arama

Genesis Adult Sensitive Skin & Coat Hassas Deri ve Tüylü Yetişkin Köpek Maması

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Genesis Adult Sensitive Skin & Coat Hassas Deri ve Tüylü Yetişkin Köpek Maması

Hayvanlarımıza baktığımızda evlerde beslenebilirlik yönünden akla gelen hayvanlara bakıldığın da kedi,kuş, köpek gelmektedir. Köpeğin belki de dış dünyada kurtarılıp siz ona bir yaşam verdiğiniz de çok daha iyi bir ortamda yaşamaya başlayacaktır.İlk başta mamalar köpekler için ne ifade ediyor bunu bilmek gerek. Örneğin sadece et versek doymazlar mı neden mama vermeliyiz. Mamaların içerisin de bulunduğu vitaminler ve çeşitlilik oranları fazla olduğundan dolayı köpeğin daha fazla beslenmesi vücuduna alacağını besin kaynakları da fazla olacaktır. İşte bu yüzden mama yemesi köpek için sağlıklı bir şekilde büyümesine sebep olur. Mama seçimine bakarken sizin kendi köpeğinizi tanımanızda yarar vardır böylece köpeğinizin özelliklerine göre de mama seçimini yapabilirsiniz.

 

Köpeğinizin tüy problemi var ise ve ya tüylerinin daha canlı olmasını isterseniz bunun için bir araştırma yapmanız gerekir.Sizin önünüze çıkacak mama çeşitlerinin özelliklerini okumanız gerekir çünkü artık köpeğiniz sizin için bir canlı ve onun hayatıyla ilgili kararları siz vermek zorundasınız bunun için en önemli ve sağlıklı kararı da siz vermelisiniz. İşte bu konuda köpeğinizin gelişimine ve tüylerinin daha sağlıklı ve parlak görünümü için Genesis Adult Sensitive Skin & Coat Hassas Deri ve Tüylü Yetişkin Köpek Maması sizin için güzel bir fikir olabilir. Mamayı aldıktan sonra köpeğinizi iyi takip etmeniz gerekir her mama türü köpeğiniz için iyi bir tat olacak diye bir söz konusu değildir bu yüzden mamayı vermeden önce alıştıra alıştıra vermeniz iyi bir seçim olabilir.Önceden kullandığı yiyeceğe karıştırarak yavaş yavaş katarak vermeniz köpeğin de mamaya karşı bir tepki koymasını engeller ve böylece mamanın da tadını iyice almasını sağlamış olursunuz.

 

Eğer aksi bir durumda mamayı yedikten sonra oluşabilecek aksidir. Bir durumda mesela kusma, ishal gibi durumlar da en yakın veterinere götürmeniz gerekirdir. Ve gerekli müdahalenin yapılması sağlanmalıdır. Köpeğinizin mama miktarını iyi ayarlamak gerekir. Mamayı küçük bir kapa koyarak yediği miktarı gözlemleyerek fazla koyma ya da az koyma gibi durumdan kaçınılmış olunur.

 

Takip sonucu fazla koyulduğu zaman gereksiz bir israftan da kurtulmuş oluruz işte bu yüzden köpeğinizin ne kadar yiyeceğini bilmeniz gerekir.Mamalardır. Köpekler de gelişim için artı bir etki yaratır.Böylece kemikleri güçlenir içerdiğini besin zenginlikleriyle köpeğin bağışıklıktır. Sisteminin gelişmesine sebep olur. Köpekler sahipleri tarafından süreklidir. Özen gösterilmesi gerekir.Köpekler kendilerine bakan sahiplerinden ilgi beklerler ve oyun oynamak isterler eğer onu oyun oynamak istediği zaman dadır. Geri çevirirsek onları kendinize karşı küstürebilirsiniz. Gerektiğinde sabahları serin hava da geziye çıkarmanız köpekler için iyi gelir ve böylece duvarlar arasında olmaktan da kısmen olsa da kurtulmuş olur.

Köpekleri eğitmek aslında kolaydır sadece sabır gerektiren bir durum gerektirir eğer yaptırdığınız bir davranış sonucu ona ödül vermek isterseniz işte o ödülün adı Genesis Adult Sensitive Skin & Coat Hassas Deri ve Tüylü Yetişkin Köpek Maması olmalıdır köpek çok mutlu olacak ve mamayı yemek için daha çok isteklerini karşılama da arzu olacaktır.

Genesis Adult Sensitive Skin & Coat Hassas Deri ve Tüylü Yetişkin Köpek Maması

Köpeğinizin maması,eğitimi,salığı aslında her şeyi sizsiniz ve siz ne kadar ilgi gösterirseniz köpeğinizin o kadar mutlu olur. Her şey insanların kendilerinde bitiyor ve köpeğinizi diğer eski ortamdan uzaklaştırdığınız için ona güzel bir ortam sağlamak sizin birdir. Borcunuz olmaktadır. Bu yüzden gereken hiç bir ihtiyaçtan kaçınmayıp ona gerektiği özeni göstermeye mecbursunuz. Sağlığı için gerekli aşılarının olması için veterinere götürülmesi, Eğitimi için gerekli zamanın oluşturulması ve maması için de Genesis Adult Sensitive Skin & Coat Hassas Deri ve Tüylü Yetişkin Köpek Mamasını almanız gerekecektir.