arama

Golden Food Adult Maintinance Balık Ve Pirinçli Köpek Maması

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • admin
 • 1 Yıldız
  Loading...

Golden Food Adult Maintinance Balık Ve Pirinçli Köpek Maması

Yetişkin köpeklerin günlük besin ihtiyaçlarının karşılanması diğer köpeklere oranla daha zahmetlidir. Yetişkin köpekler ergenlik dönemi evresinde oldukları için her türlü besin içeriğini tüketmek isteyeceklerdir. Bundan kaynaklı olarak doğal çevreleri dışında bulamadıkları besinlerin de tüketimi sağlanmalıdır. Örneğin; sahiplenilmemiş köpeklerde gelişim evreleri daha geç tamamlanır, çünkü bulabildikleri besin kadar ihtiyaçlarını karşılamaktadırlar. Fakat ev ortamına alınmış yetişkin köpeklerin gelişim evrelerini daha çabuk tamamladığı görülecektir. Sebebi ise; dış doğadan karşılayabildiği besin değerleri kadar hazır mama ve mama takviyelerinden de karşılama fırsatı yakalarlar.

 

Golden Food bu unsurları göz önünde bulundurarak mama içeriğini hazırlamıştır. Yetişkin köpeklerin günlük besin ihtiyaçları, besin zincirlerini sağlıklı oluşturmaları, gelişim evrelerini dengeli olarak atlatmalarını amaç edinmişlerdir. Yetişkin evresi ne kadar sağlıklı geçirilirse besin ve fizyolojik olarak yaşlılık evresinde daha rahat ve günlük hareketlilik canlılığı korunacaktır. Yavruluk evresiyle yaşlılık evresinin tam ortasında kaldığı için metabolizma gelişimi, duyu ve algılardaki seçici gelişimsellik ilerideki evrelerde kolaylık sağlayacaktır. Bu nedenle köpeklerin doğal çevre besin dışında ek ilave olarak güvenilir ve sağlıklı kuru, yaş, konserve, sıvı takviyeli besin gıdaları ve mamalardan yardım alınmalıdır.

 

Mama İçeriği Hakkında ;

 

Ergenlik dönemindeki köpeklerin gelişiminin tam ve dengeli olması amaçlanmıştır. İçeriğindeki balık eti ve yağları ile kemik yapısının güçlenmesini, kas dokusunun sağlamlığını arttırıp vücut kondisyonlarının korunması amaçlanmıştır.

 

Pirinç besin ürünü ile doğal karbonhidrat ihtiyacını karşılayarak köpeklerin canlılık ve enerjisinin korunmasını sürekli hale getirecektir. Şekerli tatlandırıcılar, koruyucu maddeler , GDO’lu içerikler kullanılmadığı için şeker ihtiyacını pirinç gibi karbonhidrat deposundan yararlanılmıştır.

 

Ergenlik dönemindeki köpekler kilo alımına müsait metabolizmalarıyla daha çok kas yağlanması görülür. Bunun önüne geçilmesi için organik besinlerden yararlanılmalıdır. Organik besin değerleri ile az miktarda mama tüketimi ile kalorisi yüksek besinlerin bünyeye alınarak tokluk hissini tetikleyecektir.

Golden bu mamasında bunu amaçlamıştır. Çok besin tüketimi değil, az besinle yüksek kalorili besin tüketimi gerçekleştirip tokluk hissinin uzun zamanlı olmasını amaçlamışlardır.

 

Tam ve dengeli zengin besin içerikleri ile evcil hayvanların günlük besin ihtiyacını karşılarken aynı zamanda mide , bağırsak ve sindirim rahatlığı yarattığı görülecektir. Balık içeriğindeki omega 3 ve omega 6 yağ asitleri ile hem dışkı atımını kolaylaştırır hem de hücre yenilenmesini sağlayacaktır. Pirinç bileşenleri ile doğal şeker ihtiyacını karşılayarak ideal olan kilonun korunmasını sağlar. Pirinç içeriğindeki toksinler şekerli gıda olmasına rağmen kaslarda yağ olarak depolanmadan vücuttan atılacaktır.

 

Mama İçeriğindeki Besin ve Besin İçerikleri ;

 

Balık eti, balık yağı, balık unu, tahıl bileşenleri %5 i pirinç, hayvansal yağlar ve hidrolize edilmiş et içerikleri, mineraller, protein, vitaminler, ham kül, ham yağ,ham protein, ham selüloz, nem, ham lif, yaş ve kurutulmuş pirinç besin bileşenleri, omega 3 ve omega 6 yağ asitleri, organik karbonhidrat içerikleri

 

Neden Golden Food Adult Maintinance Balık ve Pirinçli Köpek Mamasını Kullanmalıyım?

 

 1. Sağlıklı kemik sisteminin oluşması.
 2. Kas dokularının yenilenerek güçlenmesi.
 3. Hücre yenilenmesi ve hücre zarının sağlamlaştırılması.
 4. Bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi.
 5. Sindirim kolaylığı sağlamak.
 6. İçeriğinde organik içerikler dışında hiçbir katkı maddesinin bulunmaması.
 7. Organik ve doğal besinlerle karbonhidrat ve protein ihtiyacının karşılanması.
 8. İdeal olan kilonun korunması.
 9. Obez ve diyabet olan yetişkin kediler için az besin tüketimiyle yüksek kalori almaları sağlanarak kilo vermelerini kolaylaştırma.

 

Golden Food Adult Maintinance Balık Ve Pirinçli Köpek Maması

 1. Omega 3 ve omega 6 yağ asitleri ile derideki esneklik ve güçlülük yakalanırken, tüylerdeki ipeksilik ve canlılık yakalandığı gibi tüy yumakları azalacaktır.