arama

Champion Tavuklu Köpek Konservesi

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Champion Tavuklu Köpek Konservesi

Champion Tavuklu Köpek Konservesi

Hayvanlarda bakım ve beslenme ihtiyaçlarına sahip birer canlı varlıklardır. Gelişimlerinde bakım ve beslenmeleri önemli bir husustur. Bakımları konusundan besleninlen hayvanın cinsine göre araştırma yapılarak,  onlarında yaşam kalitelerine uygun koşulları sağlamamız gerekmektedir. İkinci hususta ise beslenmelerini aynı şekilde uygun olarak sağlamaktadır. Hayvanlarda insanlardaki bir çokolduyu kendilerinde edinmektedir. Açlık,  duygu,  acı,  gibi bir çok benzeşmeye sahiptirler. Beslenme aşamasında hayvanların sevdiği besin gıdaları ile beslenmeleri fakat bunu yaparkende çok aşırı yada çok az şeklinde uygulamamalıdır.

 

Onlarında formunu koruyabilmesi adına oldukça önemlidir. İçme sularını eksik etmemeli,  beslendikleri alanların hijyenik olmasını sağlamak gereklidir. Bakım aşamasında ise,  alışkın oldukları yaşam standartlarına yakın bir yaşam şekli sunmamız gerekir. Vücut bakımlarını yapmalı,  aşılarını eksiksiz olarak takip etmeli ve hasta olduklarında bir veteriner hekime götürmelidir. Doğa koşullarına alışkın oldukları için onlarında yürümelerine,  koşmalarına uygun alanlar sunmalı ya da bu imkânlara yakın bir olacak verilmelidir. Beslenmelerinde doru mama seçimi için,  köpeğimizin sevdiği ürünleri içerisinde bulunduran ürünler seçilebilir.

 

Champion Tavuklu Köpek Konservesi İçeriği;

 

Tavuk eti,  tahıllar,  mineraller,  şeker ve bitkisel proteinler yer almaktadır. A vitamini,  D vitamini,  E vitamini ve Protein katkılı besinler ile vücudun ihtiyaç duyduğu besinler ile takviyelidir

 

 Faydaları;

 

Vücudun ihtiyaç duyduğu tüm besin ihtiyaçlarını karşılar,  sağlıklı gelişime katkı sağlar.

Köpeğimizin ideal kilosunu korumaya yardımcı olur.

Kolaylıkla sindirilebilir gıdalardan oluşur.

Bağışıklık sisteminin gelişmesini sağlar.

Rahat bir beslenme düzenine kavuşmalarına yardımcı olur.

Tüylerin bakımlı olmasına,  parlak gözlerin olmasına ve kas oluşumlarına destek olur.

Tokluk hissi değil,  besleyici bir özelliğe sahiptir.

İçeriğindeki tavuk gıdalarının olması ve köpeğimizin tavuk sevmesi nedeni ile severek tüketmesini sağlar.

Beslenmede dengeli ve tam olarak sunduğundan köpeğimizin huzurlu olmasına katkı verir.

 

 Kullanımı;

 

Son tüketim tarihi geçmemiş olmasına dikkat edilmelidir. Açılan bir konserve 24 saat içerisinde tüketilmeli,  tüketilmemesi durumunda imha edilmelidir. Aksi takdirde zehirlenmeye neden olabilir. Köpeğimizin ağırlık hacmine göre ne kadarlık miktar vereceğimizi belirleyebiliriz. 10 ila 20 kg ağırlığındaki köpeğe günde 200 ila 800 gr.  olarak,  20 kg ve üzerinde ise 800 ila 1600 gr olarak mama verebiliriz. Mamaları oda sıcaklığında köpeklerimize vermeliyiz. Kuru mama ile ya da tek olarak verebiliriz. Bütün ihtiyaçları içerisinde barındırdığı sağlık açısından tek olarak verilmesi önerilmektedir.

 

 Marka;

 

Aynı içeriğe sahip bir çok marka altında bu ürünü bulma imkânına sahibiz, Quik, matisse, goody gibi bir çok marka ile temin edilebilir.

 

Ürünü tercih ederken kalitesi hakkında ve marka değerini iyi araştırmamız önerilmektedir. Temin edilirken petshoplar ya da büyük marketler üzerinden satın alma işlemini gerçekleştirmeliyiz. Seyyar olarak satılan ürünlerden markası ne olursa olsun uzak durmalıyız.

 

Champion tavuklu köpek konservesi genelde 400 grlık konserve kutularında satışa sunulmaktadır. Aynı marka adı altında içerik olarak farklı ürünleri de bulabilmekteyiz. Ürünü alırken son tüketim tarihi kontrolü önceliklerimiz arasında olmalıdır. Her köpek besleyicisi için alınacak fiyatlara satılmakta olması da önemli bir avantaj gözükmektedir. Ortalama 4 Türk lirası gibi rakamlara bulmamız gayet mümkündür. Maddi olaraktan bir kazanç sağlar.

Champion Tavuklu Köpek Konservesi

Köpekler sahiplenme konusunda dünya üzerinde ilk sırayı almış canlı varlıklar olarak bilinmektedir. Bakımlarında ve beslenmelerinde en iyi seviyeyi onlara vererek güvenlerini kazanabiliriz. Zamanla en iyi arkadaşımız,  dostumuz hatta sırdaşımız olabilirler. Onlarında bulunan duyguları vardır ve bunu hissettirirler,  sahiplenme duyguları kabardığında uyum olarak sizlere düzen uydururlar. Bunların olması için bakımları ve beslenmelerindeki verdiğimiz önem çok önemlidir. Biz kendi yaşam standardımızı nasıl ki üst seviyede tutmak istiyorsak,  köpeklerimiz içinde bunu yapmaya çalışmamız gerekmektedir.