arama

Goody Balıklı Yetişkin Köpek Maması

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Köpek Bakımının Püf Noktaları

Goody Balıklı Yetişkin Köpek Maması

İnsanların en sadık dostu olmalarıyla bilinen köpeklerin, tıpkı diğer hayvanlar gibi çeşitli ihtiyaçları ve gereksinimleri bulunmaktadır. Eğer bir köpek sahibiyseniz, köpek bakımının kolay bir süreç olmadığını çoktan fark etmişsinizdir. Bu noktada, evcil köpek bakımı zahmetli ve özveri gerektiren bir unsur olsa da, aynı zamanda belirli kıstaslara uyulduğunda insana zevk veren bir aktivite haline de gelmektedir. Buna göre, aşağıda saydığımız püf noktalarına uyarak, evcil köpeğinizin bakımını hem onun için hem de sizin için daha pratik ve zevkli bir hale getirebilirsiniz:

 

* Köpeğiniz yavru da olsa yetişkin de olsa, daima sizin ilginize muhtaç olacaktır. Bu nedenle köpeğinizin ilgisini çeken aktiviteleri tespit edip, bunları rutin hale getirebilirsiniz.

* Köpeğinizi evde besliyorsanız, tuvalet alışkanlığı iyi edinmesinde kuşkusuz ki fayda var. Bunun yanında, köpeğinizin doğaya da ait bir varlık olduğunu ve gün içerisinde ortalama en az üç kez dışarıda doğayla iç içe olma ihtiyacı hissettiğini unutmamanız gerekmektedir.

* Köpeğinizin cinsi – ırkı ve cinsiyeti konusunda bilgi sahibi olmamız, farklı cinsiyetlerin, cinslerin – ırkların farklı avantaj ve dezavantajlarını bilmeniz, köpeğinize doğru bir şekilde yaklaşmanızı, bakımında nelere dikkat etmeniz gerektiğini bilmenizi ve hayatı hem ona hem de kendinize kolaylaştırmanızı sağlayacaktır. Hatta henüz bir köpek sahibi değilseniz, işe bu konuda araştırmalar yaparak başlayabilirsiniz.

* Köpeğinizin sağlığını korumak için dönemlik veteriner kontrollerini aksatmadan yapmanız son derece önemlidir. Bunun yanında köpeğinizin yaşına bağlı olarak çeşitli dönemlerde kullanabileceğiniz besinler ve ilaçlar da bulunmaktadır. Nasıl ki insanlar olarak çeşitli besinler farklı dönemlerde sağlığımız için faydalıysa köpekler için de durum aynıdır. Özellikle köpeğiniz için doğru mamayı seçmek, hem sağlığı hem de hayat standartlarının iyi olması adına kritiktir.

 

Köpek Maması Seçiminde Püf Noktalar

 

Piyasada birçok farklı köpek maması bulunmaktadır. Ancak bunların hepsi birbirinin aynısı olmamakla birlikte, kalitesi, içeriği oldukça farklı olan ve köpeğinizin sağlığına faydadan çok zarar getirebilecek mamalar da maalesef satılmaktadır. Bu noktada, köpeğiniz için mama seçerken dikkat etmeniz gereken başlıca noktaları şöyle özetleyebiliriz:

 

* Köpeğinizin cinsi – ırkı, yaşı ve cinsiyeti mama seçiminde önemlidir. Aşağıda sayacağımız diğer noktalarla birlikte bu durumu da göz önünde bulundurarak, üzerinde gerekli açıklamalar içeren, köpeğinizin bulunduğu yaş grubuna hitap eden mamaları tercih etmeniz gerekmektedir.

* İçeriğinde sindirim sistemi gelişimi ve eklemler için iyi olan l-carnitin, glucosamine, chondritin gibi takviyeleri olan mamaları seçiniz.

* Seçeceğiniz mamada katkı maddeleri olmamalıdır.

* Mamanın büyük bir bölümünün et olması oldukça önemlidir.

* Seçeceğiniz mama doğal antioksidanlar içermelidir.

* Mama içeriği A, D ve B1 vitaminleri içermelidir.

* İçeriğinde soya, şeker, şeker pancarı küspesi, posa, gluten, digest, hayvan türevleri – yan ürünleri olan mamalar köpeğinizin sağlığına yarardan çok zarar getirebilmektedir. O nedenle bu tür mamalardan uzak durmanız gerekmektedir.

* GDO’lu mamalar, içeriğinde mısır şurubu yer alan mamaları kesinlikle tercih etmemeniz gerekir.

* İçeriğinde demir, kalsiyum, iyot, fosfor ve bakır bulunan mamalar tercih edilmelidir.

* Mama alırken özellikle son kullanma tarihine dikkat edilmeli, zamanı geçmiş, bayat ürünler tercih edilmemelidir.

* Bir mamayı ucuzluğundan ziyade, köpeğiniz için ne kadar faydalı olacağına göre değerlendirmeli ve köpeğinizin sağlığı için biraz fazla meblağ ödemekten kaçınmamanız gerekmektedir.

 

Goody Balıklı Yetişkin Köpek Maması

 

            Goody Balıklı Yetişkin Köpek Maması, yukarıda bahsedilen püf noktalarıyla son derece uyumlu, yetişkin köpeğiniz için ideal bir mamadır. Besleyici formülü ve yetişkin köpekler için uygun bir şekilde bir araya getirilmiş içeriği ile, komple gıda konseptine uymaktadır. Komple gıda konsepti, mamanın köpeğinizin sağlığı için gerekli olan “bütün besin maddelerini”, “dengeli – orantılı” bir biçimde içerdiği anlamına gelmektedir.

Goody Balıklı Yetişkin Köpek Maması

 

Goody Balıklı Yetişkin Köpek Mamasının temel bileşeni olan balık, köpeğiniz için son derece gerekli olan Omega 3 yağlarını içermekte ve böylelikle köpeğinizin kürk – deri sağlığını korunmaya yardımcı olur. Köpeğinizin mamasını zevkle yemesini sağlayacak balık lezzeti de Goody ile sunulmaktadır. Goody Balıklı Yetişkin Köpek Maması ayrıca içerdiği doğal glukozamin ve kondroitin sayesinde köpeğinizin eklem sağlığını korumakla kalmamakta, göz ve beyin sağlığını da desteklemektedir.

 

            Goody Balıklı Yetişkin Köpek Maması, içeriği nedeniyle ayrıca vitamin ve mineral katkısına (veteriner önerisi hariç) ihtiyaç duymamaktadır. Bunun yanısıra, Goody’nin kalsiyum ve fosfor içeriği köpeğinizin sağlıklı diş ve kemik oluşumuna katkıda bulunmakta, yüksek protein oranı ile de köpeğinizin kas gelişimini destekleyerek, güçlü olmasını da sağlamaktadır. Goody’nin içeriğindeki kaliteli yağlar, köpeğiniz için enerji kaynağı olmakta ve yine sunulan zengin vitamin içeriği de köpeğinizin bağışıklık sistemini güçlendirmektedir. Goody Balıklı Yetişkin Köpek Maması kuru mama segmentinde olmasına rağmen, dengeli lif yapısı sayesinde köpeğinizin sindirim sistemiyle de dosttur. Goody, bu sağlıklı mama türünü, benzerlerinin aksine oldukça ekonomik ve pratik bir şekilde sunmaktadır. Böylece Goody ile köpeğinizin beslenmesine ayıracağınız zaman hem sağlıklı, hem pratik, hem ekonomik, hem de siz ve köpeğiniz için zevkli bir aktivite süreci haline gelecektir.