arama

Genesis Puppy Chicken Rice Tavuklu Yavru Kuru Köpek Maması

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Genesis Puppy Chicken Rice Tavuklu Yavru Kuru Köpek Maması

Köpek yavrularını bebek gibi düşünerek ele aldığımızda aslında anlayışımız ve hassasiyetimiz onlara karşı daha da fazla artmakla birlikte henüz gelişim aşamasında olan köpeğimize mama seçiminde daha dikkatli ve temkinli yaklaşırız. Ve biz köpekleri sadece sevmek için beslememeliyiz. Onlara annelik, babalık etmeliyiz. Nasıl ki onlar bize dostluk ediyorsa bizde onlara karşı sorumluluk ve yükümlülüklerimizi yerine getirmeliyiz. Bu yazıyı araştırmış, bulmuş ve şuanda okuyorsanız aslında çoğu bakıcıdan daha değerli ve daha insaflısınız demektir. Çünkü markete gidip sıradan, ucuz bir mama ile köpeğinizi doyurabilirsiniz.

 

Ancak piyasadaki bazı mamalar içeriği gayet sağlıksız olmakla birlikte aynı şekilde sağlıksız ortamlarda üretilmektedir. Peki mama seçimini nasıl yapmalıyız? Nasıl en doğrusunun şu mama yada bu mama olduğunu anlarız? Bunun için alacağınız mamayı detaylı inceleyip, masaya yatırmanız gerekmektedir. Bu meşakkatli bir iştir ancak köpeğiniz için gereklidir. Çünkü sağlıksız ortamlarda üretilen sağlıksız mamalar köpeğinizin acılar çekmesine hatta ve hatta ölümüne sebep olur. Önlemini şimdi almazsanız ileride çok pişman olacağınızın taahhüdünü verebilirim. Bu yazımda ise size Genesis Puppy Chicken Rice Tavuklu Yavru Kuru Köpek Maması hakkında bilgiler verip, birlikte mamayı masaya yatırıp detaylı olarak inceleyeceğiz. Genesis Puppy Chicken Rice Tavuklu Yavru Kuru Köpek Maması hakkında gerekli yüzeysel bilgilere gelin birlikte bakalım.

 

 

Yavru köpekler için tam besleyici olduğunu ve sağlıklı büyümelerinde etkin rol oynadığını belirtmek isterim. Özellikle köpeklerin gelişim evresinde ihtiyacları olan vitamin ve minerallerle desteklenip, gerekli tüm elementleri vücutlarında bulundurmalarını sağlamaktadır. Genesis Puppy Chicken Rice Tavuklu Yavru Kuru Köpek Maması yüksek enerji ihtiyacı olan, emzireme döneminde veya hamilelik dönemindeki köpekler içinde uygun ve tam dengeli mamadır. Özellikle içinde bulundurduğu DHA ( Dokosoheksenik asitler) henüz gelişim aşamasındaki köpekler için görme ve beyinsel olarak gelişimlerini tam desteklemektedir. Ayrıca doğal savunma mekanizmasının gelişimi açısından içerisinde E vitamini, Selenyum ve Çinko barındırmaktadır. Ayrıca Genesis Puppy Chicken Rice Tavuklu Yavru Kuru Köpek Maması genel vücut sağlığını destekleyip, büyümesinin de gerçekleşmesinde yardımcı olur. Bağırsak dengesini sağlamak içinse MOS& İnülun deposudur. Yavru köpeklerin eklem hareketliliğini desteklemek amacı ile Glukozamin ve Kondroitin bulundurur. Ayrıca dışarıdan bakınca yada kendi ev içerisinde köpeğin görüntüsü tabi ki de ister istemez bizi köpeğe çeker yada iter.

Bu sorunu da ortadan kaldırmak amacı ile Omega 3 ve Omega 6 bulundurmaktadır. Omega 3 ve Omega 6 köpeğin tüylerinin güzel görünmesi ve ipeksi olması için başrol oynar.

Genesis Puppy Chicken Rice Tavuklu Yavru Kuru Köpek Maması

Genesis Puppy Chicken Rice Tavuklu Yavru Kuru Köpek Maması lezzet olarakta yavru köpeklerin damak tadına uygun gibi görünmektedir. Zengin içeriği ile bazı mamalardan bir adım öne çıkmaktadır. İçeriğinde ; Tavuk, öğütülmüş pirinç, öğütülmüş mısır, tavuk yağı, kurutulmuş yumurta, kurutulmuş şeker pancarı yumusu, balık unu, öğütülmüş arpa, kuru maya, kahverengi pirinç, protein hyrdrloisid, öğütülmüş keten tohumu, domates püresi, kurutulmuş kereviz ve kurutulmuş bezelye içeriğinden bazılarıdır. Bunların üzerine ilave olarak ; potasyum klorid, kurutulmuş havuç, lesitin, kurutulmuş elma, kalsiyum karbonat, kurutulmuş yaban mersini, sodyum klorid, kızılcık, balık yağı, hindiba, kurutulmuş kadife çiçeği yaprağı, L- karnitin ve L- Llysine gelmektedir.

 

BESLENME TABLOSU;

 

3- 4 AYLIK = (2,5 KG) ; 85- 150 GR // (2,5- 5 KG) ; 150-230 GR // (5-11 KG) ; 230- 400 GR

4- 9 AYLIK = (2,5 KG) ; 60-100 GR // (2,5- 5 KG) ; 100- 230 GR // (5-11 KG) ; 230- 280 GR

9- 18 AYLIK = (2,5 KG); 45- 140 GR // (2,5-5 KG); 140- 190 GR // (5-11 KG) ; 190- 275 GR

 

Köpeğinize mamasını verirken yanında temiz ve tazeliğinden emin olduğunuz su vermeyi unutmayınız. Köpeğinizle mutlu ve sağlıklı nice yıllara….