arama

Champion Mama

  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Champion Mama

Hayvan sahiplenme kararı verdiniz Bu karardan sonra adım adım uygulamanız gereken durumlar vardır. Bunlardan ilk başta yapmanız gereken hayvanınıza ulaştıktan hemen sonra ya da henüz evinize girmeden bir veteriner hekime kontrol ettirmekte fayda var. Sebebi ise geçici bir çözüm olmadan direk konunun temeline inip sizin için en ideal bilgilere ulaşırsınız. Veteriner hekim bulma konusunda ki hassasiyetiniz üzerin de yoğunlaşın bir özel veteriner hekim kliniğin de her türlü ekipmanın olmasına dikkat ediniz.

 

Ne tür hizmetleri var bunları göz önünde bulundurarak röntgeni ultrasonu EKG si endoskopi cihazları ve ameliyat için uygun ekipman, ameliyathanesi olup olmadığını göz önün de bulundurarak bir adet veteriner hekime güvenin. Hasta olmuş köpeğinizi ya da yaralanmış olan köpeğinizi ellerine teslim edebileceğiniz kadar ona güvenmeniz gerekmektedir. Bunun sebebi ise siz başın da olmadan bütün işlemlerin yapılacak olmasıdır. Biraz araştırma yaparak köpeğinizin emin ellere teslimatı için uğraşın çevreniz de bir hayvan sever illa ki çıkacaktır. ,

 

Bir sonra ki evre ise bakımı hakkında bilgi edinmekten geçmektedir. Köpeğinizin yıkanması konusun da olabildiğince titiz davranmanız gerekmektedir. Bu tımar sürecinin en nemli parçasıdır. Köpeğinizin ne sıklıkla yıkanması gerektiği sahip olduğu tüy yapısına göre deri özelliğine göre yıkanması gereken zamanı belirlemeniz en doğru yoldur. Bu sebepten dolayı bazı köpekler 2 veya 3 hafta bir yıkanırken bazıları ise 6 hafta gibi uzun bir aralıkta yıkanabilir. Köpekler insanlar gibi olmadığından çok fazla sıklıkla yıkanmaları gerekmez.

 

Banyodan hoşlanmayan köpekler için onu bahçeniz de hortum yardımı ile yıkamanız ya da eviniz deki küvet ile onu bu konuda rahatlatmak sizin eliniz de köpeğinizi yıkarken kesinlikle ve kesinlikle insan şampuanı kullanmamanız gerekir sebebi, ise hayvanlar ile insanların ph değerlerinin aynı olmamasıdır. Bu ona yarardan çok zarar etmenize sebep olur. yıkarken hırçınlaşıyorsa onu sakinleştirmek için yıkanırken şarkı söylemeniz ona çok iyi gelecek ve onu sakinleştirecektir. Hayvanlar ve özellikle köpekler gergin huzursuz oldukları anda sahibinin sesini duymak onları mutlu eder. Ve sakinleştirir.

 

Göz temizliği konusun da bir pamuk ve su gibi ürünlerden yardım alarak gözlerini temizlemeniz gerekir. Çünkü hayvanların göz çevresin de ki tüylerden dolayı belirli bir sıvı akımı mevcuttur. Bu sıvı yüzünden göz çevresin de kirli bir görüntü oluşur. Kulak ve göz temizliğini su veya gliserinli bir sıvı ürün ile temizlemeniz mümkündür. Tüyleri uzun ise gün aşırı veya her gün taramanız da fayda var.

 

 Köpeklerin Beslenmesinde Ki Kuru Mama

Champion mama, kuru mama tüm mama alternatifleri içerisin deki en pratik en sağlıklı ve en besleyici mamadır. Aynı zaman da en ekonomik kategorisin de de yer alır. Ayrıca kuru mamaları buzdolabına gerek kalmadan uzun süre herhangi bir sorun ile karşılaşılmadan oda sıcaklığında saklayabilirsiniz Bir çok hayvan severin kuru mama tercih etmesinin sebebi budur. Paketlenmiş halde piyasa da bulunan champion mama ağzı kapalı bir şekil de muhafaza edilmelidir. Bu özellik tüm mamalar için geçerlidir. Hemen hemen hepsi ağzı kapalı bir şekilde saklanması tavsiye edilir. Nemli bir yer de tutulmamasına özen gösterilmelidir.

Champion Mama

Evcil hayvanınızın damak tadı tam da champion mama ile uyumludur. Sebebi ise kendi üretimlerin de bu mamanın içeriğinde bulunan maddeler ile hayvanlara denettirilerek hazırlanmış olmasıdır. Kuru mama seçimlerin de kimin ürettiği kadar markasının önemli olduğu kadar nerede üretildiği ve tazeliğinin ne kadar kaliteli olduğu da öğrenilmelidir. champion mama köpeklerin ana besin kaynaklarını alabileceği en önemli ana besini olarak en doğru tercih edilen mamadır.