arama

Happy Dog Mini Light Küçük Irk Köpek Maması

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Happy Dog Mini Light Küçük Irk Köpek Maması

Mama seçimi köpeklerin beslenme ihtiyaçlarına göre değişmektedir. Köpeklerin mineral ve vitamin ihtiyaçları yavru köpeklere, gelişmekte olan köpeklere ve yetişkin köpeklere göre değişiklik göstermektedir. Aynı zaman da alerjik durumlar, obeziteye yatkınlık, kilo, çevre şartları, ırkı, cinsiyeti gibi koşullara dikkat edilmesi köpeklerinizin mutlu, sağlıklı ve uzun ömürlü olmaları için önemlidir.

 

Köpeklerin yaşı ve durumu hangi sıklıkla besleyeceğiniz konusunda belirleyicidir. Dört aylık olana kadar yavru köpekleri günde üç öğün beslenmeleri önemlidir. Dört aydan sonraki dönemde öğünü ikiye düşürmelisiniz. Yaşlı köpekler için ise bir büyük öğün ve bir küçük öğün yeterli olmaktadır. Köpeğin en doğru şekilde beslendiğini anlamanın en kolay yolu dışkısıdır. Dışkı katı ve tek parça olmalıdır. Köpeğin ishal ve kabızlık sorunları çekmesinin sebebi yanlış mama seçiminden kaynaklanıyor olabilir. Doğru mama seçimini ise köpeğinizin enerji dolu olması, tüylerinin ve gözlerinin parlak olması, sağlıklı ve hareketli olmasından anlaşılmaktadır.

 

Köpeğiniz sürekli olarak kuyruğunu ve patisini çiğniyorsa alerjik bir durum ile karşı karşıya olabileceğinizin göstergesidir. Özellikle mamalardaki katkı maddeleri köpeğinizin alerjik bir sorun ile karşı karşıya kalmasına neden olabilmektedir. Böyle bir durumla karşılaşırsanız köpeğinizi bir veterinere götürmeli gerekli alerji testleri ile sorunun nedenini bulmaya çalışmalısınız. Köpeğin mama yerine yemek artıkları ile beslenmesi ise birçok sağlık sorununa, dengesiz beslenmesine ve vücut gelişiminde sorunlara neden olacaktır.

 

            Happy Dog Mini Light Küçük Irk Köpek Maması 1 – 10kg arası özellikle kilo problemi yaşayan köpekler için formüle edilmiş, tavuk içerikli yetişkin mini köpek mamasıdır. Özellik obezite sorunu yaşayan köpekler için üretilmiş olan mama içeriğinde daha az karbonhidrat, protein ve yağ içermektedir. Doğal ürünlerden oluşan Super Premium kalitesinde bir mamadır.

 

            Happy Dog Mini Light Küçük Irk Köpek Maması içeriğinde protein kaynağı olarak tavuk eti, kuzu eti, deniz balığı, somon balığı ve yumurta içermektedir. Karbonhidrat kaynağı olarak ise pirinç ve mısır kullanılmıştır. Bağışıklık sistemini güçlendirmek amacıyla maya içermektedir. Parlak ve sağlıklı tüy gelişimini sağlamak için omega 3 omega 6 yağ asitleri, keten tohumu ve çinko içermektedir. Eklem ve kas gelişimi için Yeni Zelanda midyesi içermektedir.

Özellikle obezite sorunu çeken köpekler için üretilmiş olan mama azaltılmış enerji içeriği ile bu probleme karşı önlem alacağı gibi köpeğinizin sadece ihtiyacı olduğu kadarını karşılamaktadır ve %90 oranında sindirme garantisi verilmektedir.

 

Üretimi Almanya’da yapılan ve bir aile şirketi olan Hppy Dog Mini Light Küçük Irk Köpek Maması üretici firma ürünlerinde renklendiriciler, tatlandırıcılar, genetiği değiştirilmiş maddeler ve soya kullanılmamaktadır. Kaliteli hammadde ve yerel çiftçilerden elde ettikleri ürünlerde mamalarını üreten firma aynı zaman da hayvanlar üzerinde testler yapmamaya özen göstermektedir. Firma ürünlerini sıkı kontrollerden geçirerek son teknoloji ile üretmektedir.

Happy Dog Mini Light Küçük Irk Köpek Maması

Köpek mamaları mamanın cinsine, içerisinde bulunan katkı maddelerine, ambalajına ve üretim şekline göre taze kalma süreleri farklılık gösterebilmektedir. Ancak dikkat edilmesi gereken en önemli konu köpeğinize verdiğiniz mamanın tarihinin geçmediğine dikkat etmeniz gerekmektedir. Köpeğiniz ilk kez Hppy Dog Mini Light Küçük Irk Köpek Maması kullanıyorsa bir süre alışık olduğu besinlerle verilmesi gerekmektedir. Bu süre yaklaşık olarak 1 hafta kadardır. Eski mama oranını her geçen gün azaltım yeni mama oranını ise sürekli arttırmalısınız. Taze içme suyu ile verilmesi gereken mama miktarı köpeğinizin hareketliliğine, çevre şartlarına, kilosuna göre değişiklik gösterebilmektedir. Mamanın Kuru ve serin bir yerde güneş görmeden, ağzı kapalı bir şekilde saklanması gerektiği unutulmamalıdır.