arama

Happy Dog Fit & Well Supreme Sensible Neuseeland Yetişkin Köpek Maması

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Happy Dog Fit & Well Supreme Sensible Neuseeland Yetişkin Köpek Maması

Bu köpek mamasının daha çok yetişkin ve büyük ırk köpeklerde kullanılmaktadır. 11 kilogram ve daha fazla ağırlıktaki köpekler için uygun bir köpek maması olan Happy Dog Fit & Well Supreme Sensible Neuseeland Yetişkin Köpek Maması içerdiği yüksek oranda kuzu miktarı ile köpeğiniz için tam bir protein deposu olmaktadır. İçerisinde bulunan Kuzu miktarı %21 olup ve orijinal Yeni Zelanda midyesi de içermektedir. İçerdiği diğer besin maddelerini ise şu şekilde sıralayabiliriz: içerisinde bulunan %21 oranındaki pirinç unu köpeğinizin günlük karbonhidrat ihtiyacını destekleyecektir. Bu karbonhidrat miktarını desteklemek için ise Mısır, Mısırı unu, Şeker pancarı küspesi, Elma posası, Potasyum klorür, tuz, maya, deniz yosunu, arpa, keten tohumu, kekik, meyan kökü, papatya, karahindiba, zencefil, sebze yağı bulunmaktadır. İçerisinde bulunan Et ve Bütün Yumurta protein miktarını karşılarken sebze ve meyve miktarını is bu yiyecekler karşılayacaktır. Ayrıca içerisindeki şeker pancarı küspesi ve elma posası köpeğinizin sindirim sistemini düzenlemede çok önemli bir rol oynamaktadır.

 

Besin değerleri açısından bu kadar zengin olan Happy Dog Fit & Well Supreme Sensible Neuseeland Yetişkin Köpek Maması  vitamin açısından da oldukça zengindir. İçerisinde Glutensiz maddeler (Kuzu, Yumurta) bulunduğu için Evcil hayvan sahipleri gönül rahatlığı ile köpekleri için bu mamayı almaktadırlar. Happy Dog Fit & Well Supreme Sensible Neuseeland Yetişkin Köpek Maması içerisinde barındırdığı D3 vitamini, E vitamini 100 mg ile köpeğinin deri ve tüylerinin parlak aynı zamanda canlı durmasında oldukça etkilidir. 5mg B1 vitamini, B2 vitamini 5 mg, B6 vitamini 4mg ise onların savunma mekanizmasını düzenleyip bağışıklıklarını güçlendirecektir.

 

Mamanın besin değerleri ise şu şekildedir. Ham protein oranı %24, ham yağ oranı %12, Karbonhidratlar %46.5, Kalsiyum %1.25, Fosfor %0.8, Sodyum %0.3, Magnezyum ise %0.06 oranındadır. Bu besin değerlerine sahip olan Happy Dog Fit & Well Supreme Sensible Neuseeland Yetişkin Köpek Maması piyasadaki en besleyici yetişkin köpek mamasıdır. Eğer ilk defa bu mamayı kullanacaktır. Köpeğiniz sindirim sistemini zedelememek için bir süre önceden alışmış olduğu mamayla karıştırarak vermeniz tavsiye edilmektedir. Bunun yanında günde 2 defa mama vermeniz de yeterli olacaktır. Birazdan köpeklerin ağırlıklarına göre günlük tüketmeleri gereken miktarları açıklayacağım ve bu miktarı 2 öğüne bölerek sabah ve akşam vermeniz maksimum verimi sağlayacaktır. Ayrıca kuru bir mama olduğu için mama ile birlikte bir kap taze ve temiz su koymayı da unutmamanız gerekir.

 

Ağırlığı 2 kg olan köpeklerin günlük tüketmesi gereken Happy Dog Fit & Well Supreme Sensible Neuseeland Yetişkin Köpek Maması miktarı 40 gram olarak belirlenmiştir. 5 kg olan köpeklerde ise bu miktar 90 gramlara kadar çıkmaktadır.

Happy Dog Fit & Well Supreme Sensible Neuseeland Yetişkin Köpek Maması

7.5 kg olan köpeklerin günlük tüketesi gereken mama miktarı 120 gramdır. 10 kg köpeklerde ise 150 gram mama tüketimi yeterlidir. 15 kg köpeklerin 200 gram ve 20 kg köpeklerin ise 250 gram mama tüketmesi gerekir. 35 kg köpeklerde ise bu miktar 375 grama kadar çıkarken, 50 kg köpekler için tavsiye edilen tüketim miktarı 490 gramdır. Fakat bu miktarlar köpeğinizin aktivite durumuna göre de değişmektedir. Eğer çok hareketli bir köpeğiniz varsa biraz daha fazla Happy Dog Fit & Well Supreme Sensible Neuseeland Yetişkin Köpek Maması kullanmanız onun sağlığı açısından iyi olacaktır.