arama

1st Choice Küçük Irk Yavru Köpek Maması

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • admin
  • 1 Yıldız
    Loading...

1st Choice Küçük Irk Yavru Köpek Maması

Sevimlilikleriyle tüm dikkatleri üzerine toplayan küçük ırk yavru köpekler, sahiplendiğiniz takdirde size inanılmaz güzel manevi duygular yaşatacaktır. Şimdi yavrunuzun sizden birtakım beklentileri olacak. Güvenli bir ev, beslenme, veteriner kontrolleri, ilgi, sevgi, oyun bu beklentiler arasında sayılabilir.

 

Yavru bir köpek evlat edinmeyi çok istiyordunuz ve bu isteğinizi nihayet gerçekleştirdiniz. Minik yavrumuzun sağlıklı, huzurlu, mutlu ve uzun bir yaşam sürmesi için köpeğinizin veteriner kontrollerini aksatmamalı, doğru mama ile beslemelisiniz. Doğru beslenme yöntemi için yavru köpeğinizi tanımanız gerektiğini unutmayın. Küçük ırk köpekler yani minik ırklar, yetişkin ağırlığı maksimum 10 kilogram olan köpeklerdir. Küçük ırk köpekler 8-10 ay gibi bir süre zarfında hızlı bir şekilde gelişir ve büyük ırk köpeklere oranla daha uzun yaşarlar. Büyümeleri ilk 6 haftada büyük ölçüde tamamlanır. Bu kısa süreli gelişme döneminde dikkat edilmesi gereken birkaç nokta vardır.

 

Küçük ırklar ağız ve diş problemlerine daha yatkındırlar. Sütten kesilme dönemlerinde, yavrunun laktoz sindirim kabiliyeti azalmaya başlar ve yavaş yavaş tahıl nişastası sindirebilecek duruma gelir. Sindirim kabiliyetleri hızla gelişme göstermesine karşın, tüketim miktarlarına itina gösterilmelidir.  Bazen küçük ırk köpekler aşırı kilo riski ile karşı karşıya kalabilirler. Bunun sebebi küçük ırk köpeklerin değişken iştahıdır.  Yavrunun ağırlığı doğumdan yetişkinliğe kadar hızla artış gösterecek, doğum kilosu yetişkinlik kilosunun % 5’tir. Bu oran büyük ırk yavru köpeklere göre 5 kat daha fazladır.  2 ay içinde bu oran 20 katına çıkacaktır. Bahsi geçen büyüme dönemi küçük ırk köpeklerde cinslerine göre 8-10 ay sürmektedir.

 

Erken büyüme kaynaklı küçük ırklarda yağ dokusu gelişimi bir hayli erken başlamaktadır. Ayrıca kısırlaştırma faktörü de kilo artışını tetikleyecek önemli bir unsurdur. Bu noktada küçük ırk köpek sahiplerine düşen köpeklerinde kilo artışını engelleyecek bir beslenme planı düzenlemeleri olacaktır. Yavru köpeğinizin gelişiminde en büyük önemi ilk 1 yıl taşımaktadır. Diş, iskelet, kas ve sindirim sisteminin doğru gelişimi ile canlı ve sağlıklı tüy ile deriye sahip olması için yüksek kaliteli profesyonel bir beslenme sistemine ihtiyaç duymaktadır.

 

Profesyonel bir mama seçimi yavru köpeğinizi tanımaktan geçiyor. Köpeğinizin cinsi, kilosu, kaç aylık olduğu, cinsiyeti ve kısır olup olmadığı bilgileri doğru ve profesyonel mama seçimi için büyük önem taşımaktadır. İhtiyacı olan tam ve dengeli beslenmeyi sağlayacak bir mama tercih etmelisiniz. 1St Choice Küçük Irk Yavru Köpek Maması lezzeti ve küçük taneleri ile küçük ırk yavru köpeğinize uygun olabilecek bir mamadır. Anne sütünden kuru mamaya geçiş için özel olarak üretilen 1St Choice Küçük Irk Yavru Köpek Maması hipoalerjenik proteinler kullanmaktadır (kuzu etli ve balıklı). Garantili içerik bilgisi ile küçük ırk yavru köpeğinize ihtiyacı olan proteini tam ve dengeli olarak sağlayacak olan 1St Choice Küçük Irk Yavru Köpek Maması % 24 protein içermektedir.

1st Choice Küçük Irk Yavru Köpek Maması

Kalsiyum, fosfor, omega 3, omega 6, omega 9, lif gibi besin değerlerini de içeriğinde barındıran 1St Choice Küçük Irk Yavru Köpek Maması küçük ırk yavru köpeğiniz için en doğru seçim. İçeriğinde Omega 3, omega 6 ve omega 9 yağ asitleri ve L-sistine bulunan 1St Choice Küçük Irk Yavru Köpek Maması,  küçük ırk yavru köpeğinizin tüy ve deri sağlığını destekleyerek oluşabilecek tüy dökülmesini azaltır. Yüksek sindirilebilir protein ve bitkisel hindiba özü gibi doğal maddeler sayesinde bağırsak ve bağışıklık sistemi desteklenir. Zencefil özü ise bulantı ile gaza iyi gelmektedir. Küçük ırk yavru köpeğinizin zihinsel gelişimi 1St Choice Küçük Irk Yavru Köpek Maması ile destekleniyor. İçeriğinde bulunan ringa balığı zihinsel gelişim birebirdir. Önerilen tüketim miktarı ise küçük ırk yavru köpeğinizin kilosuna göre değişiklik göstermektedir. 1St Choice Küçük Irk Yavru Köpek Maması kalorisi kap başına 370 kcal’dir. 1 kap ise 250 ml olarak alınmıştır.