan otu, zencefil, kişniş, biberiye, şeker pancarı pekmezi, adaçayı, meyan kökü, kekik, süt devedikeni ve huş yaprakları mamanın içeriğinde yer almaktadır.

Happy Dog Supreme Fit & Well Adult Maxi İri Irk Yetişkin Köpek Maması

Mamayı ilk defa kullanacak olan köpekler için mama paketinde yer alan kilo ve miktar tablosunu dikkat etmeniz gerekmektedir. Günlük bazı değişiklikler de önerilen miktarı arttırabilir veya çıkarabilirsinin. Mamanın yanında mutlaka temiz su vermeniz köpeğinizin günlük alması gereken miktara destek olacaktır. Mamanın eski mama ile yeni mama arasındaki geçişe dikkat etmeli ve hava almadan güneş görmeyen bir yerde saklamanız gerekmektedir.