arama

Goody Yetişkin Köpek Maması

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Goody Yetişkin Köpek Maması

Köpeklerimiz bizler için oldukça değerlidir. Doğada çok uzun süreler aynı coğrafyalarda yaşayan köpekler ve insanlar birbirlerine özellikle avlanma konusuna yardımcı olmuşlar ve karşılıklı olarak bir iletişim geliştirmişler ve sosyal bir yön oluşturmuşlardır. Bu sebeple köpekler sahiplerine aşırı derecede bağlı olurlar. Eğer güzel beslenir ve sahibinden manevi destek görürlerse hiç kimseden göremeyecekleri bağlılığı gösterebilir. Bununla bağlantılı olarak da şunu belirtelim ki köpekler oldukça güçlü hayvanlardır. Küçük ırkların dahi bünyeleri ve bağışıklık sistemleri kuvvetledir. Bu sebeple pek çok fizyolojik hastalığı çok küçük yardımlarla rahatlıkla atlatabilirler. Fakat köpekler, bunlardan başka bir şey beklerler o da merhamet ve şefkattir. Bu sebeple bizler de köpeklerimize bekledikleri bu şefkati göstermeliyiz. Aksi takdirde yalnızca evimize bir köle almış olur kendi zevkimiz için onları çok sevdikleri doğalarından koparmış oluruz. Bu konuyu belirtmişken şuna da değinelim ki köpekler doğada oldukça mutludurlar. Bu sebeple, günde en az 1 saat mutlaka doğaya çıkarmalı. Tuvalet alışkanlığının doğada karşılamasını sağlamalı, özellikle gittiğimiz piknik vb. gezilere köpeklerimizi de götürerek bu ihtiyaçlarını karşılamalıyız.

 

             Goody yetişkin köpek maması ürününe değinmeden önce köpeğiniz bakımı ve beslenmesi ile ilgili bazı bilgiler verelim. Hepimizin bildiği gibi köpekler çok fazla tüy dökerler ve bu tüy dökme dönemlerinde oldukça ciddi cilt ve deri hastalıklarına yakalanabilirler. Aynı zamanda ciltlerini kaşınabileceği için devamlı kaşıyıp tahriş edebilirler. Bu sebeple, köpeklerimizi özellikle tüy dökme dönemlerinden sık sık yıkamalı ve tüylerini çeşitli tüy kaşıma aletleriyle kaşıyarak rahatlamasını sağlamalıyız. Bunları yaparken kullandığımız şampuan ve banyo ürünlerinin de kaliteli olmasına son derece önem göstermeliyiz. Çünkü bundan kaynaklanacak cilt hastalıklarından ötürü köpekleriniz oldukça ciddi psikolojik sorunlarla da karşılaşabilirler.

 

Bu konuyu anlattıktan sonra köpek mamaları alırken dikkat etmemiz gereken hususlara değinelim. Hepimiz maddi açıdan zor dönemlerden geçmiş olabiliriz. Belki öğrenci olup ay sonunda sıkıntıyı giriyor, belki de ev hanımı olup ailemizin diğer bireylerine veya eşlere maddi açıdan sıkıntı çıkarmak istemiyorsunuzdur. Ve bu sebeple açıkta satılan mamaları almak zorunda kalabilirsiniz. Bu sebeple kimsenin kınanması doğru değildir. Ancak açıkta satılan mamaları alıyorsak bazı hususlara son derece dikkat etmeliyiz. Örneğin, güvenilir bir pet shoptan alışveriş yapmalı ve ürünlerin tarihinin geçmemiş olmamasına da son derece dikkat etmeliyiz. Çünkü paketlerinden açılarak satılan bu ürünleri bazı zamanlar bilerek bazı zamanlar ise bilmeyerek pet shop sahibi sizlere satabilir. Bu da köpeğinizi sağlığı için çok önemli hastalıklara yol açabilir. Bunun yanında bu ürünlerin farklı çeşit mamalarla karıştırılarak satılamamasına da oldukça dikkat etmeniz önerilir.

Ayrıca köpeğinizi tek bir çeşit mamaya alıştırmanız doğru olmaz çünkü ucuz mamalara alıştırdığınız takdirde köpekleriniz pahalı mamaları yemek istemeyecek bu sebeple sağlığı olumsuz etkilenecektir. Pahalı mamalara alıştırdığınızda ise eğer maddi açıdan çok iyi seviyede değilseniz bundan etkilenecek ve köpeğinize gerektiği kadar iyi bakamayacaksınız.

 

Bu konuları belirttikten sonra asıl konumuz olan Goody yetişkin köpek mamasının tanıtma ve fiyat araştırmalarına değinelim; Goody köpek maması genel olarak etli çeşitleriyle 15 kilogram ağırlığında satılmakta ve piyasa fiyatı genel olarak 50 lira ile 55 lira arasında değişmektedir. n11 veya farklı internet sitelerinden bulabileceğiniz gibi bu ürünleri gittigidiyor gibi çok ürün sitelerden de bulabilir internetten veya şehir merkezlerinden araştırmalar yaparak en uygun fiyata elde edebilirisiniz.

Goody Yetişkin Köpek Maması

Köpek mamalarına değinmişken şu konuyu da ele alalım ki sokakta yaşayan pek çok köpek oldukça zor durumlarda yaşıyor ve yeri geldiğinde aç olarak bile uyuyor. Bu sebeple, farklı hastalıklara yakalanıyorlar bunun önüne geçmenin oldukça önemli olduğunu mutlaka bilelim.