arama

Animonda Gran Carno Favori Sığır Etli Meyveli

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

Animonda Gran Carno Favori Sığır Etli Meyveli

Evimizin neşesi vazgeçilmez dostlarımız köpeklerimiz… Sevimli dostumuzun sağlığı, mutluluğu ve beslenmesi en az kendimiz ve çocuklarımız kadar önem taşımaktadır. Evimizin küçük sevimli bireyi de kendi damak tadına sahiptir. Öncelikle bunu dikkate almamız gerekiyor. Kendi sağlığımızı ve ailemizin sağlığını nasıl dikkate alarak ve aile bireylerimizin damak tadını dikkate alarak beslenme düzeni hazırlıyorsak minik dostumuzun beslenmesine de en az aile bireylerimizin beslenmesine gösterdiğimiz özeni göstermemiz gerekmektedir.  Dostlarımızın beslenmesinde neler önemli diye bakarsak, en önemlisi evimizde beslediğimiz köpeğimizin büyük veya küçük ırk olması, yavru, yetişkin veya yaşlı olması gibi detaylar olmazsa olmaz detaylardır.

 

Sevimli dostumuzun yetişkin olduğunu büyük ırk olduğunu düşündüğümüzde genel olarak günlük ihtiyacının küçük ırka oranla daha fazla olduğunu görürüz. Yavru köpeklerin gelişimlerinde protein desteği yetişkinden daha fazla olduğu bir gerçektir. Bu durumda kesinlikle dostumuza yetişkin mamalarını kullanmalıyız ki fazla protein yüklemesinden rahatsızlanarak vücudunda yaralar açılmasın. Mama seçimini yaparken dostlarımızın da görüşlerini almamızda fayda var. Kullanacağımız markanın çeşitli türde konservelerini deneyebilir ve dostumuzun hangisini daha keyifle yediğini gözlemleyerek mama tercihimizi yapabiliriz. Mümkün olduğunca tek yönlü beslenmeden kendimizde olduğu gibi dostlarımızı da uzak tutmalıyız. Ancak tercih ettiği mama türünün oranını arttırarak tüm çeşitlerden dönüşümlü olarak verebiliriz. Böylece dostumuzun vücudunda dengeli olarak ihtiyaç duyacağı her vitamin ve minerali de almasına olanak sağlamış oluruz.

 

Animonda Gran Carno Favori Sığır Etli Meyveli mama nedir ve neden tercihlerimiz arasında bulunmalı? Animonda Gran Carno Favori Sığır Etli Meyveli mama kırmızı et ağırlıklı olmasının yanı sıra sebze ve meyvelerle de desteklenmiş ve dostumuzun sağlığı dikkate alınarak ekstra bir katkı maddesi kullanılmadan hazırlanmış bir mamadır. İçeriğinde et suyu, sığır eti, kalp ve karaciğer özel yöntemlerle pişirilerek pirinç ilavesiyle tamamen katkı maddesi kullanılmadan hazırlanır. Ayrıca doğal yollardan hazırlanmış meyve parçacıkları konserveye ek olarak porsiyona uygun şekillerde ambalaja ilave edilerek satılır.

 

Bu kurutulmuş meyveler arasında böğürtlen, elma, çilek, ahududu, kiraz ve armut bulunmaktadır. Bu mamamızın nemlilik oranı 77% olduğundan aynı zamanda dostumuzun su ihtiyacını da kısmen tamamlar ki sıcak yaz günlerinde bu çok önemlidir. İhtiva ettiği sebze ve meyvelerden dolayı D3 vitaminini de dostumuz rahatlıkla almış oluyor. D3 vitamini dostumuzun gelişimi için kemik yapısının güçlü olması için gerekli olmasının dışında D3 vitamini aynı zamanda sindirim sisteminde de önemli bir rol üstlenir. Bu da hazmın daha sağlıklı olması ve kabızlık sıkıntısı yaşanmamasını sağlar. Özel olarak hazırlanan mamadan dostumuza ne kadar vermeliyiz? 210 gramlık konserve ambalajlarla satılan mama evinizin sevimli bireyinin günlük yemek miktarını geçmemelidir. Dostumuzun 8 kilo olduğunu düşünerek bakarsak büyük ırk yetişkin bir köpeğin günlük yemek ihtiyacı 450 gr – 600gr aralığında değişir. Dostumuz fazla hareket etmiyorsa yürüyüş alanı ( zaman darlığından parka götürdüğünüzde uzun süre kalamıyorsanız ) fazla değil ise obetize olmaması için maksimum 450 gr günlük yemek yemesi yeterli kalacaktır. Ki bu oran zaten normal beslendiği mamalarında da aynıdır.

Animonda Gran Carno Favori Sığır Etli Meyveli

Ayrıca dostumuz Animonda Gran Carno Favori Sığır Etli Meyveli mamayı katkısız hazırlanmış olduğundan içeriğindeki tüm besin maddelerinin doğal tadını alacağından keyifle yiyecek ve alışma konusunda da bir sıkıntı yaşamayacaktır. İhtiyacı olan tüm mineralleri de alacağından bağışıklık sistemi konusunda da bir problem yaşamayacaktır. Animonda Gran Carno Favori Sığır Etli Meyveli mamayı denemediyseniz internet sitesi üzerinde sipariş edebilirsiniz. Kapınızda teslim yoluyla yeni bir lezzet şansı da dostunuza siz verebilirsiniz.