arama

Happy Dog Fit & Well Adult Mini Yetişkin Köpek Maması

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Happy Dog Fit & Well Adult Mini Yetişkin Köpek Maması

 Günümüzde oldukça fazlalaşan evcil hayvan sahibi olma durumu birçok sorunu da beraberinde getirmektedir. Özellikle evcil hayvanınız küçük ırk bir köpekse bu durum biraz daha zor bir hal almaktadır. Çünkü küçük ırk köpeklerde besin değeri ihtiyaçları biraz farklı bir oranda hesaplanmaktadır. Ama Happy Dog Fit & Well Adult Mini Yetişkin Köpek Maması ile küçük ırk köpeklerin günlük besin gereksinimlerinin ve vitamin ihtiyaçlarının eksiksiz ve dengeli bir şekilde karşılamak için özel olarak üretilmiş bir köpek mamasıdır.

 

Küçük ırk köpeklerimizde oldukça fazla görünen protein ve yağ fazlalıkları köpeklerimiz için kronik hastalık tehdidi oluşturmaktadır. Bu durum genellikle az egzersiz yapmaktan kaynaklanıyor. Happy Dog Fit & Well Adult Mini Yetişkin Köpek Maması içerdiği protein kolayca sindirilebilir niteliktedir. Ayrıca amada bulunan yüksek kalitede ki hayvan ve bitkisel kaynaklardan ihtiyacı olan Omega-3 ve Omega-6 yağ asitleri ile birlikte yüksek kalitede %12 oranında yağ içermektedir. Az egzersiz yapan köpekler için oldukça iyi oranlar olmasının yanında aktif olan köpekler için de günlük olarak gerekli olan tüm enerjiyi karşılamaktadır.

 

Happy Dog Fit & Well Adult Mini Yetişkin Köpek Maması içerdiği 5 farklı çeşit protein kaynağı ile mükemmel bir denge içindedir. Bu protein kaynakları şunlardır: Somon, Balık, Kuzu, Yumurta ve Tavuktur. Bunun yanında içerisinde bulunan karbonhidrat kaynaklıdır. Mısır ve pirinç ise köpeğin ihtiyacı olan karbonhidrat için yeterli olacaktır. bu besin maddeleri ile köpeğiniz gerekli enerjiye sahip olacaktır.

 

Happy Dog Fit & Well Adult Mini Yetişkin Köpek Mamasını analiz edecek olursak içerisinde bulunan ham protein oranı %26 oranında, ham yağ oranı %14 oranında, ham lif %3 oranında, mineraller %6.5 oranında, %8 oranında nem, omega-6 yağ asitleri &2.8, Omega-3 yağ asitleri %0.3, ayrıca içerinde %1.5 oranında kalsiyum barındıran ve %1 oranında da fosfor bulunan bir köpek mamasıdır. Sindirilebilir enerjisi ise 1710kj/100gr olarak hesaplanmıştır.

 

Beslenme tavsiyesi olarak ise, kolay sindirimi olan Happy Dog Fit & Well Adult Mini Yetişkin Köpek Mamasını kuru bir şekilde ya da ısıtılmış şu (yaklaşık 60 derece) eklenerek köpeğinize yedirebilirsiniz. Eğer tercih ederseniz mama miktarını azaltıp ilave bir aperatif koyabilirsiniz. Ama mamanın günlük gerekli miktarı verildiği takdirde köpeğinizin şişmanlığa yatkınlığı azaltılabilir. Ve ayrıca her zaman köpeğiniz için taze su bulundurmayı unutmayınız.

 

Köpekler boyutlarına göre ne kadar Happy Dog Fit & Well Adult Mini Yetişkin Köpek Maması tüketmelidir. Köpeğinizin ağırlığı 1-5 kg arasında ise günlük 35-75 gram happy dog fit & well maması kullanmanız yeterli olacaktır. 5-10 kg arasında ise 75-150 gram mama köpeğiniz için gerekli olan enerji miktarı için yeterlidir. 11-15 kg köpekler için önerilen mama miktarı 150-200 arasındadır. 20-25 kg köpekler için de önerilen miktar 250-290 arasında değişmektedir.

Happy Dog Fit & Well Adult Mini Yetişkin Köpek Maması

Happy Dog Fit & Well Adult Mini Yetişkin Köpek Maması oldukça fazla tercih edilen bir ürün olmuştur ayrıca her yaş ve ırka ait olan köpekler için çeşitli tarzda mamalar üreten bir firmadır.