arama

Happy Dog Medium Baby 28 Yavru Köpek Maması

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Happy Dog Medium Baby 28 Yavru Köpek Maması

Köpeklerin her yaş grubu için beslenme şekilleri ayrıdır. Köpeklerin gelişimine bakacak olursak doğumundan 2 aya kadarki dönem süt emme dönemi, 02 – 12 ay arası dönem büyüme ve gelişme dönemi, 7 yaşına kadar erişkin dönemi ve 7 yaşından sonra da yaşlılık dönemi olarak tanımlayabiliriz. Bir köpeğin her dönemi için ihtiyaç duyduğu besin maddeleri farklıdır. Bu nedenle birçok mama üreticisi farklı yaş grupları için farklı mamalar üretmektedir. Yeni doğan bir köpek ilk 3-4 hafta boyunca annesi tarafından günde en az 4-6 kez emzirilmedir.

 

Eğer anne emziremiyorsa ya da herhangi bir nedenden dolayı anne yoksa ilk 8 gün günde 8 kere süt verilmelidir. 3 haftalık oluncaya kadar da bu sayı 5-6’ya ve 3 haftalıktan itibaren süt kesilinceye kadar günde 4’e düşürülmelidir. 2 aydan sonra anne sütü yavru köpeğe yetersiz gelmeye başlar. Bu nedenle anne sütüyle birlikte sütten kesilinceye kadar yavru köpek maması ile takviye yapılmalıdır. Yavru köpek maması ise köpek 12 aylık olana kadar kullanılabilir. Daha sonraki dönemlerde ise 7 yaşına kadar erişkin maması, 7 yaşından sonra ise yaşlı maması kullanılmalıdır.

 

Happy Dog her yaş grubu için yaş ve kuru köpek mamaları üreten, Almanya’da faaliyet gösteren bir işletmedir. Happy Dog ürünleri 2004 yılında kurulan, merkezi Ankara’da bulunan Delta Pet firması tarafından 2013 yılından itibaren Türkiye’ye getirilmekte ve satışı yapılmaktadır. Happy Dog Medium Baby 28 Yavru Köpek Maması orta ırk yavru köpekler için içerisinde gerekli tüm besin maddelerini içeren bir formüle sahiptir. Happy Dog Medium Baby 28 Yavru Köpek Maması, köpeğinizin 4’üncü haftasından itibaren 5’inci ayına kadar kullanabileceğiniz bir kuru mamadır. Köpeğiniz kuru mamayı ilk kez yiyecekse ve yemekte zorlanırsa alışana kadar bir süre mamayı ıslatarak verebilirsiniz. Bu mama aynı zamanda 11-25 kg. ağırlığındaki köpekler için tavsiye edilmektedir. Yani 25 kilogramın üstündeki köpeklere içerisindeki besin maddeleri yetersiz gelebilmektedir.

 

Happy Dog Medium Baby 28 Yavru Köpek Mamasının içerisinde %26,5 Protein (kanatlı hayvanlar, Somon, Yeni Zelanda Midyesi), mısır unu, pirinç unu, tavuk yağı, somon yemek (5%), patates proteini, patates, selüloz, şeker pancarı pekmezi (desugared), ayçiçeği yağı, elma posası(% 0.7), bütün yumurta tozu, sodyum klorid, maya, potasyum klorür, kolza tohumu yağı, deniz yosunu(% 0,15), keten tohumu(% 0,15), maya ekstraktı, deve dikeni, enginar, kara hindiba çiçeği, zencefil, huş yaprakları, ısırgan otu, papatya, kişniş, biberiye, adaçayı, meyan kökü, kekik ve midye eti (% 0.01) bulunmaktadır. İçerisindeki besin değerleri ise % 25.0 Ham protein, % 14.0 ham yağ, % 3.0 ham lif, % 6.0 mineraller, % 1.3 kalsiyum, % 0.4 sodyum, % 0.4 Omega-3 yağ asitleri , % 0.4 Omega-6 yağ asitleri, %0.9 fosfor ve %8.0 Nem şeklinde ölçülmüştür. İçerisinde bulunan vitaminleri ise A vitamini, D3 vitamini, E vitamini, B1, B2, B6 ve B12 vitaminleridir.

Happy Dog Medium Baby 28 Yavru Köpek Maması

Happy Dog Medium Baby 28 Yavru Köpek Mamasını köpeğinize verirken mutlaka kutunun üstünde yazan verilmesi gereken miktarlardan daha az ya da daha fazlasını vermeyin. Happy Dog Medium Baby 28 Yavru Köpek Mamasının içerisindeki besin maddeleri bir köpeğin günlük ihtiyacını karşılayacak şekilde tasarlandığı için az verilmesi durumunda köpeğiniz yeteri kadar besin alamayacakken, çok verilmesi de köpeğinize zararlı olabilir. Happy Dog Medium Baby 28 Yavru Köpek Mamasını köpeğiniz 5 aylık olana kadar güvenle kullanabilirsiniz.