arama

Golden Mama Fiyatları

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Golden Mama Fiyatları

Golden Mama Fiyatları

En sevimli köpek hangi cinstir diye sorulduğunda akla ilk gelen tür goldenlar olur. Genel olarak herkesin sevdiği köpek cinsidir çünkü onlar. Goldenların bu kadar sevimli olmalarının altında bir çok neden yatıyor. Temel nedeni insan canlısı olmaları olsa gerek. Çünkü hem insanlarla hem de diğer hayvanlarla çok iyi anlaşan bir yapıları vardır. O kadar uysaldırlar ki onların havladığını çok az duyarsınız. Yani duyduğunuz anlar da sahiplerine birinin zarar vermeye kalkıştığı anlar olur genellikle. Son derece sakin ve uysal bir yapıları vardır goldenların. Bulundukları her ortama uyum sağlayarak sadece sizin komutlarınıza göre hareket ederler, yani siz bir ortama onunla girdiğinizde ona oturması komutunu verdiyseniz siz kalk diyene kadar kalkmadan oturabilirler. Zeka seviyeleri oldukça yüksektir ve bu nedenle rahatlıkla eğitilebilirler. Hatta kimilerini sizin eğitmenize gerek kalmaz, onlar zaten sizden ne görüyorlarsa kendileri bunu öğrenirler ve yaparlar. Yani algıları da zekaları kadar iyidir goldenların.

 

Goldenlar genellikle beyaz, sarı ve tarçın renginde uzun tüylü olurlar. İri yapılı hayvanlardır ama buna rağmen görünüşleri hiç korkunç değildir. Aksine fazlasıyla sevimlidirler. Onların sizden isteyeceği belli şeyler vardır. Yemek yemek, oyun oynamak, yürüyüşe çıkmak gibi. Yani bakımları da oldukça kolaydır. Böyle kaliteli bir türün bakımı da son derece kaliteli olmalıdır öyle değil mi? Onlar en az kendileri kadar kaliteli bir yaşam hak ederler ve bu nedenle biz bu kaliteli yaşamı onlara sunabileceksek onları sahiplenmeliyiz. Aksi takdirde onlara çok büyük haksızlık etmiş oluruz. Goldenların yaşayacakları ortam, yedikleri yemekler de onların hak ettiği şekilde kaliteli olmalıdır. Böylesine kaliteli ve güzel bir hayvanı yemek artıklarıyla beslememiz hiç de adil bir durum olmayacaktır. Golden mama fiyatları yetişkin ve yavru grup olmak üzere değişmektedir. Genellikle markasına ve kg kalitesine göre değişkenlik gösteren mamalar en küçüğü 50ile 70 arasında değişirken 12 ile 15 kilo aralığın da olan mamalar ise 100 ile 300 arasında değişkenlik gösterir.

 

Golden mama fiyatları için en iyi sonuç internetten araştırmaktır. Onlar için özel olarak üretilen mamalarla onları beslememiz daha doğru olacaktır. Üstelik golden mama fiyatları o kadar pahalı da değildir. Goldenlar için onların besin ihtiyaçlarına göre özel olarak üretilen mamalar vardır ve bu mamalar gayet uygun fiyatlardan satılmaktadır. Köpeğiniz için bu mamalardan alabilirisiniz. Bu mamalar onun için son derece ideal mamalardır. Çünkü içerisinde onun seveceği ve sağlıklı bir hayvan olması için gerekli olan tüm besin değerleri bulunmaktadır. Goldenlarınızı bu mamalardan çeşit çeşit alarak besleyebilirsiniz.

 

Onların düzenli olarak sağlık kontrollerinin yapılması da çok önemlidir. Nasıl ki bizler ara sıra sağlık kontrolüne gidiyorsak onların da böyle bir şeye ihtiyaçları vardır. Çünkü ne kadar temiz olurlarsa olsunlar onları rahat bırakmayan parazitler vardır. Bu parazitler sokakta dolaşırlarken onlara bulaşırlar ve onlardan kurtulmaları o kadar kolay değildir. Yani hiç bir şey için değilse bile parazitler için bile arada sırada kontrole gitmekte yarar var. Çünkü bir keneden köpeğinize hastalık bulaşmış olabilir ya da kenenin ona yapışması sonucunda köpeğiniz fenalaşabilir. Bu nedenle köpeğinizi çok iyi gözlemlemeli ve onun hareketlerinde anormal bir durum fark ederseniz hemen veterinerine götürmelisiniz.

Golden Mama Fiyatları

Goldenların düzenli olarak sağlık kontrolünün yanı sıra düzenli olarak dışarıya çıkmaya, yürüyüş, egzersiz yapmaya ihtiyaçları vardır. Onlar oyun oynamaktan son derece keyif alırlar ki zaten goldenlar oyun hayvanlarıdır. Siz onunla sabahtan akşama oyun oynayın o hiç bıkmadan, yorulmadan buna devam edebilir. Bu nedenle onu asla eve kapatmamalısınız. Her gün düzenli olarak tuvalet ihtiyacı için gezmeye çıkardığınızda parklara götürerek oyun oynamasına izin vermelisiniz. Yani aslında çocuğunuzla ilgilendiğiniz gibi ilgilenmelisiniz onunla. Goldenlar siz onunla ilgilendikçe size daha çok bağlanırlar ve ömür boyu dostunuz olurlar.