arama

Goody Kuzu Etli & Pirinçli Köpek

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Goody Kuzu Etli & Pirinçli Köpek

Köpeklerimiz bizler için oldukça önemlidir. Onların sağlığına ve önem gösterilmesi gereken dönemlerine dikkat etmeli, her türlü sıkıntılarına yardımcı olmalıyız. Köpeklerimiz yalnızca fizyolojik sıkıntılarına önemsemezler çünkü pek çok köpek oldukça güçlü bir bünye ile yaratılmıştır. Çok güçlü bir hastalık olmadığı sürece güçlü bağışıklık sistemlerin pek çok hastalığın üstesinden gelebilir.

 

Köpeklerimizin bizden beklediği bundan çok psikolojik durumlardır. Köpekler sahiplerine çok fazla bağlıdırlar. İnsanoğlunun doğada bulunduğu dönemlerde onların yanında avlarına yardımcı olmuş ve böylece köpeklerle insanlar arasında bir çeşit sosyal bağ gelişmiştir. Bu sebeple, köpekler karşılıksız olarak sahiplerine bağlılık hissederler.

 

Öyleyse bizden köpeklerimizi sağlığına ve psikolojisine önem göstermeliyiz. Çünkü doğada oldukça mutlu olan ve esir kalmayı kabul edemeyen köpeklerimize iyi bakıp sevgi ve merhamet göstermezsek onu yalnızca kendimiz zevkimiz için tutsak etmiş oluruz.

 

Goody Kuzu Etli & Pirinçli Köpek mamasının tanıtımına geçmeden önce köpeklerimizin beslenmesinde dikkat etmemiz gereken mama çeşitleri ve bakım ürünlerine kısaca değinelim.

 

Köpeklerimizin mama seçimi kadar önemli olan bir diğer husus cilt ve deri hastalıklarıdır. Köpekler oldukça çok tüy döken hayvanlardır. Özellikle bu dönemlerinde vücutları kaşınabilir böylece vücutlarını kaşıyarak ciltlerini yıpratabilirler. Köpeklerimizin bakımına özellikle bu dönemlerde oldukça dikkat etmeli onları zamanında yıkamalı ve kaşınan cildini çeşitli kaşıma aletleriyle kaşıyıp masaj yapmalıyız. Ayrıca evden çıktığı dönemlerde ya da cinsel açıdan istekli olduğu dönemlerde eğer dışarıda çeşitli hayvanlarla temas etmişlerse ki bu oldukça güçlü bir olasılıktır. Oldukça iyi bir şekilde yıkayıp bit ve pire gibi bir takıp parazitlerin bulaşmasına engellemeliyiz. Bunu yaparken oldukça kaliteli şampuanlar kullanmalıyız.

 

Köpeklerimize yeri geldiğinde ucuz mamalar ve açıkta satılan mamalar yedirmek zorunda kalsak da asla ucuz şampuanlar ve bakım ürünleri almamalıyız. Çünkü şampuanlar mamalara göre daha az kullanılmakta ve daha zor bitmektedir.

 

Köpeklerimizin mama seçiminde dikkat etmemiz gereken hususlar ise şunlardır. Birincisi açıkta satılan mamaları almamaya son derece önem göstermeliyiz. Ancak hepimizin maddi açıdan zor zamanları olabilir. Özelikle öğrenci olup maddi durumumuzu sarsacaksak veya ev hanımı olup eşinizin maddi açıdan zorlanmasını istemiyorsanız elbette açık mamalar almak zorunda kalabilirsiniz. Fakat açık mamalar alırken bazı hususlara dikkat etmelisiniz. Bunların başından tarihi geçmiş ürünleri almamak gelmektedir. Bazı satıcılar, tarihi geçmiş ürünleri bilerek veya farkında olmadan açık olarak satmakta sizler de tarihinin geçip geçmediğini anlayamadığınız için bu ürünleri köpeklerinize yedirmek durumunda kalabilir bu yolla köpekleriniz çeşitli hastalıklar yakalamasına yol açabilirsiniz.

 

Dikkat etmeniz gereken bir diğer husus ise farklı ürünlerle karıştırılan mamaları almamaktır. Ayrıca köpeğiniz ucuz veya pahalı tek bir köpek mamasına alıştırmamaya da oldukça özen göstermelisiniz. Çünkü ucuz ürünlere alıştırdığınız takdirde sağlığını etkileyecek pahalı ürünlere alıştırdığınız takdirde kendinizi maddi açıdan zorlayacak ucuz ürünler aldığınızda köpeğinizi sağlığını etkilemek durumunda kalacaksınız.

 

Bu hususları belirttikten sonra konumuzun temeli olan Goody Kuzu Etli & Pirinçli Köpek mamasına değinelim. Bu köpek maması çeşidini gitti gidiyor veya n 11 gibi sitelerde oldukça uygun fiyatlara bulabilir. Piyasa yoklaması yaparak kendiniz için uygun miktarı yakalayabilirsiniz. Fiyatları 50 ile 60 lira arasında değişmekte olup kilogram olarak 15 kiloluk paketlerde satılmaktadır.

Goody Kuzu Etli & Pirinçli Köpek

Bu konuların yanına belirtmemiz gereken bir diğer hususta sokaklarda yaşayan köpeklerdir. Bu köpekler, pek çok kereler yiyecek bulamayıp aç olarak uyuyor hatta bu sebeple çeşitli hastalılara yakalanıyorlar. Bu sebeple, en azından kendi köpeklerimizin yemediği veya alışkın olmadıkları mamaları, bu köpeklere vererek en azından aç kalmamalarını sağlamalıyız.