arama

Bonacibo Köpek Maması Fiyatı

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Bonacibo Köpek Maması Fiyatı

Bonacibo Köpek Maması Fiyatı

Ülkemizde ve dünyada evcil hayvanlar içerisinde en çok tercih edilen hayvan türü ekseriyetle köpekler olmaktadır. Tarihten günümüze kadar köpekler insanların sadık dostu olduğu görülmektedir. Durum böyle iken köpeklerle insanlar arasındaki iletişim bağı gün geçtikçe güçlenmiştir ve ilerlemiştir. İnsanlar köpekleri neredeyse her konu hakkında yetiştirmişlerdir. Bazı gösterilerde çeşitli hareketler yaptırarak eğlence sektörüne bile katmışlardır köpekleri. Askeri alanlarda eğitim vererek onların bomba arama uzmanı veya uyuşturucu vb. zararlı maddeleri ararken kullanmışlardır. Tarihte ise genellikle insanoğlu mal varlıklarını korumak için bekçi olarak kullanılmışlardır. Bunun dışında büyük koyun, keçi veya inek sürüsü olan insanlar köpekleri birer çoban olarak kullanmayı tercih etmişlerdir.

 

Tüm bu açıklamalardan sonra köpekler geriye kalan hayatımızın da neredeyse her safhasında bulunacağı aşikardır. Peki biz köpekleri ne kadar biliyoruz. Köpek sahip edinirsek eğer onlara nasıl bir bakım yapmalıyız. Onların beslenmelerinde hangi faktörlere dikkat etmeliyiz. Sizlere bu makalemizde ağırlıklı olarak bonacibo köpek maması fiyatı hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

 

Öncelikle köpekler de bizimle beraber yaşadıklarından sonra onları bir aile bireyiymiş gibi görmekteyiz. Tabi ki onların da kendilerine göre giderleri olacaktır. Bu giderleri hesaplarken kendi bütçemizi de göz önünde bulundurmamızda fayda vardır. Öncelikle uzmanlar tarafından yapılan uzun çalışmalardan sonra bonacibo marka köpek mamalarının kaliteli köpek maması olduğu kanısına varılmıştır. Köpeğinizi gönül rahatlığıyla bonacibo köpek mamasıyla besleyebilirsiniz. Gözünüz arkada kalmasın. Ancak köpek maması kullanırken mamanın son kullanma tarihine mutlaka dikkat etmeniz büyük önem arz etmektedir.

 

Evcil hayvan olarak beslediğiniz köpeğiniz size annesinden kardeşlerinden ayrılıp geldiği ilk günden itibaren hayata gözlerini yumana kadar sizin en iyi yardımcısınız ve sizin en sadık dostunuz olacaktır. Tarihte de bu hep böyle olduğu görülmüştür. Bu sebepten dolayı köpek sahibi olan insanlar çok iyi bilirler ki bu yaratıklar çok kısa bir sürede insanların sanki yeni doğan bir çocuğu gibi insanoğlu hayatında bir yer edinirler ve çok sadık hayvanlardır. Tabi bu durumda insanoğlu sahip edindiği bu köpeğe bir bebekmiş gibi bakar, değer verir, şefkat gösterir, tüm bakımlarını yapmak için elinden gelen her şeyi yapmaya özen gösterir. Sanki kendi evladıymış gibi onu en iyi şekilde yetiştirmeye onu güzel bir şekilde beslemeye önem verir. Her zaman köpekler hakkında detaylı araştırmalar yapıp temizliklerinin nasıl yapıldığını, beslenmelerinin nasıl olması gerektiğini, sağlıkları hakkında bilgiler araştırıp öğrenip gün içinde de kendi günlük hayatından fırsat bulup bu dost canlısı hayvanlara saatlerce zaman ayırıp ilgi gösterebiliyorlar. Bunlara ek olarak köpeklerin beslenmesi deyince kendi yediklerinin onlar için de iyi olduğu yanlış kanısına kapılır insanoğlu. Genellikle yemek artıklarını onlara verirler. Tabi köpekler de hem etçil hem otçul olduklarından dolayı yemek artıklarını çoğu zaman bitirirler.

 

Bazı besinler hariç köpekler hem etçil hem de otçul olduklarından dolayı sizin evinizde tükettiğiniz yiyecekleri köpeğiniz büyük bir iştahla tüketebilmektedirler. Fakat köpekleri tanıyan hiçbir uzman bunu size ve köpeğinize tavsiye etmez. Çünkü siz aslında onu beslediğinizi, ona iyilik yaptığınızı sanıp ona zarar da verebilirsiniz. Köpekler yemek konusunda bazı alışkanlıkları insanlara benzese de her zaman tükettiğimiz tüm yiyecekler onlar için kesinlikle iyi olmayabilmektedir hatta bazı besinler onlara zarar bile verebilmektedir. Bunların yerine sadece günlük hayatlarında belirli zaman aralıklarında köpeğinizin tüketebileceği bir maması kendine özgü ve alabilmesi gereken tüm vitaminleri içinde barındıran proteinlerin karbonhidratların olduğu bir mama tüketmeleri onların sağlıkları açısından daha uygun olduğunu düşünüyoruz.

Bonacibo Köpek Maması Fiyatı

Kaliteli köpek mamaları içerisinde bulunan bonacibo köpek maması fiyatları köpeğin yaşına, paketteki ağırlığına bağlı olarak ve en son paketin içeriğine göre farklılıklar gösterebilmektedir. Örnek verecek olursak eğer bonacibo adult dog high enerji köpek maması 15 k 96 TL civarındadır. Bonacibo puppy lamb&rice yavru köpek maması 15 kg 122 TL civarındadır. Bonacibo puppy high energy yavru köpek maması 15kg 107 TL civarındadır. Tabi ki bu fiyatlar almış olduğunuz iş yerine göre veya web sayfasına göre de bazı farklılıklar olabilmektedir. Bunların sebebi ise nakliyat ve kargo giderleridir.