arama

Golosi Country All Breeds Tüm Irklar için Köpek Maması

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Golosi Country All Breeds Tüm Irklar için Köpek Maması

Birçok kişi için ilgi çekici bir durum olarak gözükmektedir köpek beslemek. Ve birçok hayvan sever vatandaş da köpek besleme isteklerini gerçekleştirerek bir köpek edinmişlerdir. Çünkü köpekler insan dostu hayvanlardır. Bu nedenle de insanlara çok iyi bir arkadaş, dost, sırdaş olabilirler. Aynı zamanda da köpekler sahiplerine çok sadık hayvanlar olarak karşımıza çıkmaktadırlar. Bakım ve beslenmeleri iyi gerçekleştirildiği sürece sahiplerine zarar vermeyi akıllarının ucundan bile geçirmezler. Sizde bir yavru köpek beslemek istiyorsanız ve bunun için bilgi almak istiyorsanız köpekler için hazırlamış olduğumuz Golosi Country All Breeds Tüm Irklar için Köpek Maması tanıtımını okuyabilir, köpek bakımı ve beslenmesi için gerekli olan tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

 

Öncelikle köpek beslemek için onları sevmeniz gerekmektedir. Çünkü sevmediğiniz bir şeyin bakımını gerçekleştirmek pek de kolay bir iş değildir. Köpekler başta da dediğimiz gibi insan canlısı hayvanlar oldukları için sizlerin onları sevmesi durumunda sizleri çok sevecek sizlere bir dosttan öte olacaklardır. Fakat onların sizler için iyi bir arkadaş olmasını istiyorsanız öncelikle köpeğinize bir veteriner seçmeniz gerekmektedir. Seçmiş olduğunuz veteriner işini hakkıyla yapmalı tabii ki hakkını almalı fakat sadece para için kesinlikle yapmamalıdır. Seçmiş olduğunuz veteriner aynı zamanda bulunduğunuz yere yakın olmalıdır.

 

Köpeklerinizi evinize getirdikten sonra onlara bir kulübe yapmanız gerekmektedir. Köpeğinizin güvende olması kendini rahat hissedebilmesi için kulübeye ihtiyacı vardır. Bundan dolayı kulübeye özen göstermeli ve tam anlamıyla köpeğinizin rahat edebileceği bir alan oluşturmalısınız. Köpeğiniz kulübesine çok çabuk alışırsa sizlere de çok çabuk alışacaktır. Aksi takdirde köpeğinizin sizlere alışması zaman alacaktır. Besleyecek olduğunuz yavru köpeklerinize tasma alışkanlığı kazandırmanız da önemlidir. Çünkü tasma alışkanlığı kazanması köpeğinizin kendini güvende hissetmesini sağlayacak ve onu dışarıdan gelecek tehlikelere karşı koruyacaktır.

 

Köpekler genel olarak gelişimlerini küçüklük zamanlarında gerçekleştirirler. Bundan dolayı köpeğinizin beslenmesi konusunda ilk 1 yıl çok önemlidir. . Bu dönemde aynı zamanda köpeğinizin kemiksel yapısı ve diş yapısı gerçekleşecektir. Bundan dolayı beslenmesi konusunda çok hassas davranmalısınız. Yavru köpekler, yetişkin köpeklere göre ilk bir sene içerisinde ihtiyacı olan besin miktarının 2 katına, kalori miktarının ise 3 katına ihtiyaç duymaktadır. Sıradan köpekler gelişimlerini ilk 1 yıl içerisinde gerçekleştirmektedir. Fakat bazı dev cinslerde bu gelişim 2 seneye kadar bulabilmektedir. Araştırmalara göre yavru köpeklerin sağlıklı ve düzenli bir şekilde beslenmesi köpeklerin daha fazla yaşamasını sağlayacaktır. Yani köpeğinizi ne kadar sağlıklı ve düzenli beslerseniz köpeğiniz o kadar fazla yaşar.

 

Hayvan bakım merkezleri tarafından yapılan araştırmalar göz önüne alındığında yavru köpekler gelişme dönemleri boyunca ekstra besin miktarı ve kaloriye ihtiyaç duymaktadırlar. Bundan dolayı köpeğinizin gelişim dönemi olan ilk bir sene içerisinde köpeğinize ekstra kalori ve besin miktarı vermeye özen göstermelisiniz. Bu ekstra besin miktarlarını ise mamalar ile karşılayabilirsiniz. Köpeklerinize vermeniz gereken mamalar köpeklerinize uygun olmalıdır. Aksi takdirde köpeklerinizin sağlığına zarar gelebilir. Bu mamalarda protein ve mineraller köpeklerinize yarar sağlayacak şekilde dağıtılmalıdır.

Golosi Country All Breeds Tüm Irklar için Köpek Maması

Hazırlamış olduğumuz Golosi Country All Breeds Tüm Irklar için Köpek Maması ürününü tüm köpek cinsleri için kullanabilir ve köpeğinizin rahatlıkla beslenmesini sağlayabilirsiniz. Köpeklerinize mamaları verirken maksimum 20 dakika boyunca veriniz. Ardından mama vermeyi bırakınız. Çünkü fazla miktarda mama verirseniz köpeğiniz rahatsızlanabilir. Köpeğinizin bakımını düzenli ve sağlıklı bir biçimde gerçekleştirmeye özen gösteriniz. Çünkü köpekler sizler için bir dost bir arkadaş bir sırdaş olacaktır. Bundan dolayı onlara çok iyi bakmanızı tavsiye etmekteyiz…