arama

Golosi Small Croc Tavuklu Küçük Irk Yetişkin Köpek Maması

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Golosi Small Croc Tavuklu Küçük Irk Yetişkin Köpek Maması

Köpek sevgisi başka küçük ırk köpek sevgisi bir başkadır. Onlar sanki hiç büyümüyormuş gibi gelseler de aslında büyürler. Bu büyüme fiziksel anlamda değildir. Yaş itibari ile büyürler. Yavruluktan yetişkinliğe, yetişkinlikten yaşlılığa uzanan bu serüven yaklaşık 12-15 yıl sürmektedir. Küçük ırk köpekler yani mini ırk köpekler, yetişkin ağırlığı 10 kilogramı aşmayan köpekler sınıfındadırlar. Küçük ırk köpekler 8 ile 10 ay süresinde büyük bir hızla gelişir ve büyük ırk köpeklere göre daha uzun yaşamaktadırlar. Büyümelerinin büyük bir kısmı ilk altı aylık dönemlerinde tamamlanır. Bu süreçte günde ortalama 20 gram kadar büyürler. Bu kısa süreli büyüme evresinde dikkat edilmesi gerekenlere göz atalım.

 

Öncelikle küçük ırk köpekler hakkında bilinmesi gereken temel unsurlardan birkaçı, kısa ve yoğun büyüme dönemi geçirmelerinin yanı sıra aşırı kiloya kısmen de olsa neden olabilecek diş yapısı, sindirim sistemi ve yaşam tarzıdır. Örneğin Yorkshire Terrier gibi minik ırk köpeklerde dişlerin boyutu oldukça küçüktür. Yalnızca diş eti seviyesinde görünürler. Bununla birlikte doğal olarak küçük ırk köpekler, iri taneli ve sert yapılı mamaları çiğneyemezler. Bundan dolayıdır ki tercih edilmesi gereken mamalar küçük taneli ve kolay çiğnenebilir olmalıdır. Küçük ırklar ağız ve diş problemlerine çok yatkın canlılardır. Dişlerinde biriken yiyecek kalıntıları sonucunda bakteriyel birçok rahatsızlık meydana gelmektedir.

 

Yetişkinlik dönemine giriş yapan köpeğiniz için besleyici ve kaliteli bir yaşam sunan bir mama seçmelisiniz. Bu dönemlerinde gelişimini sürdüren köpeğinize gereken gıda takviyesini yaptığınızdan emin olmalısınız. Bu sebeple sindirilebilir, kas gelişimini destekleyen, sağlam bir iskelet yapısı sağlayan, sağlıklı bir deri ve tüy kazanımını arttıran bir mama seçmelisiniz. Elbette seçtiğiniz mama yetişkin ırka uygun olmalıdır. Aksi takdirde küçük ırk yetişkin köpeğinize ihtiyacı olan besin değerlerini sağlayamazsınız.

 

Küçük ırk yetişkin köpekleriniz için ideal bir seçim yapmanız çok önemlidir. Golosi Small Croc Tavuklu Küçük Irk Yetişkin Köpek Maması, mini ırk yetişkin köpeğiniz için tavuk içeren bir mamadır. Köpeğiniz için daha kaliteli bir hayat ve sağlıklı bir gelişim süreci kazandıran Golosi Small Croc Tavuklu Küçük Irk Yetişkin Köpek Maması, mini ırk yetişkin köpeğinizin ihtiyacı olan tüm besin değerlerini tam ve dengeli olarak sağlamaktadır. Mama seçimi köpeğinizin tüm hayatını etkileyecektir. Bu sebeple mama seçimini titizlikle yapmalısınız. Sindirilebilirliği yüksek olan Golosi Small Croc Tavuklu Küçük Irk Yetişkin Köpek Maması, köpeğinizin daha az ve kıvamlı dışkı yapmasına olanak sağlamaktadır.

 

Kalitesiz ve özensiz seçilen mamalar köpeğiniz için büyük risk anlamına gelmektedir. Burada bilinmesi gerekenlere kısaca değinelim. Öncelikle pahalı mama kaliteli mamadır düşüncesi yanlıştır. Birçok ünlü mama üreticisi şeffaf içerik bilgisi sunmamaktadır. Üstelik mama içeriklerinde kimyasal ve tahıl maddeleri bulunmuştur. Bu noktada para ve marka değil içerik önemlidir. İçerik konusunda siz sevgili köpek sahiplerine düşen görev titiz olmanız.

Golosi Small Croc Tavuklu Küçük Irk Yetişkin Köpek Maması

Eğer mama seçimi konusunda bir bilginiz yok ise veya kararsız kalıyorsanız lütfen veteriner hekimlere başvurun. Mama kabı metal ve iki hazneli şekilde olmalıdır. Kolay devrilmeyen metal mama kabının bir gözünde muhakkak taze su bulundurun. Köpeğiniz suyu içmiyor, tadını beğenmiyorsa muhakkak değiştirin. Köpeğinizi gözlemleyin. Bunu en başta deri ve tüy sağlığını gözlemleyerek yapın. Sağlıklı köpeklerin parlak tüyleri ve canlı bir deri yapısı olmaktadır. Köpeğinizi çok sık yıkamayın. Köpeğinizi tarama seansları yapın. Bu sayede tüyleri için gereken bakımı yapmış ve derisini havalandırmış olacaksınız.