arama

Gemon Tavuk Ve Hindili Yavru Köpek Maması

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Gemon Tavuk Ve Hindili Yavru Köpek Maması

Köpekler insan canlısı hayvanlardır. Bir köpeğe sahipseniz çok yakın bir arkadaşa, çok sadık bir dosta da sahipsiniz demektir. Köpekler sahiplerine çok sadık olmakla beraber olumsuz davranışlarda da bulunabilirler. Eğer köpeğinizin size ve çevreye karşı olumsuz davranışta bulunup insanlara zarar vermesini istemiyor iseniz köpeğinizin beslenmesine ve bakımına çok önem vermelisiniz. Köpeklerinizin sizi çok sevmesini istiyorsanız öncelikle ona iyi bir veteriner seçmelisiniz. Seçmiş olacağınız veteriner evinize yakın olursa olası durumlarda sizler için iyi bir durum olacaktır. Seçecek olduğunuz veteriner ne kadar iyi olursa köpeğinizin sağlığı da o kadar iyi olacaktır.

 

Aksi takdirde köpeğinizin gelişimini tamamlaması zor olabilir. Yavru köpeğinizi evinize getirdikten sonra öncelikli olarak bir kulübeye ihtiyacınız olacaktır. Kulübe köpeğinizin barınması bakımından çok önemlidir. Köpekler barındıkları yere ne kadar çok alışırlarsa sizlere de o kadar çok alışırlar ve sizlere sadık dost olması bakımından önemli bir etkendir. Aynı zamanda köpeğinizin güvende olması da kulübesinin konumuna göre çok önemlidir. Yavru köpekler tasma takmaya alıştırılmalıdır. Küçükken tasma takmaya alışması köpekler açısından çok önemlidir. Tasmalar köpekleri dış etkenlere karşın korumakla beraber köpeğinizin kaybolmasının da önüne geçmektedir.

 

Köpeğinizin beslenmesi konusunda ilk bir yıl çok önemlidir. Köpekler genel anlamda gelişimini ilk bir senede gerçekleşeceği için bu dönemde köpeğinizi çok iyi beslemelisiniz. Bu dönemde aynı zamanda köpeğinizin kemiksel yapısı ve diş yapısı gerçekleşecektir. Bundan dolayı beslenmesi konusunda çok hassas davranmalısınız. Yavru köpekler, yetişkin köpeklere göre ilk bir sene içerisinde ihtiyacı olan besin miktarının 2 katına, kalori miktarının ise 3 katına ihtiyaç duymaktadır. Sıradan köpekler gelişimlerini ilk 1 yıl içerisinde gerçekleştirmektedir. Fakat bazı dev cinslerde bu gelişim 2 seneye kadar bulabilmektedir. Araştırmalara göre yavru köpeklerin sağlıklı ve düzenli bir şekilde beslenmesi köpeklerin daha fazla yaşamasını sağlayacaktır. Yani köpeğinizi ne kadar sağlıklı ve düzenli beslerseniz köpeğiniz o kadar fazla yaşar.

 

Yapılan araştırmalara göre yavru köpekler küçükken daha fazla besin miktarı ve ekstra kaloriye ihtiyaç duymaktadır. Bu saptama Hayvan Yaşam Merkezleri tarafından yapılan araştırmalarla sabittir. Köpeklerinizin büyüme döneminde ekstra besin miktarı ve kalori ihtiyaçlarını köpek mamaları ile karşılayabilirsiniz. Yavru köpekler ilk 4 ayına gelene kadar veya besin ihtiyaçları azalana kadar günde ortalama 3 öğün yemek verilmelidir. 4 aydan sonraki sürelerde ise köpeğinize günde 2 öğün yemek vermelisiniz. Köpeğinizi çok fazla beslememelisiniz. Fakat sık sık beslemelisiniz. Yavru köpeğinizi en çok ilk aylarında beslemelisiniz. Çünkü köpekler genel anlamda ilk aylarında büyür ve gelişirler.

Gemon Tavuk Ve Hindili Yavru Köpek Maması

Köpekler genel anlamda 20 dakikaya kadar mama yiyebilirler. Bu süreçte köpeklerin midesi dolacağı için daha fazla yemesi köpeğinize zarar verebilir. Bundan dolayı 20 dakika sonrası köpeğinizin mamasını önünden almanız gerekmektedir. Köpeklerinizin bakımına çok fazla önem vermeniz köpeğinizin size olan bağlılığını arttıracaktır. Çünkü hayvanlar ne kadar çok ilgi görürlerse sahiplerine o kadar çok ilgi gösterirler ve onlara o kadar fazla sadık kalırlar. Köpeklerinizin beslenmesi için hazırlamış olduğumuz Gemon Tavuk Ve Hindili Yavru Köpek Maması köpeğinizin alması gerektiği protein ve vitamin ihtiyaçlarının karşılanması için bire bir etkilidir. Bizler sizlerin huzurlu olabilmesi, köpeklerinizin de sağlıklı beslenebilmesi ve uzun bir yaşam sürmesi için en kaliteli mamayı ürettiğimizi iddia etmekteyiz. Sizler de köpeklerinize mamamızdan yedirerek bunu test etmenizi aksi bir durumla karşılaşmanızda ise bizlere bildirerek bizleri uyarmanızı rica etmekteyiz.