arama

Genesis Mini Toy Küçük Irk Köpek Maması

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Genesis Mini Toy Küçük Irk Köpek Maması

Köpeğinizin mama seçimi sağlığı ve doğru beslenmesi için çok önemlidir. Beslenmeleri cinsine, kilosuna, yaşına göre farklılık göstermektedir. Bununla birlikte obeziteye yatkınlığı, bazı ürünlere karşı alerjisi olup olmadığı, enerji seviyesi gibi noktalara dikkat edilmeli ve mama seçimi yapılmalıdır.

 

Kuru köpek mamaları daha fazla tahıl lifi içermektedir. Saklanması daha kolay ve fiyatı daha uygundur. Konserve mamalar protein oranı daha yüksek olan mama türüdür. Kuru mamaya göre lezzetlidir ancak fiyatı daha pahalıdır. Açılmadığı takdirde uzun süre saklanabilmektedir. Yarı yaş mamalar ise daha fazla tuz ve şeker içermektedir. Açılmadığı sürece uzun süre dayanmaktadır.

 

Köpeğinizin doğru bir şekilde beslendiğini anlamanın en kolay yolu dışkısını kontrol etmektir. Kabızlık çekiyorsa veya dışkısı çok cıvıksa mama seçiminden kaynaklanıyor olabilir.

 

            Genesis Mini Toy Küçük Irk Köpek Maması hassas ve seçici mini ırk yetişkin köpekler için üretilmiş ve kaliteli içeriğe sahiptir. Özellikle 1 – 10 kg ağırlığına sahip olan köpekler için rahatlıkla kullanılabilmektedir. Büyümeyi desteklemeye yönelik ve beyin, görme gelişimini destekleyen maddeler içermektedir.

 

Deri ve tüy gelişimi için omega 3, omega 6 yağ asitlerini ve keten tohumu içermektedir. Bağışıklık sisteminin korunması için vitaminler ve antioksidan özelliğine sahip bitkiler içermektedir.

 

            Genesis Mini Toy Küçük Irk Köpek Maması guliten içermemekte ve alerjik reaksiyonlara neden olabilecek ürünler içermemektedir. Bağırsak sistemini koruyabilecek, besin değeri yüksek otlar, bitkisel lif ve prebiyotik içermektedir. İçeriğinde bulunan glukozamin, hidroklorid kodrotin sülfat içermesi diş sağlığı ve eklem sağlığının korunmasına yardımcı olmaktadır. İçeriğinde yer alan pancar posasıyla bağırsak geçişini düzenleyecek en etkin liflere sahiptir. Bağırsal sağlığı ve dışkı düzenini sağlamaktadır. Kurutulmuş yaban mersini ve yeşil çay ise lif ve antioksidanler içermektedir.

 

 

Genesis Mini Toy Küçük Irk Köpek Maması İçeriği:

 

Tavuk eti, tavuk yağı ve et unu içermektedir. İçerisinde bulunan sebzeler ise bağışıklık sistemini geliştiren kurutulmuş domates posası, lif, folik asit, B karateni ve K vitamini içeren kereviz. İyi bir potasyum, K vitamini, karotenoyid lüteyin, zeaksantin içermekte olan kurutulmuş bezelye ve yüksek miktarda A vitamini içeren kurutulmuş havuç bulunmaktadır. Öğütülmüş pirinç, öğütülmüş mısır, arpa, keten tohumu içermektedir.

 

Kurutulmuş yumurta bir çok köpek mamasının içinde bulunan önemli bir besin kaynağıdır. Aynı zaman da vitamin ve mineral deposudur. Kurutulmuş bira mayası besinlere lezzet katmakta ve içeriğinde bulunan B vitamini, mineraller ve mayalar ile besin takviyesinde önemli bir yere sahiptir. Kurutulmuş elma ise iyi bir lif kaynağıdır. Köpeklerin şekerli tatları sevdikleri unutulmamalıdır. Aynı zaman da elma içeriğinde bulundurduğu vitamin ve mineraller açısından çok zengindir. Kadife çiçeği yaprakları güçlü bir antioksidandır ve bağışıklık sistemini geliştirmektedir. Kurutulmuş yaban mersini çok güçlü antioksidan moleküller içermektedir. Şeker ve lifler içermekte hastalık yayıcı etkileri engellemektedir.

 

Kurutulmuş kızılcık, hindiba tozu, yeşil çay ekstresi, maya özü, potasyum klorür, sodyum klorür içeriğinde bulunan diğer ürünlerdir. Genesis mamaları Ultra Premium yani ultra yüksek kaliteli ürünlerdir. Köpeğinizin sağlıklı ve neşeli olması için en kaliteli besin maddelerine en dengeli şekilde yer verilmiştir.

Genesis Mini Toy Küçük Irk Köpek Maması

            Genesis Mini Toy Küçük Irk Köpek Maması ilk kez kullanılıyorsa başlangıçta kullanılan eski mama ile karıştırılarak verilmektedir. Yaklaşık olarak 2 hafta sürmesi gereken bu süreç köpeğinizin enerjisine, çevre şartlarına, kilosuna, yaşına ve cinsine göre değişiklik gösterebilmektedir.

 

Unutulmaması gereken diğer bir kural ise kuru mama içme suyu ile birlikte verilmelidir. Kuru mama ağzı kapalı bir şekilde güneş görmeden, serin bir yerde bekletilmelidir.