arama

Animonda Grancarno Hindili Ördekli Yetişkin Köpek Konserve Maması

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Animonda Grancarno Hindili Ördekli Yetişkin Köpek Konserve Maması

Yetişkin köpek sahipleri ve sokaklardaki hayvan dostlarına yardım etmeyi seven hayvan severler tarafından mutlaka okunması gereken bir yazıyla karşınızdayız. Hayvan bakımı ve beslenmesi hayvanlar için de onlarla aynı evi paylaşan insanlar için de hayati önem taşıyan bir konudur. Hayvanların her gün tüketecekleri yaş ya da kuru mamayı seçmek için acele hareket etmemelisiniz. Öncelikle ayrıntılı bir araştırma yaparak mama üreten markalar hakkında bilgi sahibi olmanız gerekiyor. Bu yazıda, ihtiyacınız olan tüm bilgiler yer alıyor.

 

Köpeklerin yaşlarına göre tüketmeleri gereken mama türü ve miktarının ne olması gerektiği, doğru mamayı tüketmeyen yetişkin köpeklerde görülebilecek bazı hastalıkların hangileri olduğu, evcil dostlarımızın sağlıklı ve kaliteli bir şekilde daha uzun bir hayat sürmesidir. Bunun için bize düşen görevlerin hangileri olduğu gibi pek çok kişi tarafından merak edilen soruların cevaplarını bu makalede bulabilirsiniz.

 

l Köpeklerin Beslenmesinde Mama Dışında Yiyecek Tüketilmemesi Önemlidir

 

l Evinizde ya da dışarıda beslediğiniz bir köpek varsa, onun sağlıklı beslendiğine emin olmalısınız. Pek çok kişi kedi ya da köpeklere evlerinde yaptıkları ve artan yiyecekleri vermektedir. Süt, yoğurt, sebze, yağ ya da baharat içeren yiyecekler, tatlı gıdalar köpeklerin sindirim sistemlerine olumsuz etki yapar. Bir süre sonra ise, kusma, ishal, halsizlik gibi belirtiler görünmeye başlar. Aynı zamanda, birlikte aynı ortamı paylaştığınız köpeğin hasta olması bazı rahatsızlıklarının size de geçebileceği riskini doğurmaktadır. Köpeklerin sağlığı sizin sağlığınızı da yakından ilgilendirmektedir. Artık yiyecekler, şekerli gıdalar, cips türü atıştırmalıklar köpekler için oldukça zararlıdır. Köpekler ve insanların sindirim ve bağışıklık sistemleri birbirinden oldukça farklı çalışmaktadır. İnsanlar tarafından rahatlıkla sindirilebilen bazı yiyecekler, köpekler tarafından kolay sindirilemez. Bu da sağlıklarında bozulmaya sebep olabilir. Bağışıklık sistemleri de bu durumdan olumsuz yönde etkilenecektir.

 

l İnternette Köpeklerin Yemesi Gereken Yiyeceklerle İlgili Yazılmış Her Bilgiye İnanmayın

 

l İnternet ortamında, hemen her konuyla ilgili gerçeği yansıtmayan bilgilere rastlayabilirsiniz. Ancak, konu bir canlının hayatı olduğunda bu bilgilerin doğruluğunu birkaç farklı kaynaktan teyit etmeniz gerekiyor. En güvenilir bilgiyi uzman veteriner hekimden alabilirsiniz. Ancak bu tür bir imkânınız bulunmuyorsa, çeşitli kitap ve dergilerden hayvanların nasıl besleneceğiyle ilgili bazı tavsiyeler alabilirsiniz. Bunun yanında bu yazı da sizin için güvenilir ve doğru bilgiler içeren bir rehberdir. Dijital ortamda yazanları hemen uygulamadan önce bir miktar araştırma yapmanızı öneriyoruz.

 

l Yetişkin Köpekler İçin Yaş Mama Zararlı Değildir

 

l Yetişkin köpekler için yaş mamanın zararlı olduğu fikri, yaş mamalarda bulunan kalori miktarının fazlalığı nedeniyle ortaya çıkmıştır. Yetişkin köpeklerin yavru olanlara oranla protein bakımından zengin, kalorisi az olan mamaları tüketmeleri gerekir. Çünkü yetişkin köpekler oldukça kolay kilo alırlar. Aşırı kilo alan köpeklerde hareket kabiliyeti azalacağından, yağlanma başlayacaktır. Tıpkı aşırı kilolu insanlarda olduğu gibi, aşırı kilolu köpeklerde de kalp ve damar hastalıkları gibi pek çok hastalık görülebilir. Bu durumdan kaçınmak için, yetişkin köpeklere yaş mama verilmemesi gerekmemektedir.

Animonda Grancarno Hindili Ördekli Yetişkin Köpek Konserve Maması

Ancak, köpeğin tükettiği yaş mama miktarı dengeli ayarlanmalıdır. Aşırı miktarda yaş mama verilmemelidir. Daha önce adını bile duymadığınız markalar tarafından üretilmiş olan yaş mamalardan satın alarak köpeğinize vermeniz de sağlıklı olmayabilir. Bu durumda Animonda GranCarno Hindili Ördekli Yetişkin Köpek Konserve Maması beslediğiniz hayvan dostunuzun sağlığında olumsuzluk yaratmayacak yaş mamadır. Oldukça güvenilir ve kaliteli olan bu mama, pek çok uzman veteriner hekim tarafından da tavsiye edilmektedir. Ayrıca, bazı hayvan sahipleri internet ortamında çeşitli mama markaları hakkında yorumlarını paylaşmaktadır. Bu yorumlardan da anlaşılacağı gibi, köpekler bu mamanın tadını sevmektedir.