arama

Golosi Köpek Konserve Maması

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Golosi Köpek Konserve Maması

Köpek seven kişiler için, evde yavru bir köpeğe bakmak, ona sahiplenmek, eşsiz bir duygudur. Köpekleri gerçekten seven insanlar, köpekle kuracakları dostluk ve geçirecekleri keyifli zamanlar için oldukça heyecanlanırlar. Ancak evde bir köpeğe bakmak, onun tüm ihtiyaçlarını karşılamak, hatta tüm hayatını köpeğe göre değiştirmek söz konusu olduğunda, bir takım sorunlar yaşanabilmektedir. Bir köpeğe bakmak ve onunla aynı evde yaşamak ile köpekleri sevip, bakmak istemek arasında çok büyük farklar vardır.

 

Özellikle ilk defa köpek besleyecek kişiler, işin zorluklarıyla karşılaştıklarında, köpeği alana kadar olan tüm heyecanları söner ve büyük bir umutsuzluğa kapılabilirler. Bu nedenle bir köpeğe sahiplenmeden önce, alınan sorumluluğun farkına varılmalı ve tüm ince detayları düşünülmelidir. Aksi takdirde, yaşanan hayal kırıklığı hem köpek sahibine, hem de tamamen savunmasız olan köpeğe sıkıntılı bir süreç yaşatacaktır.

 

Köpek bakımı ve sorumluluğu dışardan görüldüğü kadar basit bir olay değildir. Köpeğin tün ihtiyaçlarının karşılanması, köpeğin sağlığının korunması ve köpeğin doğru beslenmesinin sağlanması, köpek sahibinin üzerine aldığı ciddi bir sorumluluktur. Bir köpeğe iyi bakabilmenin kurallarından bir tanesi, köpeğin sağlık kontrollerinin aksatılmadan yapılması, aşılarının takip edilmesidir. Köpeklerin hastalanmadan önce yapılacak sağlık kontrolleri, sağlıkları açısından alınacak en önemli önlemlerden biridir.

 

Genel olarak köpek sahipleri köpekleri hastalanmadan veteriner hekim kontrollerine gitmezler. Hastalığın önlenebilmesi ya da erken teşhisi anlamında, bu son derece sakıncalı bir bakış açısıdır. Zamanında yapılacak sağlık kontrolleri, köpeklerin sağlığını korumak adına önemlidir. Sağlığının korunmasının dışında, köpeğe evde uygulanması gereken bazı bakımların da aksatılmaması gerekir. Köpeğin her gün dışarı çıkarılıp, köpeğe en az bir saat yürüyüş yaptırılması, köpeğin hareket ederek enerjisini atmasını sağlayacak, hem de köpeğin tuvalet ihtiyacını dışarda karşılamasına yardımcı olacaktır. Dışarda düzenli yürüyüşler yapan köpekler, sosyalleşmeleri açısından da büyük avantaj sağlayacaklardır.

 

Sosyalleşme köpeklerin eğitiminin önemli bir parçasıdır. Sosyalleşen köpekler, çevreleriyle daha uyumlu bir yaşam sürmekte ve daha mutlu olmaktadırlar. Gerekli sosyalleşme eğitimlerini almayan ve çevreye karşı saldırgan davranan köpekler, çevrelerini rahatsız edip, zarar verebilirler. Tüm bu olumsuzlukların engellenmesi adına, daha yavruyken, sosyalleşme eğitiminin verilmesi büyük önem taşımaktadır. Köpeğin hijyeninin sağlanması ve bu anlamda gerekli kontrollerin köpek sahibi tarafından aksatılmadan yapılması gereklidir. Özellikle köpeğin tüy bakımı, bu konuda önem taşımaktadır. Sık sık yapılan tüy kontrolleri, köpeği pire, kene gibi zararlı haşerelere karşı koruyacaktır.

 

Köpeğin beslenmesi, köpek bakımının en hassas noktalarındandır. Sağlıklı ve mutlu bir köpekle aynı evi paylaşmanın en önemli ayrıntısı, köpeğin yeterli ve dengeli beslenmesinin sağlanmasıdır. Köpeğin doğru beslenmesinin ayrıntılarına dikkat edilmeli ve köpeğin sağlığını bozacak beslenme hatalarından kaçınılmalıdır. Köpeklerin sağlığı ile doğrudan ilişkili olan beslenme, doğru yapıldığında, köpeğin ömrü daha uzun olacak ve köpek çok daha sağlıklı ve kalitesi yüksek bir hayat sürecektir. Köpeklerin yeterli ve dengeli beslenmesinin yolu, kaliteli bir köpek maması ile beslenmelerinin sağlanmasından geçecektir. Her köpek maması ile beslenen köpeğin sağlıklı beslenmediği bilinmeli ve köpek maması seçerken bilgili olunmalıdır.

 

Golosi köpek konserve maması, piyasada bulunan yüzlerce köpek mamasından sadece biridir. Köpek sağlığını olumsuz etkileyen mamada, birçok zararlı madde bulunmaktadır. Her şeyden önce Golosi köpek konserve mamasında, oldukça düşük bir et oranı vardır. Bu oran köpeklerin yeterli beslenmesini sağlayacak bir oran değildir. Mamada bulunan et ürünleri, oldukça sağlıksız ve kalitesiz ürünlerdir.

Golosi Köpek Konserve Maması

Etin sağlaması gereken protein, mamada et ürünleriyle sağlanmış ve bu da kalitesiz bir proteine neden olmuştur. Tahıl oranının çok yüksek olduğu Golosi köpek konserve maması, özellikle içeriğinde bulunan pirinç nedeniyle, köpek sağlığını olumsuz etkileyecek bir nitelik kazanmıştır. Tahıllar köpek sağlığı açısından oldukça zararlı bir besin grubudur. Pirinç ise, tahıllar arasında köpeklerin sağlığını en çok bozan tahıllardan bir tanesidir. Mamada bulunan şeker pancar posası ise, oldukça zararlı bir maddedir.