arama

Golosi Easy Croc Orta Irk Tavuklu Yetişkin Köpek Maması

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Golosi Easy Croc Orta Irk Tavuklu Yetişkin Köpek Maması

Golosi kedi ve köpek maması İtalya (Rovigo) menşeili bir üründür. Ürünlerin hayvanlar üzerinde test edilmemiş olması ilgi çekicidir. Çünkü birçok mama markası hayvanlar üzerinde test edilerek sonuçlar irdelenmektedir. Yanı sıra “GDO içermez” ifadesi bulunan sertifikaya sahip üretim yerlerinde üretimi yapılmaktadır. Bu da köpeğiniz için oldukça önem arz etmektedir. Markanın ISO 9001 kalite standartlarına uygun olması da dikkat çekicidir. Golosi ürünlerinin renklendirici ve katkı maddesi içermediği beyan edilmektedir. Diğer mama markalarında bu içeriğin bulunduğu aslında bilinmektedir. Katkı maddesi bulunması öncelikle mamanın raf ömrünü uzatmak amacıyla kullanılmaktadır. Ancak Golosi’ de bulunmadığı beyan edilmiştir. Golosi mamalarının tümünü, Premium olarak hazırladığını belirtmekte ve diğer mamalarla karşılaştırıldığında, farklı besin maddeleri kullandığı görülmektedir. Bunlar; üzüm çekirdeği özü, yeşil kabuklu midye ve zeytin özüdür.

 

Yeşil kabuklu midye, potasyum, magnezyum, kalsiyum, sodyum, selenyum ve Omega-3 yağ asitlerini içeren bir kaynaktır. Bu içerikler kıkırdak ve bağ dokusu üzerinde etki ederek rejeneratif etkileri arttırmaktadır.

 

Zeytin özü, bileşimi nedeniyle antioksidan özelliği göstermektedir. Yani, bağışıklık sistemini güçlendirmekte, kalp dolayısıyla tansiyonu, uygun değer düzeyinde tutmaktadır.

 

Üzüm çekirdeği özü, yüksek oranda antioksidan içerir. Yağda çözünebilen E vitamini ve daha birçok vitamin içermektedir. Bağışıklık sistemini güçlendiren ve bağırsakları koruyan, serbest radikallere karşı duran, kılcal damarları güçlendiren maddeler içerir.

 

            Golosi easy croc orta ırk tavuklu yetişkin köpek maması asıl adı ile Golosi easy croc medium (11-25kg), yetişkin (1-4 yaş) köpekler için geliştirilmiştir. Hafif, sindirimi kolay ve dengeli enerji alımını sağlayacak şekilde üretilmiş tam mamadır. İçeriği; et ve et ürünleri (%12 tavuk eti), tahıllar(%5 pirinç), kanatlı ve balık yağı (%7 kanatlı yağı, %0,5 somon yağı), bitkisel orijinli türevler (%1 şeker pancarı posası, %0,1 hindiba otu inülini), %0,5 maya, %0,01 glukozamin, %0,01 kondroitin sülfat, deniz kabukluları (%0,005 yeşil kabuklu midye tozu). İçeriğe dikkat edilirse yönetmeliklerce istenen değerler ve açıklamaları yapmıştır. İçeriklerin yararlarına bakılacak olursa, tavuk ve sığır kas kütlesinin korunması için gerekli temel aminoasitlerin kaynağıdır. Frukto oligo sakkarit, bağırsak florasının korunmasına yardımcı olur. Çinko, biotin ve maya, deri ve tüy sağlığına yardımcı olur. Pancar küspesi, bağırsak hücrelerini besler ve bağırsak hareketini düzenleyici liftir.

Tavuk yağı, enerji kaynağıdır. Kroketin biçim ve kıvamı, diş plaklarını korur. Yağ oranı, vücut ağırlığını korur. L-karnitin, yağ enerji dönüşümünü sağlayan bir vitamindir. Glukozamin ve kondroitin sülfat, büyük boy köpeklerde kıkırdağın gücü ve eklemlerdeki yağ dokunun korunması için önemlidir.

 

            Golosi easy croc orta ırk tavuklu yetişkin köpek maması analizlerine bakıldığında ise, nem: %9, protein: %26, yağ: %15, lif: %3.2, kül: %8,6, kalsiyum: %1.47, fosfor: %1, sodyum: %0.15, klorid: %0.40, potasyum: %0,60, magnezyum: %0.11, Omega-3 yağ asitleri: %0.30, Omega-6 yağ asitleri: %2.25’ dir.

 

Son olarak kullanıcı yorumları incelendiğinde ise, köpeğinizin öğün sayısı ve miktarında değişiklik yapılmamasına rağmen, dışkılama düzeninin bozulduğu görülmektedir. Sabah ve akşam saatlerinde düzenli olarak yapılması gereken dışkılamaya ek olarak ara saatlerde de kokulu, kıvamı normalden daha yumuşak bir dışkı görülmektedir.

Golosi Easy Croc Orta Irk Tavuklu Yetişkin Köpek Maması

            Golosi easy croc orta ırk tavuklu yetişkin köpek maması fiyatları ise içerik olarak eş değerleri ile karşılaştırıldığında uygun olduğu görülmektedir. Kilosu yaklaşık olarak 13TL’ ye gelmektedir. Yani diğer mamalara göre yaklaşık %60 daha ucuzdur. Bahsi geçen mama için fiyat ve içerikler uygun görülmektedir. Kullanıcı yorumları ise çoğunlukla olumludur. Ancak tüm mamalarda olduğu gibi bu incelemeler yapıldıktan sonra veterinerle görüşülmeli, köpeğiniz için uygunluğu teyit edilmelidir. Seçim yapılırken en son adım ise, bir ay kadar bir süre ile denenmesi ve hayvanınızın incelenmesidir.