arama

BritCareHypo-AllergenicPuppyLamb Kuzulu Yavru Kuru Köpek Maması

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

BritCareHypo-AllergenicPuppyLamb Kuzulu Yavru Kuru Köpek Maması

BritCareHypo-AllergenicPuppyLamb Kuzulu Yavru Kuru Köpek Maması

Evcil köpek dostlarınızın en doğru mamayla beslenmesini istiyorsanız, mama almadan önce bu yazıyı mutlaka okumalısınız. Yapılacak en doğru şey veteriner hekimden destek almak olacaktır. Ancak, veteriner hekimden destek alma imkanınız yoksa mama almadan önce internet üzerinde araştırma yaparak, dostunuz için en güvenilir ve kaliteli mamayı bulmalısınız. Öncelikle alacağınız mamayı seçerken köpeğinizin yaşı ve kilosu önem taşımaktadır. Köpeğiniz henüz sütten kesildiyse, yavru köpekler için özel olarak üretilmiş olan mamalardan almalısınız. Çünkü yavru köpeklerin, yetişkinlerden farklı olarak daha çok fosfor ve kalsiyuma ihtiyaçları vardır. Aynı zamanda, yavru köpekler beslenme ile ilgili konularda kendilerini ayarlayamazlar. Dolayısıyla vereceğiniz mamanın miktarı da sağlıkları açısından oldukça önem taşımaktadır.

 

Bazı mamalar yalnızca ticari faaliyetin devam etmesini ve kar payına odaklanmış olan şirketler tarafından üretilmekte ve hayvanların sağlığını tehdit etmektedir. Bu tür mamalardan uzak durmalısınız. Aksi halde köpeğinizde çeşitli sağlık sorunlarıyla karşılaşabilirsiniz. Damar tıkanıklığı, diş ve diş eti sorunları, aşırı kilo alma ve devamında obezite tehlikesi, kanser gibi çeşitli hastalıklardan dostunuzu korumanız açısından mama seçimi hayati öneme sahiptir. BritCareHypo-AllergenicPuppyLamb Kuzulu Yavru Kuru Köpek Maması bu tür problemlerin yaşanmamasını sağlayacaktır. Dostunuzu kaliteli ve güvenilir ellere teslim etmek sizin de daha rahat hissetmenizi sağlayacaktır. Yavru köpeklerin beslenmesinde, sütten kesilme sonrasında bazı sorunlar yaşanmaktadır. Yavru köpekler alışkın olmadıkları kuru mamaları yerken zorluk yaşayabilirler. Bu zorluklardan onları kurtarmak için yapmanız gereken şey çok basittir. Evcil dostunuza verdiğiniz kuru mamayı süt, içme suyu ya da et suyu ile karıştırıp yumuşak hale getirebilirsiniz. Böylece, dostunuzun yaşam kalitesini arttırabilir ve yemek yemesini kolaylaştırabilirsiniz.

 

Ayrıca, kuru mama alırken dikkat etmeniz gereken bir diğer husus da mamaların şeklidir. Aşırı büyük şekilli mamaları yerken köpeklerde bazen boğazda yırtılmalar veya tahriş olmalar meydana gelebilmektedir. Bunlardan kaçınmak için mamanın yumuşatılması da yeterli gelmeyebilir. Bu durumda, mama seçiminde küçük şekilli mamaları tercih etmelisiniz. Böylece, köpeğiniz yemek yerken acı duymayacaktır. Büyüme dönemi her canlıda oldukça önemlidir. Bu dönemi sağlıklı şekilde geçiremeyen bebekler, ilerideki hayatlarında çeşitli sağlık sorunlarıyla mücadele etmek zorunda kalırlar. Köpekler 3 haftalık oluncaya kadar anne sütüyle beslenmelidir. Daha sonra ise kuru mama ile beslenmeye devam ederler. Bu geçiş en sağlıklı şekilde yapılmalıdır. Henüz çok küçük olan köpeklerin her şeyi yiyip içebileceği algısı yanlıştır. Artık yemeklerle beslenen yavru köpeklerde daha sonra sindirim ve bağışıklık sorunları ortaya çıkmaktadır. Bu tür problemlerin yaşanmaması için uzmanların uyarıları dikkatle dinlenmelidir.

 

Uzmanlar kedi ve köpeklere yaşlarına uygun olan kuru ve yaş mama dışında bir gıda maddesi verilmemesinin önemini sürekli açıklamaktadır. 6 haftalık olan küçük dostunuzun en sağlıklı şekilde büyümeye devam etmesi için onun yaşı için özel olarak üretilmiş mamalardan vermelisiniz. Böylece güçlü bağışıklık ve sindirim sistemlerine sahip olmasını sağlamış olacaksınız. Kendi sağlığınıza dikkat ettiğinizden daha çok onun sağlığına önem vermelisiniz. Yavru köpeklere verilen yemek artıkları, sindirim sisteminde bazı sorunlara yol açtığından ishal olmayı hızlandırmaktadır.

BritCareHypo-AllergenicPuppyLamb Kuzulu Yavru Kuru Köpek Maması

Köpeğinizin mamasını değiştirmenizin ardından ya da her zaman verdiğiniz mamayı yemesi üzerine beklenmeyen bir etki gördüğünüzde derhal bir veteriner hekime başvurmalısınız. Beklenmeyen etkiler arasında ishal, çok sık kusma, halsizlik, hareket etmeme gibi sorunlar sayılabilir. Bu etkiler köpeğinizin yediği mamadan kaynaklanabileceği gibi başka bir sağlık sorununun da habercisi olabilir. Bu yüzden köpeğinizin tüm kontrollerini zamanında yaptırmanız gerekiyor.