arama

Eukanuba Mama

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Eukanuba Mama

Eukanuba Mama

Eukanuba mama kuru köpek maması sınıfından yer almaktadır. Eukanuba köpek maması marka olarak kendini kanıtlamış bir köpek maması olarak satış için raflarda yerini almıştır.

 

Eukanuba mamaların içeriğinde: tahıl ürünlerinin ve tavuk ürünlerinin bol olduğunu görebiliriz. Tavukların yenilmeyen kısımlarının bu mama içerisin de olduğunu görebiliriz. Genelde içerik olarak tahıl ürünlerinin olduğu bir üründür. İçeriğinde et ürünlerinin daha az kullanıldığını söyleyebiliriz. Dikkat etmemiz gereken durum hayvanlar tahıl ve tahıl ürünlere çok ihtiyaç duymazlar ve beslenmelerin de önemli bir yer sahibi değildir. Bu neden ile tahıl ürünlerinin ağırlıklı olduğu bir içeriğe sahip olması nedeniyse, beslenme aşamasında kullanılması durumunda hayvanlara gelişimleri açısından katkı sağlamazlar. Bunun nedenleri arasında,  tahıl ürünleri sindirim konusunda düşük olduğu içindir.

 

Eukanuba mama çeşitlerinin fayda ve zararları:

 

Tahılsal ürünlerin fazla olması nedeniyle sindirilebilirliği düşük olduğundan gelişime fayda etmez. Tahıl ürünlerindeki gluten adı verilen protein grubu alerjiek durumların sebepleri arasında bulunduğu için hayvanlarda alerjik reaksiyonlara sebep olabilir.

 

Ürün içeriğinde kullanılan kalitesiz besin ürünleri arasında yer alan pirinç,  şekeri alınmış şeker pancarı gibi bir çok ürün nedeniyle,  vücutta arsenik salgısını artıracağından sağlıklı bir beslenme sağlamaz. Yine ayrıca ürün içeriğinde yer alan mısır hayvanlar üzerinde genelde köpeklerde alerjik reaksiyon gösterebilir.

 

Üründe kullanılan seker pancarı şekeri alınıp yan ürün durumuna getirildiği için ürünün içerik olarak tamamen kalitesiz bir ürün haline gelmesine neden olur. Bu durumda yine şeker alınmış bir pancar alerjik durumları hayvanlar üzerinde ortaya çıkarabilmektedir.

 

Yine kullanacak olan hayvan sahipleri bu ürünü temin ederken petshoplardan temin etmelidirler. Merdiven altı satıcılardan alınan ürünlerin içeriği farklı olarak değiştirilmiş ya da içerisine kimyasal etkenlere sahip farklı ürünlerle doldurulmuş olabilmektedir. Ayrıca birçok büyük marketler zincirinde de satışa sunulmaktadır.

 

Hayvanlarda insanlar gibi bakım ve beslenme ihtiyacı duymaktadırlar. Hayvanlarda bakım hayvanın cinsine göre uygulanmalıdır. Beslenmeleri için ise yine onlara en uygun beslenme metodları araştırılarak tercih edilmelidir. Sağlıklı bir beslenmeye insanın ihtiyacı olduğu kadar diğer canlı varlıklarında ihtiyacı vardır.

 

Fiyat ve ürün kalitesi kıyaslaması yapıldığında kalitesiz ürünlerin kullanılması ve hayvansal ürünlerin az miktarda içeriğinde yer alması nedeniyle fiyat bakımından da yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Bu ürün için besleyicilik değeri olamayan,  sadece karın doyurucu bir ürün olarak nitelendirebiliriz.

Eukanuba Mama

İçeriğinde bulunan birçok ürün mamaların içerisinde bulunmaması gereken ürünlerden oluşması sebebi ile tercih edilmemesi gereken bir ürün olarak ön plana çıkmaktadır. Tavuk etinin kullanılmayan ve tüketilmeyen kısımlarının bu ürün içerisinde yer alması nedeniyle protein kalitesini ve sindirile bilirliğini de düşürdüğü için,  bu tarz içeriğe sahip olan mamalardan uzak durmak gerekmektedir. Şekeri alınmış bir pancar hayvanın dışkısını azaltmasına ve bu durumda hayvanda rahatsızlıklara neden olmaktadır.

 

Hayvanlarda biz insanlar gibi duygu ve acıyı hissedebilen canlı varlıklardır. Sahip edindiğimiz bir hayvanın bakım ve beslenme yetişemiyor isek sahiplenmemiz gerekmektedir. Sağlıklı ve bakımı ile sorun yaşamayan bir hayvan bulunduğu ortama ayrı bir empati katar ve kendi sevdirir. Aksi bir durumda ise hayvan bulunduğu ortamda huysuz olabilir,  ortamında ahenk yapısına olumsuz bir model olarak ön plana çıkabilmektedir. Zamanla en iyi dost ve sırdaşımız dahi olabilen canlı varlıklarının bakımları ve beslenme en iyi şekilde bilinçli olarak yapmamız gerekli bir husustur. Bu ürün incelemesinden anladığımız kadarı ile hayvanlarımıza bu ürünün hiç bir fayda sağlamadığı gibi birçok zarara da yol açmasına neden olabileceğinden tercih etmemeliyiz. Maddi olaraktan talep ücretin karşılığı olan belenimi sağlamaması da bizim için ayrı bir zarar oluşturmaktadır. Daha farklı kaliteli ürünler tercih etmeliyiz.