arama

Galasi Baby Mini KüçükIrk Yavru Köpek Maması

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Galasi Baby Mini KüçükIrk Yavru Köpek Maması

Köpeklerin sağlıklı bir şekilde beslenebilmeleri için mama seçimi çok önemlidir. Mama seçiminde kaliteli ve köpeğinize en uygun seçimi yaptığınızdan emin olmalısınız. Seçim yaparken köpeğinizin zevkini ve alışkanlarını bilmeniz gerekmekte ve ıslak mama veya kuru mama arasında bir tercih yapmalısınız. Kararsız kaldığınız durumlarda mama seçimi yaparken veteriner yardımı alarak bir karar verebilirsiniz.

 

Köpeklerin sürekli aynı mama ile beslenmeleri de doğru değildir. Köpeğinizin sürekli aynı mama ile beslenmesi zaman içinde sıkılmasına ve zevk alarak beslenmesine engel olacaktır. Aynı zaman da farklı tatlara da mesafeli davranacaktır. Bu sebeple 2 ile 6 ay arasında mama da değişiklik yapabilirsiniz.

 

Mama seçimi köpeklerin bireysel ihtiyaçlarına göre seçilmelidir. Örneğin Aşırı yağlanma veya obeziteye yatkınlık gözlenen köpeklerde diyet mamaları tercih etmeniz daha uygun olacaktır. Aynı şekilde alerjik problemler yaşayan köpekler için de içerisinde katkı maddeleri bulunan mamaları tercih etmeniz gerekmektedir. Yada veteriner yardımı almalı ve köpeğinizin hangi ürünlere karşı alerjisi olup olmadığını öğrenmeli ve sonra mama tercihi yapmalısınız. Aynı şekilde ırkı, cinsiyeti, kilosu, bulunduğu çevre de mama seçiminde dikkat edilmesi gereken etkenler arasındadır.

 

Köpeğinizin mama alışkanlığını bir anda değiştirmemeniz gerekmektedir. Eski mamanın miktarını her gün azaltmalı, yeni mama miktarını da arttırmalısınız. Yaklaşık iki haftalık bu dönemde köpeğiniz mamaya daha kolay bir şekilde alışmasını sağlayacaktır.

 

Kuru köpek mamaları daha az lif içermekte ve fiyatı daha uygun, koruması daha kolay mama türüdür. Islak mamaların ise protein oranı fazla ve kuru mamaya göre fiyatı yüksektir.

 

 Golosi Baby Mini Kücük Irk Yavru Köpek Maması anne sütü ile beslendikleri dönemden sonra kullanılmaktadır. 10 aylık olana kadar kullanılan mama bu dönem içinde ihtiyaçlarını tam ve dengeli bir şekilde destekleyecektir. Kaliteli ve sağlıklı bir şekilde yaşamalarını sağlayan mama koruyucu ve renklendirici maddeler içermemektedir.

 

 

 

            Golosi Baby Mini Kücük Irk Yavru Köpek Maması ile köpeğiniz fazla miktarlarda mama tüketmemektedir. Sindirilebilirliği yüksek olması mamanın daha az tüketilmesine sebep olacak ve daha sağlıklı dışkılamasını sağlayacaktır. 1 ile 10 aylık köpekler için geliştirilmiş olan mama kolay sindirilebilir bir et türü olan tavuk etinden üretilmekte olup gelişme aşamasındaki köpeklerin gereksinimlerini kolaylıkla karşılayabilir. Mama içeriğinde bulunan zeytin özü, yeşil midye ve bağışıklık sistemini koruyup, hücre yaşlanmasını engelleyen antioksidanlar ve proantisiydin içeren üzüm çekirdeği özü bulunmaktadır.

 

Mamanın içeriğinde %20 tavuk eti, %4 pirinç, %9,2 kanat yağı, %0,5 somon balığı yağı, %0,5 bira mayası, %0,1 hindiba otu inülini ve %1 şeker pancarı posası içerdiği ürünlerden bazılarıdır.

 

            Golosi Baby Mini Kücük Irk Yavru Köpek Maması iskelet sistemi ve diş gelişimini sağlayan Kalsiyum ve Fosfat içermektedir. Bağışıklık sistemini desteklemek amacı ile E vitamini, iltihaplanma ve bağışıklık sistemi için çinko bulunmaktadır. Bağırsak sitemini koruyan bir lif olan pancar küspesi içeriğinde bulunan ürünlerdendir. L-Karnitin ise vücut ağırlığının korunmasını ve yağların enerjiye dönüşmesini desteklemektedir. İçeriğinde bulunan omega 3 yağ asidi beyin ve sinir sistemini aynı zaman da sağlıklı göz gelişimini desteklemektedir.

 

Aynı zaman da Galosi Baby köpek mamaları ISO 9001 Kalite standartları’ na uygun tesislerde üretilmektedir. Aynı zamanda ürünlerinde GDO içermemektedir.

Galasi Baby Mini KüçükIrk Yavru Köpek Maması

            Golosi Baby Mini Küçük Irk Yavru Köpek Maması her mama gibi temiz içme suyu ile tüketilmelidir. Mama güneş görmeyen ve serin bir yerde, ağzı kapalı bir şekilde bekletilmelidir. Aynı zaman da köpeğin mama miktarına da dikkat edilmesi gerekmektedir. Köpeğinizin yaşam koşullarına, hareketliliğine uygun olarak günlük beslenmesine dikkat etmeli, gerekirse üzerinde değişiklikler yapmalısınız.